Domki do wynajęcia w górach – na co zwracać uwagę?

6

Sezon na wyjazdy w góry nie mija, dlatego warto wiedzieć na co zwrócić uwagę, podczas szukania domków do wynajęcia. Niezależnie od tego czy planujemy urlop z Zakopanem czy wybieramy się w Beskidy, schemat poszukiwania pozostaje ten sam. Jak wybrać idealny domek w górach? Co powinno zwrócić naszą uwagę?

1. Jaki standard domków w górach?

Na początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiego standardu oczekujemy. To wiąże się również z cenami za nocleg. Im wyższy standard, tym więcej zapłacimy. Można oczywiście trafić na dobrze urządzone domki w atrakcyjnej cenie, ale trzeba wiedzieć jak ich szukać. Domki do wynajęcia Krótki Szpic w Istebnej to dobry przykład jakości względem ceny (istebna-domki.pl). Jeśli wybieramy się na weekend w Beskidy, zarezerwowanie tam noclegu będzie strzałem w 10., nawet dla najbardziej wymagających osób.

2. Gdzie wynająć domek?

Jeśli chcemy odpocząć od miejskiego zgiełku, warto rozejrzeć się za domkami, które są położone na uboczu. Tam nie będziemy musieli martwić się o hałas czy tłumy turystów. Kiedy planujemy górskie wędrówki, sprawdźmy czy niedaleko są szlaki. Gdy jednak nie przeszkadza nam gwar i chcemy mieć wszędzie blisko, wówczas wybierajmy domki położone niedaleko atrakcji, które nas interesują. Przed zarezerwowaniem warto dopytać o dojazd i miejsce parkingowe w okolicy noclegu.

3. Nocleg z wyżywieniem czy bez?

Jadąc do domku, zazwyczaj liczymy się z tym, że o wyżywienie będziemy musieli zadbać sami. Zanim zdecydujemy się na jakiś nocleg, należy sprawdzić czy w pobliżu są restauracje, gdybyśmy chcieli wyjść gdzieś na obiad. Istotna jest też odległość do najbliższego sklepu. Nie zawsze wszyscy jeżdżą na urlop samochodem, wtedy warto dowiedzieć się, czy zrobienie zakupów nie będzie liczyło się z pokonaniem kilku kilometrów do sklepu czy kawiarni.

4. Ukryte opłaty dodatkowe

Kiedy szukamy domków do wynajęcia przez Internet i trafiamy na różne strony www, lepiej dobrze sprawdzić czy przedstawiana na nich oferta jest zgodna z rzeczywistością. Często bywa tak, że dopiero na miejscu, a nawet w dniu wyjazdu, dowiadujemy się o opłatach dodatkowych, o których nie było mowy w ogłoszeniach. Opłaty za pościel, za ręczniki, za sprzątanie – na takie bonusy najczęściej trafiają wynajmujący.

5. Atrakcje w pobliżu domków

Zazwyczaj kiedy jedziemy w góry, mamy już konkretne plany co chcielibyśmy robić. Lepiej nie jechać w ciemno, licząc na to, że coś atrakcje znajdą się same. Kiedy wybieramy domki na uboczu, o rozrywkę może być trudno. Lepiej sprawdzić wcześniej, co w danym regionie można robić. Jeśli jedziemy ze znajomymi lub z rodziną, która lubi aktywnie spędzać czas, warto poszukać takich atrakcji jak parki linowe, paintball, marsze na orientację itp. Góry to nie jedyna rozrywka, jaka czeka na nas w tym regionie, warto zapoznać się z lokalnymi ofertami.

Share.

6 komentarzy

  1. Warto zwracać uwagę, czy np. za zużycie energii elektrycznej jest wliczone wynajem domku, czy nie. A jesli nie, to trzeba koniecznie sprawdzić ile liczy sobie właściciel domków za zużycie.
    A jak jest w domkach, o których pisze autor artykułu? Wiecie może? Ktoś miał okazję być?

  2. Człowiek jedzie bo dobra cena, a na miejscu dopłaty. Bardzo dobrze, że powstał ten poradnik. Trzeba pytać już przy zamawianiu o wszystkie koszty, plusy i minusy.

  3. Racja, o wszystko trzeba pytać. Lepiej zadzwonić do tego miejsca, gdzie chcemy nocować. Dowiemy się więcej niż online.

  4. Ja byłam raz w Istebnej na Sylwestra, ale nie mieliśmy wtedy żadnych luksusów. Tak to jest jak w grudniu chce się rezerwować nocleg, ale co zrobić. W tym roku w sumie też tam pojedziemy, bo jest taniej niż w Zakopanem, a dwa stoki są, więc czego chcieć więcej. Tylko może teraz zacznę coś rezerwować, to może będziemy mieć lepsze warunki.

  5. Mariusz Czyżyński on

    Dla osób szukających noclegów na Jurze polecam noclegi w Zajeździe Jurajskim koło Zawiercia. Jest to cały kompleks, na terenie którego są i pokoje, i restauracja. Wszystko dostosowane też do grup zorganizowanych. Warto 🙂

Leave A Reply