Paintball i inne aktywne rozrywki w Beskidach

0

Wiele osób decyduje się na spędzenie urlopu w górach, ponieważ jest tam wiele atrakcji, a nad morzem czasem pogoda bywa kapryśna. Jeśli nie chcesz by zepsuła Ci ona urlop wybierz się w Beskidy, tam nawet podczas deszczu możesz świetnie wypocząć. Podpowiemy Ci jakie atrakcje będą na Ciebie czekały w Beskidzie Ślaskim i które miejsca warto odwiedzić.

Dlaczego paintball jest atrakcją, która pozwoli Ci pozbyć się stresu?

Jeśli nigdy nie spotkałeś się z określeniem paintball warto to teraz nadrobić, a być może nawet zagrać w tę grę zespołową, która jest pozorowaną walką. Jeśli szukasz odpowiedniego miejsca gdzie mógłbyś spróbować swoich sił w tych zawodach warto pojechać w góry, a na przykład paintball w Beskidach to takie lokalizacje jak Base Camp. Wydawałoby się, że paintball to gra rodem z filmu wojennego, ale uwierz, tak samo chętnie grają w nią mężczyźni jak i kobiety. Wiele oczywiście zależy od odpowiedniego zorganizowania „pola walki”, sprzętu i naturalnie zaangażowania grających zespołów.

Jeśli do tej pory miałeś problem z wyładowaniem narastających napięć to paintball skutecznie pozwoli ci się ich pozbyć. Ta zabawa, jak już wspomniałam, jest grą zespołową polegającą na strzelaniu do przeciwnika kulkami z farbą, ale jest to sport zupełnie bezpieczny (gracze mają zabezpieczone ciało i głowę). Możesz skorzystać z gotowych scenariuszy lub pójść własnym torem – w obu przypadkach będziesz się świetnie bawić!

Zawodnik podczas gry w paintball

Park linowy i ekstremalne doświadczenia na łonie natury

Paintball nie jest jedyną atrakcją w Beskidach, czeka tu na Ciebie także park linowy, który na pewno wyzwoli w tobie moc adrenaliny. W górskiej dolince nad szumiącym potokiem możesz popróbować wspinaczek w tym pełnym atrakcji parku. Jeśli do tej pory miałeś lęk wysokości, park linowy jest dobrym miejscem, by pod okiem instruktora, przełamać swoje obawy. Dlaczego zatem to tak wielka atrakcja? W parku linowym czekają na Ciebie 4 trasy: łatwa, średnia i trudna oraz Trasa Tyrolkowa. Do pokonania możesz mieć nawet 43 przeszkody i 500 metrów tras.

Park linowy

Jakie jeszcze atrakcje czekają na Ciebie w Beskidach?

Beskid Śląski słynie z przepięknych widoków i doskonałych tras rowerowych – a gdyby tak na przykład połączyć kontemplację natury z aktywnym wypoczynkiem? Możesz wybrać się na zorganizowaną wycieczkę górską w doborowym towarzystwie kolarzy górskich z całej Polski. Nie przejmuj się jednak tym, że jesteś początkujący, dobór tras jest starannie przemyślany.

Kolarz podczas wycieczki górskiej

Co warto zobaczyć w Beskidzie Śląskim?

Będąc w Beskidach nie powinieneś pominąć Baraniej Góry, gdyż to tam właśnie, na zachodnich stokach góry skrywa się obszar źródliskowy Wisły: za sprawą potoków Białego i Czarnej Wisełki swój początek bierze królowa rzek. Przez szczyt Baraniej Góry przebiega czerwony Główny Szlak Beskidzki. Czy może zatem istnieć lepszy wypoczynek niż poznawanie uroków otaczającej przyrody? Nawet jeśli nie jesteś zbytnim fanem skoków narciarskich, warto zobaczyć skocznię, na której skakał Adam Małysz. Mieści się ona w Wiśle Malince, a obok znajduje się wyciąg krzesełkowy. Możesz zatem mieć świetny punkt widokowy na całą okolicę.

Jak już wiesz, Beskidy to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek, a gra w paintball czy park linowy są dobrymi sposobami na rozładowanie napięć. Warto także będąc w tych górach zainteresować się wieloma ciekawymi trasami pieszymi i rowerowymi – nie tylko zobaczysz piękne widoki, ale także poznasz okolicę. I kto wie czy nie stwierdzisz, że kto raz odwiedził Beskidy musi tam powrócić następnym razem. To miejsce naprawdę przyciąga!

Share.

Leave A Reply