Gdzie na weekend? Co robić w weekend? Pomysły na spędzanie wolnego czasu

0

Weekend to czas, który cieszymy się, gdy nadchodzi i ubolewamy, kiedy się kończy. Gdy w poniedziałkowy poranek zjawiamy się w pracy, często pada pytanie o to, jak spędziliśmy sobotę i niedzielę. Zazwyczaj okazuje się, że czas wolny poświęcamy głównie na sprzątaniu, gotowaniu czy innych domowych obowiązkach, zamiast zrobić coś dla siebie i wreszcie odpocząć tak, jak na to zasługujemy po ciężkim tygodniu w pracy. W poniższym artykule podpowiadamy, jak zaplanować weekend i jak zorganizować wolny czas.

Co robić w weekend?

Największy problem w zorganizowaniu czasu w weekend polega na tym, że wydaje się on za krótki na jakikolwiek wyjazd i za długi, by go marnować na oglądaniu telewizji. Na szczęście istnieje kilka ciekawych pomysłów na to jak spędzić ten czas. Co robić w weekend inspiruje podpowiadamy.pl, poradnik stworzony dla tych, których męczy ciągła rutyna i szukają pomysłu na spędzenie końcówki tygodnia. Jeśli jesteś miłośnikiem filmów czy seriali, ale przez brak czasu w tygodniu masz zaległości, poświęć na to swój czas w weekend. Idź do kina na wybrany film lub zrób sobie seans w domu. Aby było ciekawiej i weselej, zaproś do siebie znajomych. Niech każdy przygotuje jakąś przekąskę czy nawet kupi coś gotowego w sklepie i spędźcie przyjemnie czas. Przy okazji nadrobisz zaległości towarzyskie.

Możesz również sprawdzić, co ciekawego dzieje się w twojej okolicy. Być może organizowany jest jakiś koncert lub inna masowa impreza, w której mogą uczestniczyć mieszkańcy i dobrze się przy tym bawić. Takim wydarzeniom często towarzyszą różnorodne atrakcje dla dzieci i dorosłych, czy też nawet zapraszane są znane osobistości. Pomyśl, jak pozielenieją z zazdrości koledzy i koleżanki z pracy, jak pokażesz im twoje zdjęcie z jakąś sławą. Jeśli nie interesują cię żadne imprezy masowe, może najzwyczajniej pozwiedzać swoje miasto, zobaczyć interesujące zabytki, pójść do muzeum lub do teatru.

Jeśli nie chce ci się spędzać kolejnej soboty na gotowaniu, idź do restauracji. Zdarza się, że znamy większość knajp w swoim najbliższym otoczeniu, więc warto poszukać gdzieś dalej. Nie musisz przecież ograniczać się do lokali w swoim mieście. Sprawdź w internecie, jakie lokale w twoim regionie są najlepiej oceniane, wsiadaj w auto i pojedź tam przekonać się samemu. Możesz stworzyć z tego rytuał i co weekend próbować jedzenia w innych restauracjach. Niech uczestniczą też w tym twoi najbliżsi i przyjaciele. W grupie zawsze milej i weselej.

Mężczyzna spaceruje po lesie

Gdzie wyjechać na weekend?

Na pewno nie może być to nigdzie daleko, bo należy pamiętać, że weekend to tylko dwa dni. Musimy mieć czas, żeby dojechać i żeby wrócić. Oczywiście można pomyśleć o weekendzie za granicą jednak nie każdy może sobie pozwolić na podróż samolotem. Poza tym wystarczy, że w niedzielę, kiedy już musisz wracać, wydarzy się na lotnisku coś niespodziewanego np. duże opóźnienia i będziesz się stresować, czy nie przeciągną się one do następnego dnia tj. do poniedziałku, kiedy musisz być już w pracy. Niech zatem będą to miejsca, do których bez problemu dotrzesz samochodem czy pociągiem. Najczęściej wybieranymi przez Polaków miejscami na weekend są:</p>

  • Jura Krakowsko – Częstochowska, która jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi. Mogą one zwiedzać zamki, jaskinie oraz uczyć, wspinać się na skałkach,
  • Szlak Wielkich Jezior Mazurskich, stanowiące idealne miejsce dla tych, którzy chcą uciec od zgiełku miasta i pragną ciszy oraz spokoju nad wodą,
  • Słowacja lub Czechy, gdzie można podziwiać piękną architekturę, krajobraz, skosztować regionalnych potraw, zwiedzić muzea, okolice, restauracje czy sklepy z pamiątkami.
Share.

Leave A Reply