Boston – co trzeba zobaczyć w amerykańskiej stolicy nauki?

1

Boston to miasto, które różni się od typowych amerykańskich aglomeracji, kojarzonych głównie z drapaczami chmur. Można odnieść wrażenie, że życie toczy tam się zupełnie inaczej niż w położonym kilkaset kilometrów dalej Nowym Jorku. Boston jest częstym celem podróży, głównie przez wiele atrakcji, ale też położenie geograficzne, które wpływa pozytywnie na odbiór tego miasta. Co zatem trzeba zobaczyć będąc w Bostonie?

Boston – co trzeba wiedzieć?

Boston to stolica stanu Massachusetts, jest to jedno z najstarszych miast USA, które odegrało znaczącą rolę w historii tego kraju. Obecnie jest to ośrodek znanych uniwersytetów, w tym najstarszego – Harvarda oraz MIT (Massachusetts Institute of Technology. Boston to metropolia, w skład której wchodzą jeszcze takie miejscowości jak Cambridge, Brookline, Quincy, Newton i wiele innych. Położony jest nad Zatoką Massachusetts, co wpływa na walory turystyczne ale i smakowe tego miejsca. Co więc warto zwiedzić będąc w Bostonie?

The Freedom Trial

Freedom Trial to 4-kilometrowy szlak, który obejmuje 16 ważnych historycznie miejsc. Trasa rozpoczyna się w parku Boston Common i biegnie przez różne części miasta. Dzięki niej można zobaczyć Massachusetts State House, Park Street Church, Granary Burying Ground, Old South Meeting House, Old State House, USS Constitution czy Bunker Hill Monument.

Faneuil Hall

Faneuil Hall to obowiązkowe miejsce do zobaczenia. Są to dawne hale targowe, które kiedyś były tak samo popularne jak obecnie, głównie przez niedaleką odległość od portu. Aktualnie znajduje się tam wiele sklepików i punktów gastronomicznych. Turyści mogą tam kupić pamiątki, jednak z pewnością nie będą to zakupy hurtowe, ponieważ wszelkie upominki z Bostonu są niestety koszmarnie drogie.

Boston Common

Wspomniany już przy okazji The Freedom Trial, Boston Common to najstarszy amerykański park miejski. Został założony w 1634 roku i zajmuje powierzchnię 44 akrów. To właśnie w tym miejscu przemawiał kiedyś Martin Luther King. Mszę na terenie Boston Common odprawił także papież Jan Paweł II.

Harvard University

Turyści chętnie odwiedzają też Harvard University, który położony jest w pobliskim Cambridge. Całe to miasto przypomina jeden wielki kampus. Warto odwiedzić teren uniwersytetu i zobaczyć pomnik Johna Harvarda. Być może dla niektórych atrakcją będzie fakt, że to właśnie tam studiował założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg. Wiadomo nawet pod jakim adresem mieszkał będąc studentem.

Beacon Hill

Beacon Hill to jedna z droższych dzielnic Bostonu. Wyróżnia się ona na tle innych przede wszystkim architekturą. Znajdują się tam niewielkie domy z czerwonych cegieł, które stoją przy wąskich, brukowanych ulicach. Jest to wyjątkowo spokojna i urokliwa dzielnica miasta. Wiele osób uważa, że Beacon Hill to jedno z najbardziej europejskich miejsc w Bostonie i trudno się z tym nie zgodzić.

Bostońskie rejsy

Boston to miasto portowe, zatem warto skorzystać także z atrakcyjnych rejsów. Niektóre z nich są tematyczne, na pokładzie można posłuchać koncertu jazzowego czy poznać historię miasta. Najchętniej jednak wybierane są rejsy, podczas których można obserwować z bliska delfiny w ich naturalnym środowisku.

Share.

Jeden komentarz

  1. Spora lista. Oczywiście wycieczka do Stanów to nie lada wyzwanie logistyczne, a i wydatek niemały. Dlatego jak już się tam leci, to warto za jednym zamachem zobaczyć jak najwięcej.

Leave A Reply