Atrakcje dla rodzin z dziećmi w Beskidach

3

Beskidy może wśród turystów nie cieszą się aż taką szaloną popularnością jak Tatry, nie znaczy to jednak, że beskidzkie szlaki nie mają miłośnikom gór wiele do zaoferowania. Wspaniałe widoki, piękna przyroda, satysfakcja ze zdobywania kolejnych szczytów. Co jednak, jeśli zabierzemy ze sobą nasze pociechy? Czy to wszystko wystarczy, aby i one się nie nudziły? Spokojnie. Okazuje się, że również dla najmłodszych znajdziemy w Beskidach dużo atrakcji.

1. Hotele przyjazne dzieciom

Na sam początek trzeba rzec o czymś, z czego być może wielu nie zdaje sobie sprawy. Na to, czy dziecko będzie się dobrze bawić podczas takiej wycieczki, wpływ ma już sam wybór hotelu. Przywykliśmy traktować hotel jako swojego rodzaju bazę wypadową, z której dopiero wyruszamy ku poszczególnym atrakcjom, a tymczasem atrakcje dla dzieci to także zadanie hoteli, które dbają o małych gości (przykład hotelzlotygron.pl) i od tego trzeba zacząć. Przyjazne dzieciom hotele mają wydzielony kącik zabaw dla maluchów, a także wykwalifikowanych animatorów, prowadzących angażujące zajęcia dla dzieci.

kącik zabaw dla dzieci w hotelu

2. Przygoda Park

Ten park, znajdujący się w Wiśle, dostarczy niezapomnianych wrażeń całej rodzinie. Największą atrakcją tego centrum rozrywek jest park linowy. Zabawa na wysokości dostarcza ożywczego zastrzyku adrenaliny, choć oczywiście wszystko jest całkowicie bezpieczne.

Pod okiem doświadczonych instruktorów można tu spróbować swoich sił na pięciu trasach o zróżnicowanym stopniu trudności, w tym i takiej przeznaczonej specjalnie dla dzieci.

Warto też wspomnieć, że trasa Kamikaze może się poszczycić najdłuższym w Polsce zjazdem tyrolskim, który ma aż sto pięćdziesiąt metrów.

Zabawa na linach to jednak nie jedyna atrakcja parku. Spragnionym wrażeń ma on do zaoferowania także rozgrywkę paintballa, jazdę quadem lub samochodem terenowym, strzelanie z łuku lub zorbing, polegający na staczaniu się ze zbocza w specjalnej kuli.

3. Leśny Park Niespodzianek

Ten park w Ustroniu to miejsce, które muszą odwiedzić wszyscy, którzy kochają zwierzęta. To ogród zoologiczny zupełnie niecodziennego typu, w którym zwierzęta takie jak daniele czy muflony swobodnie spacerują wśród naturalnego bukowego lasu.

Można tu także zobaczyć między innymi jelenie, sarny, żbiki i żubry, a dla wielbicieli drapieżnych ptaków otworem stoją sowiarnia i sokolarnia.

trzy muflony w lesie

4. Park Rozrywki Dinolandia

Ten park, również w Inwałdzie, zachwyci wszystkich małych miłośników dinozaurów. Na powierzchni czterech hektarów można tu napotkać ponad pięćdziesiąt figur tych prehistorycznych gadów, z których największa mierzy aż dwadzieścia dwa metry. Warto też wspomnieć o autentycznych skamielinach, które tu można obejrzeć.

Dodatkowe atrakcje tego miejsca to między innymi minigolf, park linowy i ścianka wspinaczkowa.

5. Park Wodny Tropikana

Hotel Gołębiewski w Wiśle przyciąga miłośników wodnych zabaw swoim aquaparkiem, ale nie trzeba być klientem hotelu, by skorzystać z tych atrakcji.

A co to właściwie za atrakcje? Do naszej dyspozycji jest tu basen pływacki, basen rekreacyjny z biczami wodnymi, basen z hydromasażem, brodzik dla dzieci, a kiedy pogoda dopisuje, również baseny zewnętrzne.

Oprócz tego można skorzystać z licznych wanien jacuzzi, sauny, zarówno suchej jak i parowej, a także jaskini lodowej czy solnej. Dla najmłodszych też są tu wydzielone specjalne strefy.

6. Letni tor saneczkowy w Ustroniu

Nie ma śniegu? Żaden problem – i bez niego można zjeżdżać na sankach. Znajdujący się na stoku Czantorii letni tor ma aż siedemset metrów długości. Specjalne sanki na kółkach mkną przed siebie, pokonując ostre zakręty i dostarczając niemałej uciechy zarówno dzieciom jak i rodzicom.

Share.

3 komentarze

  1. matka dzieci on

    atrakcje dla dzieci i animacje w hotelu dla dziecka są mega mega ważne! dla rodziny, wpływa to na komfort wszystkich = rodziny, dzieci i personelu 🙂

  2. tea_master on

    Podoba mi się ta lista atrakcji, z pewnością warto z nich korzystać, a Beskidy to pięknie miejsce

  3. gosia łowca gór on

    byłam!!! byłam w hotelu Złoty Groń, jest lepszy co prawda dla romantyków i dorosłych ale o dzieciaki dbają to fakt

Leave A Reply