Zestawy konstrukcyjne dla dzieci to szybszy rozwój i kreatywność dziecka

1

Zarówno nauka, jak i zabawa są ważną częścią rozwoju każdego dziecka. Połączenie jednego i drugiego daje naprawdę niesamowite rezultaty. Małe dziecko już od najmłodszych lat wykazuje ogromne zainteresowanie światem i zadaniem rodziców jest, by tę ciekawość dobrze ukierunkować. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie zestawów konstrukcyjnych.

Czym są zestawy konstrukcyjne dla dzieci?

Przede wszystkim najważniejszym i najbardziej podstawowym zadaniem zestawów konstrukcyjnych jest pobudzanie w dzieciach kreatywności. Zabawa takimi zestawami, przeważnie klockami, ale nie tylko, sprawia, że dziecko obudzi w sobie prawdziwego konstruktora, budując, kombinując, przekładając i tworząc najróżniejsze budowle i konstrukcje. To bardzo ważne, by rozwijać wyobraźnię i kreatywne myślenie malucha. Wybór tego typu zabawek jest bardzo duży, a ciekawe zestawy konstrukcyjne obejrzysz na www.urwis.pl/nauka-i-zabawa/zestawy-konstrukcyjne, mając do dyspozycji naprawdę wiele interesujących propozycji do zabawy i nauki.

Jakie zalety mają zestawy konstrukcyjne?

Nauka przez zabawę to jedna z ważniejszych kwestii, jakiej podejmują się zabawki. Dzieci powinny mieć do czynienia z takimi zabawkami już od najwcześniejszych miesięcy życia. Dlaczego jednak jest to takie ważne? Przede wszystkim zestawy konstrukcyjne rozwijają wyobraźnię przestrzenną dziecka, a także zdolności kreatywnego myślenia. Dodatkowo zestawy kreatywne wspomagają rozwój koordynacji wzrokowo-manualnej, dzięki czemu wzrastają zdolności motoryczne naszego dziecka. Co więcej, takie zabawki prędko się nie nudzą, a co za tym idzie, dziecko samo będzie chciało budować i tworzyć, nawet nie będąc do tego zachęcane, przy okazji pewnie nie raz zostaniemy zaskoczeni pomysłowością szkraba.

Jakie zestawy konstrukcyjne wyróżniamy?

Zalet zestawów konstrukcyjnych jest wiele, ważne jest jednak to, by nasz wybór był dostosowany do wieku i możliwości dziecka. W tym wypadku bardzo ważną rol odgrywa materiał z którego zostały zrobione klocki i inne zestawy. Do wyboru mamy więc zestawy konstrukcyjne drewniane, zaliczane do ponadczasowej klasyki, która nigdy się nie znudzi, a na rynku można znaleźć wiele ciekawych zestawów.

Klocki konstrukcyjne drewniane

Są także zestawy konstrukcyjne piankowe, przeznaczone przede wszystkim dla młodszych dzieci, które są miłe w dotyku, a przede wszystkim bardzo bezpieczne. Wyróżnić warto również zestawy plastikowe, których grupa jest bardzo duża i przeznaczone są dla dzieci od wieku 5 lat.

Klocki konstrukcyjne plastikowe

Do wyboru mamy także zestawy metalowe, dla nieco starszych dzieci i będące bardziej zaawansowanymi konstrukcjami do montażu. Dużą popularnością zaczęły się również cieszyć zestawy magnetyczne, które mogą być doskonałą zabawą zarówno dla młodszych, jaki nieco starszych dzieci.

Klocki konstrukcyjne magnetyczne

Na co zwracać uwagę kupując zestawy konstrukcyjne?

Najważniejsze jest to, by kupując takie zestawy konstrukcyjne dla dziecka kierować się w pierwszej kolejności jego bezpieczeństwem. Zabawka, która ma bawić i uczyć malucha nie może stanowić dla niego zagrożenia. Istotne jest to, by wybierać zabawki renomowanych producentów i by posiadały one wszystkie najważniejsze atesty oraz certyfikaty bezpieczeństwa. Muszą być one zgodne z normami unijnymi, w innym przypadku ryzyko będziemy brali tylko na siebie.

Czy warto jest zainwestować w zestawy konstrukcyjne?

Jak najbardziej taka inwestycja jest warta naszego zachodu. Co więcej, zestawy konstrukcyjne to nie chwilowa moda czy zabawa na kilka dni, tylko doskonałe rozwiązanie na kilka lat. Dzieci będą rosły wraz z nimi, tak samo jak ich umiejętności i zdolności, co będzie się uwidaczniało w tworzonych przez nie konstrukcjach. Dobrze jest takie zestawy mieć, a dzięki temu rozbudzi się w dziecku prawdziwą pasję budowania.

Share.

Jeden komentarz

  1. Takie zestawy to naprawdę świetny pomysł, podobają mi się i pewnie częściej sama bym się bawiła niż dziecko 😀

Leave A Reply