Świąteczne bombki ze wstążki – nie tylko dla odważnych

1

Marzą Ci się piękne, oryginalne ozdoby na choince, które przyciągać będą spojrzenia wszystkich świątecznych gości? Pragniesz mieć na bożonarodzeniowym drzewku ozdoby, które się nie stłuką i z których nie będzie się sypać brokat? Koniecznie przeczytaj ten poradnik!

Bombki na dwa sposoby

Bombki ze wstążki można robić na różne sposoby. Najszybszym i najłatwiejszym sposobem jest naklejenie pasków różnokolorowych wstążek na przygotowaną bombkę-bazę, wykonaną z plastiku lub styropianu. Takie bombki nie wyglądają jednak super efektownie. Aby wykonać naprawdę piękne ozdoby choinkowe, możesz pokusić się o stworzenie bombek karczochów, ale uwaga: lepiej nie zabierać się za to tuż przed świętami, ponieważ bombki te wychodzą o wiele lepsze, gdy poświęcamy im należytą ilość czasu i uwagi.

Bombka ze wstążek różowo-fioletowa

Bombki dostępne w internecie

Bombki ze wstążki nie lubią pośpiechu! Zawsze możesz taką gotową bombkę kupić, nie są drogie, bombki ze wstążki możesz kupić w serwisach z ogłoszeniami, jak np. sprzedajemy.pl, już za 15 zł.

Sekretem do stworzenia pięknych bombek ze wstążki jest równe ułożenie wzoru. Jeśli w którymś miejscu jakiś element zacznie nam „uciekać” w nie swoją stronę, cała konstrukcja nam się posypie i bombka wyjdzie krzywa i nieładna. Jak temu zapobiec? Tworząc karczocha bez pośpiechu, krok po kroku.

Jak zrobić samodzielnie bombki ze wstążki?

Wykonanie tych ozdób to zajęcie dla cierpliwych. Jeśli ktoś nie potrafi przez dłuższy czas skupiać uwagi na wykonywaniu jednej czynności, szybko się zniechęci. Jeśli uważasz, że nadajesz się do tego rodzaju rękodzieła, postępuj według poniższych wskazówek.

 1. Odetnij z szerokiej (2,5-3 cm) wstążki dwa paski o długości 6 cm.
 2. Do wierzchołka styropianowej bombki do decoupage przymocuj poziomo jeden kawałek wstążki, używając w tym celu dwóch szpilek wbitych na końcach paska.
 3. Jeśli czujesz dyskomfort w palcu, którym przypinasz wstążkę, mam dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia: zmień szpilki na lepsze. Jakość szpilek jest bardzo, bardzo ważna i decyduje o tym, czy w ogóle ukończysz pracę nad bombką. Nikt nie chce tworzyć rękodzieła w bólu i cierpieniu.
 4. Drugi pasek wstążki przymocuj w pionie, tak, aby razem z tym pierwszym tworzył krzyż w centralnej części bombki (patrząc z góry).
 5. Teraz potnij pozostałą wstążkę na 6-centymetrowe odcinki.
 6. Z każdego kawałka formuj palcami prostokątny trójkąt o równych ramionach i mocuj go szpilkami, wierzchołkiem zwróconym w stronę krzyża. Oto sposób, w jaki należy przymocować pierwsze cztery trójkąty.
 7. Każdy kolejny rząd tworzą trójkąty układane w miejscach pomiędzy trójkątami z poprzedniego rzędu.
 8. Na sam koniec uzyskać powinniśmy taką kompozycję:
 9. Oczywiście najlepiej byłoby przed ostatnim rzędem zamocować wstążeczkę do wieszania ozdoby na choince, w przeciwnym wypadku trzeba będzie później kombinować, w jaki sposób wykorzystać stworzoną bombkę.
 10. Uprzedzam, że pierwsza bombka nie wyjdzie Wam tak, jak ta poniższa:

Bombka na choinke z białych i niebieskich wstążek

Aby uzyskać taki efekt, trzeba trochę poćwiczyć, ale nie zniechęcajcie się, im więcej bombek ze wstążki zrobicie, tym ładniejsze będą Wam one wychodzić. Powodzenia!

Share.

Jeden komentarz

 1. W zeszłym roku robiłam takie bombki. Pierwsza wyszła koślawo, ale następne całkiem nieźle. tylko strasznie dużo z tym zabawy! Nie wiem czy w tym roku będzie chciało mi się to robić. Albo zaangażuje do tego dzieciaki z całej rodziny i niech oni się męczą, a co!

Leave A Reply