Najlepsze pomysły na pierwszy biznes – zacznij zarabiać na siebie

1

Dzisiejszy kształt rynku pracy nie jest łaskawy dla młodych ludzi. Specjaliści alarmują, że ok. 20% osób między 18 a 25 rokiem życia pozostaje bez pracy. Jednym ze sposobów poradzenia sobie w tej trudnej sytuacji jest otwarcie własnego biznesu. Jaki jest najprostszy biznes?

Trudno jest wskazać uniwersalną receptę na sukces. Wszystko zależy od dobrego pomysłu, kompetencji, pracowitości i oczywiście szczęścia. Profil własnej firmy należy wybrać zgodnie z posiadanymi umiejętnościami. Ważny jest także posiadany kapitał społeczny – czyli wszelkie kontakty i dostęp do potencjalnego rynku zbytu. Nie obejdzie się także bez przynajmniej minimalnej ilości gotówki na składkę ZUS.

Branża usługowa

Na początku najprościej spróbować swoich sił w którejś z branż usługowych. Ważne aby przekalkulować opcję opodatkowania w systemie VAT. Na początku zapewne nie będzie ona konieczna, o ile profil działalności, jaki umieścimy we wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej nie będzie nas obligować do jej wybrania. Podatek VAT zapłacimy m. in. od wszelkiego rodzaju usług doradczych.

Zdolności artystyczne

Biznes warto połączyć z zacięciem artystycznym. Umiejętność gry na instrumentach pomaga w zdobyciu zlecenia na tzw. granie do kotleta w restauracji. Z kolei zdolności plastyczne można wykorzystać poprzez projektowanie materiałów reklamowych. W Internecie spotkasz wiele ofert wykonania portretu czy karykatury na podstawie fotografii.

Jeśli masz talent malarski wykorzystaj to do zarabiania pieniędzy

Facebook

Jeżeli jest się aktywnym użytkownikiem Internetu, można spróbować swoich sił jak profesjonalny administrator kont na portalach społecznościowych, np. w ramach zlecenia obsługiwać Fanpage na Facebooku. Dzisiaj wiele firm, szczególnie producentów różnego rodzaju sprzętu zleca zewnętrznym firmom tzw. „kreowanie pozytywnego wizerunku w Internecie”, co sprowadza się często do zamieszczania przychylnych komentarzy na forach czy w porównywarkach cen.

Blog

Będąc z kolei hobbystą warto pomyśleć o założeniu bloga tematycznego. Przy odpowiednim stopniu zaangażowania oraz umiejętnej promocji można zacząć czerpać dochody z reklam, sponsorowanych artykułów, recenzji i tym podobnych.

Jeśli posiadasz umiejętności internetowe - działaj w branży IT

Własna inwencja

Sposoby na prosty biznes można wymieniać w nieskończoność. Przedsiębiorcę ogranicza właściwie tylko wyobraźnia, nie licząc oczywiście urzędów skarbowych i ZUSu. To od nas zależy czy zostaniemy sprzedawcą waty cukrowej czy otworzymy lotny serwis komputerowy. Ważne, żeby z biznesu „wycisnąć” jak największy dochód i maksymalną satysfakcję.

Share.

Jeden komentarz

  1. Biznes na facebook jest trochę niepewny, a blog pisany dla kasy to średnia opcja. Z tych pomysłow to chyba handel wychodzi najsensowniej.

Leave A Reply