Dlaczego paintball na wieczór kawalerski to strzał w 10?

0

W ostatnich latach jedną z najczęściej wybieranych rozrywek na wieczór kawalerski jest paintball. Co sprawia, że ta gra cieszy się tak dużą popularnością? I dlaczego jest idealnym wyborem na męski wieczór?

Jak zorganizować wieczór kawalerski?

Podczas organizacji wieczoru kawalerskiego zwykle wybierane są dwie opcje: „miejscowa” i „wyjazdowa”. Pierwsza z nich najczęściej oznacza imprezę klubową zorganizowaną w miejscu zamieszkania przyszłego pana młodego lub w jej okolicy. Wtedy najczęściej mężczyźni organizują jeszcze tzw. „before”, czyli spotykają się w domu wybranej osoby, gdzie wspólnie się bawią.

Drugi sposób to wyjazd na jedną, dwie noce. Najczęstszym kierunkiem są góry lub największe miasta Polski – Wrocław, Kraków, Warszawa. W zależności od tego, jaka jest docelowa lokalizacja, mężczyźni zwykle nastawieni są na „clubbing” lub gry ruchowe.

Jednak bez względu na to, która z tych opcji zostanie wybrana, często wcześniej panowie spotykają się na wspólnej grze w paintball. I dzieje się tak w ponad połowie przypadków. Dlaczego? Ponieważ nie dość, że ta gra jest ekscytująca, pełna wrażeń, to tak naprawdę nie wymaga zbyt wielu przygotowań – wszystkim zajmują się firmy organizujące rozgrywki.

Paintball na wieczorze kawalerskim – czy to dobry pomysł?

Utarło się przekonanie, że paintball to typowo męska zabawa. I choć niektóre kobiety równie chętnie w niej uczestniczą, to jednak w tym obszarze dominują mężczyźni. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego – już na wstępie mogą przebrać się w wojskowe kombinezony, dostają do ręki „broń”, a ich celem jest zniszczenie przeciwnika. Kto mógłby się temu oprzeć, prawda?

Paintball dostarcza rozrywki, mocnych wrażeń. A tego przede wszystkim oczekują faceci na wieczorze kawalerskim. Obecnie sama impreza suto zaprawiana alkoholem stała się zbyt nudna, oklepana, a taka forma zabawy jest o wiele ciekawsza. Szczególnie, jeśli przyszły pan młody tak naprawdę nie lubi imprezowania w klubie.

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, wieczór kawalerski z paintball to sprawdzony pomysł (www.bcamp.pl) z jeszcze jednego powodu – jego organizacją zajmuje się zewnętrzna firma. Wystarczy tylko zarezerwować termin, a kto inny dostarczy stroje, kaski, broń i „naboje”. Gra odbywa się też na specjalnie przygotowanym do tego terenie, pełnym zakamarków i miejsc, w których można się schować. Co więcej, często gotowe są scenariusze rozgrywek, dzięki czemu zabawa jest bardziej urozmaicona. Wcześniej trzeba jedynie pamiętać o kilku rzeczach.

O czym pamiętać rezerwując grę paintball?

Nie będziemy ukrywać – paintball jest grą, w której można ulec „uszkodzeniom”. Choć większa część ciała jest chroniona przez specjalne stroje, odkryte są palce u rąk oraz czubek głowy. Prawdopodobieństwo, że pan młody zostanie akurat tam trafiony jest małe, lepiej jednak dmuchać na zimne. Ponadto po zabawie mogą zostać siniaki.

Dlatego wieczór kawalerski z paintballem lepiej organizować wcześniej, niż na tydzień przed ślubem, aby ewentualne „uszkodzenia” zdążyły się zagoić. Ponadto na rozgrywki bezwzględnie należy się wybrać trzeźwym i od tej zasady nie ma wyjątków! Nawet nieduża ilość alkoholu może zaburzać zdolności percepcyjne, a w przypadku takich zabaw zwykle źle to się kończy.

Na końcu warto pamiętać, że paintball jest wyczerpującą fizycznie grą. Dlatego po udanej zabawie lepiej jest już wcześniej zaplanować co najmniej godzinny odpoczynek, aby wszyscy panowie mogli dojść do siebie przed wieczornym imprezowaniem.

Share.

Leave A Reply