Rock Styl – zawsze modne ciuchy w stylu rockowym!

1

Styl rockowy jest modny niemalże odkąd się pojawił, czyli od lat 80. XX wieku. Wtedy młodzież zaczęła także strojem wyrażać swój bunt. Z założenia stylizacja w takim stylu ma więc wyglądać tak, jakby nam nie zależało na tym, jak się prezentujemy. Stąd porwane dżinsy lub rajstopy, zbyt duże koszulki, łaty – w tym naszywki z nazwami lub emblematami zespołów rockowych. Poniżej znajdziemy kilka wskazówek, które pomogą nam poznać ten styl i stworzyć prezentującą go stylizację.

Ciuchy w stylu rockowym

To, czego nie powinno zabraknąć w naszej szafie, jeśli chcemy ubierać się w Rock Stylu to przede wszystkim dżinsy, skórzana kurtka i ciężkie buty. Ponadto ćwieki i masywna biżuteria. Jeśli nie wiemy, jak to ze sobą zestawić, to możemy skorzystać z podpowiedzi stylu rockowego (www.domodi.pl), dzięki którym w prosty sposób zobrazujemy sobie taką stylizację.

Skórzana kurtka

To, bez czego trudno mówić o drapieżnym, rockowym stylu to skóra. Z tego materiału wybierajmy kurtki – zarówno dopasowane, seksowne ramoneski, jak i szerokie motocyklowe. Dobrze, by na plecach znalazł się jakiś napis lub grafika. Może być to logo ulubionego zespołu. Świetnie sprawdzą się także te z ćwiekami, dużymi klamrami i łańcuchami.

Jak się ubrać w stylu rockowym

Dżinsowa kamizelka i katana

Dżinsowe kamizelki, a nade wszystko – katany to jest must have Rock Stylu. Świetnie prezentują się narzucone na koszulki z kapelami, a także na obcisłe, jednobarwne bluzki, czy nawet – gorsety. Kamizelki i katany mają sprawiać wrażenie spranych, a nawet brudnych. Dobrze, by były zdobione tak jak te skórzane – na plecach i rękawach.

Spodnie, szorty i spódniczki

Dżins w stylu rockowym nosimy także w postaci spodni, krótkich szortów i spódniczek. Te części garderoby najlepiej prezentują się podarte, pospinane agrafkami i z naszywkami. Do rock stylu pasują także skórzane, obcisłe spodnie i seksowne, skórzane mini spódnice.

Koszulki i koszule

Wiadomym jest, że stylizacja nie może być pełna bez bluzki. W stylu rockowym najlepiej sprawdzają się t-shirty ze zdjęciami kapel rockowych, z krzyżami, czaszkami, a także z mrocznymi cytatami. Nośmy te z krótkim rękawkiem lub na szerokich ramiączkach. Gdy chcemy, by nasza stylizacja była nieco bardziej elegancka, to postawmy na koszule. Może być klasyczna biała, przezroczysta czarna, ale też nieco luźniejsza, np. w czarno-czerwoną kratkę.

Stylizacja w stylu rockowym

Dodatki do stylizacji

W stylu rockowym biżuteria powinna być duża, masywna i ciężka. Zakładajmy więc łańcuchy, wisiorki z kolcami, krzyżami lub czaszkami, skórzane bransoletki z ćwiekami, rzemyki z blaszkami i koralami. Świetnie sprawdzą się też duże, metalowe pierścionki w kształcie jaszczurek, czaszek lub cierni.

Obuwie w rock stylu

Wiadomo, że obuwie jest dopełnieniem stroju. Obowiązkowym elementem stylizacji w rockowym stylu są skórzane, ciężkie buty – glany i mokasyny – najlepiej ozdobione ćwiekami, kolcami, dużymi, srebrnymi klamrami i łańcuchami. Sprawdzają się też trampki, a nawet – szpilki i botki, zwłaszcza te „drapieżnie” zdobione.

Share.

Jeden komentarz

  1. Ja mam ramoneskę, botki z ćwiekami, skórzanymi paski i parę psedurockowych bluzek. W sumie lubię ten styl, ale nie do ubierania na co dzień. I nigdy nie jestem cała na rockowo, raczej to jeden, max dwa elementy stroju są. Np. ta pierwsza stylizacja jest dla mnie za mocna, na pewno nie ubrałabym tych szortów i bransoletki.

Leave A Reply