Gdzie oglądać filmy online w pandemii? Porady dla kinomaniaków

0

Najlepszym sposobem na pełne doświadczenie filmu jest obejrzenie go na wielkim ekranie. Niestety nie zawsze jest to możliwe, zwłaszcza w czasie pandemii, gdy sale kinowe są zamknięte. Rozwiązaniem w tym przypadku są filmy online, a gdzie ich szukać? Na jakich platformach internetowych można obejrzeć kinowe hity?

Gdzie oglądać filmy w czasie pandemii?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta… Do wyboru masz filmy w telewizji, w internecie lub te, które ściągniesz z sieci za pomocą specjalnych programów. Jednak jeśli zależy ci na oglądaniu kinowych hitów, wybierz serwisy VOD, dzięki nim będziesz zawsze na bieżąco. Filmy emitowane w telewizji, zwykle nie są zbyt nowe, z kolei ściąganie filmów z internetu wiąże się z zakładaniem płatnego konta oraz zajmowaniem kolejnego miejsca na dysku… Dlatego też platformy VOD cieszą się największą popularnością wśród kinomaniaków. A które z nich najbardziej się opłacają? I jak oglądać na takich platformach filmy online?

Filmy online (w tym kinowe hity) możesz obejrzeć w Player, w dodatku nie musisz wykupować abonamentu, aby być na bieżąco z filmowymi nowościami. Player oferuje wideo na życzenie, czyli możliwość wykupienia danego filmu już od 8 złotych! Z kolei prawdziwi kinomaniacy mogą pomyśleć o wykupieniu pakietu z obszerną biblioteką wyjątkowych filmów i nadrobić niewidziane zaległości.
Kolejna propozycja to Netflix, którego biblioteka wydaje się być nieskończona. Można tam obejrzeć mnóstwo świetnych filmów i seriali o niemalże każdej tematyce. Jego wadą jest jednak dość wysoka cena pakietów, dlatego Netflix polecamy grupkom kinomaniaków, którzy mogą złożyć się na nieco tańszy abonament dla kilku osób.

Platformą godną polecenia jest również VOD.pl, która oferuje sporo filmów za darmo. Niestety trzeba przyznać, że nie są to najnowsze produkcje. Ponadto to popularnych serwisów z filmami online należą: Ipla, Amazon Prime Video czy CDA.

Jak stworzyć salę kinową w domu?

Skoro już wiesz, gdzie szukać filmowych nowości online, teraz musisz zadbać o odpowiednie miejsce do oglądania, a także sprzęt. Nie martw się, nie będziemy namawiać cię na zakup nowego telewizora, ale za to polecamy rozważyć opcję projektora, który sprawi, że poczujesz się we własnym mieszkaniu jak w prawdziwej sali kinowej. Decydując się na projektor, zwróć uwagę na jego format, rozdzielczość oraz żywotność lampy i oczywiście dopasuj go do swoich możliwości finansowych. Tańsze modele kupisz już za 300-400 złotych. Pamiętaj również, że przy tak dużym ekranie, konieczne jest ustawienie wersalki, łóżka lub innego mebla, na którym będziesz oglądał seans w odpowiedniej odległości. Na stworzenie domowej sali kinowej świetnie nadaje się sypialnia, szczególnie jeśli naprzeciw łóżka znajduje się pusta ściana, na której będziesz mógł wyświetlać filmy. Aranżując takie wnętrze, zadbaj również o klimatyczne dodatki oraz odpowiednie nagłośnienie.

Jak widać, stworzenie domowej sali kinowej wcale nie jest takie trudne, w dodatku możesz w niej oglądać tyle filmów, na ile masz ochotę i nie musisz płacić za każdy seans…

Share.

Leave A Reply