Moda na baczność! style militarne modne w nadchodzących sezonach?

1

Wojska jest źródłem inspiracji w wielu dziedzinach naszego życia. Wiele wynalazków, z których korzystamy każdego dnia pierwotnie funkcjonowało właśnie w armii. Podobnie jest również w przypadku mody, która od lat wzorowana jest na wojskowych mundurach. Interesujące jest to, że przypada ona do gustu również tym osobom, które zdecydowanie potępiają wszelkie działania zbrojne. Zobaczcie, co możecie zmienić w swojej garderobie, by być modnym w następnym sezonie.

Styl militarny znika i pojawia się cały czas w głównym obiegu mody. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że najsilniej odcisnął się na ubiorze w czasach dzieci kwiatów. Paradoksalnie był on protestem przeciwko wojnie i przemocy. Obecne stylizacje pozbawione są raczej ideologicznego tła, jednak pomimo tego pobudzają wyobraźnię i przykuwają wzrok. Warto stworzyć taką kreację samemu, sprawdzając na przykład ubrania militarne w dużej ofercie na Domodi. Zobaczcie, co będzie modne w tym sezonie.

Wojsko już jest w naszej szafie

Niewiele osób ma świadomość tego, że w naszej szafie można znaleźć wiele elementów strojów, które swój rodowód mają właśnie w wojsku. Bardzo charakterystycznym przykładem są oczywiście marynarki, które niegdyś noszony były jedynie przez wojskowych. Również podwójny rząd guzikowych należy do tego rodzaju wojskowej spuścizny, która stała się dobrem ogólnym.

dwurzędowa marynarka

Cechy charakterystyczne stylu militarnego

Dość łatwo wskazać kolorystykę, która jest charakterystyczna dla tego stylu. Będzie to przede wszystkim kolor khaki, a także inne kolory, które wchodzą w skład barw maskujących, czyli brązowy, beżowy, szary i czarny. Często już samo zastosowanie tych kolorów w swoim stroju może sugerować, że chcemy położyć nacisk na militarność naszej stylizacji.

W tym sezonie bardzo modne są również wojskowe parki, które znajdziemy w praktycznie każdej firmie modowej. Często spotkamy się również ze spodniami typu bojówki z dużą ilością kieszeni. Warto się im przyjrzeć, ponieważ niektórzy projektanci potrafią zrobić z tego prawdziwe designerskie perełki.

spodnie bojówki w militarnym stylu

Kołnierze ze stójką i pagony

Dużą popularnością będą się również cieszyć koszule w kolorze khaki, a także zielone podkoszulki o bardzo prostym kroju. Ciekawym dodatkiem będzie na pewno nieśmiertelnik, który nada naszej stylizacji odpowiedniego charakteru.

Wyjątkowo często pojawiają się również detale ubioru żołnierskiego, takie jak kołnierze ze stójką lub pagony. Ciekawym nawiązaniem są również metalowe guziki i klamry.

Moda na styl militarny nigdy nie przemija. Co pewien czas przeżywa jednak silny renesans. Na pewno nadchodzący sezon będzie obfitował w wojskowe stylizacje, więc warto już teraz przeglądać różne propozycje projektantów. Z całą pewnością będą to rzeczy, które nosić będzie można przez kilka sezonów. Na pewno więc nie wyrzucicie ich na samo dno szafy. Udanych zakupów.

Share.

Jeden komentarz

  1. Te ubrania w kolorze khaki czy ala militarne żakiety są ładne. Ale już ubrania moro są dla mnie passe. Wolę bardziej kobiece stylizacje, a Wy? Pasuje Wam styl militarny?

Leave A Reply