Jak udekorować mieszkanie na przyjęcie urodzinowe dziecka?

1

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka czy też popularnie mówiąc kinderbal, to niezwykle ważna uroczystość w oczach malucha, dlatego tak ważne jest to, by odpowiednią dekoracją ozdobić mieszkanie czy pokój, aby w pełni uświetnić urodzinową imprezę. Jak udekorować mieszkanie? Czym się kierować wybierając oprawę wizualną dla dziecka?

Wybierz motyw przewodni

Dzieci uwielbiają motywy przewodnie na wszelkiego rodzaju przyjęciach. Takie przyjęcie to doskonała możliwość dla dzieci, by te w pełni wczuły się w atmosferę świętowania i przy okazji dobrze się bawiły. Takich motywów może być wiele, a najlepiej sprawdzają się te bajkowe, ale tak naprawdę może to być wszystko – tematyka sportowa, piracka, przyjęcie dla księżniczek. Wybierając konkretny temat przewodni, dekoracje należy dostosować właśnie pod ten motyw. Na przykład przy motywie pirackim nieodłączną częścią będą pirackie flagi, pluszowe zabawki typu małpki i papugi, pnącza czy statki.

urodziny-motyw-przewodni-cyrk

Kolory przewodnie przyjęcia

Jeżeli nie chcemy wybierać konkretnego motywu przewodniego, można pójść w inną stronę i wybrać jakiś kolor i się go bezwzględnie trzymać. Wszystkie dekorację typy baloniki, serpentyny, a nawet talerzyki czy kubeczki dla dzieci powinny być w tej wybranej przez nas barwie. Nie trzeba się przy tym obawiać, że popadnie się w przesadę, ponieważ w tym jakże wyjątkowym dla dziecka dniu taka „przesada” jest jak najbardziej na miejscu. Dzieciom z pewnością się to spodoba, a jak dodatkowo jeszcze zaznaczy się, by dzieci miały na sobie ubranka w podobnych barwach, to całość może wyjść naprawdę uroczo.

Samodzielne wykonanie dekoracji

Wiele dekoracji da się wykonać samemu w domu i wcale nie trzeba ich kupować w sklepie. Przy okazji można również zaangażować samo dziecko, by te w pełni przygotowało się do swojego przyjęcia urodzinowego. Wykonanie takich ozdób to kilkanaście minut pracy i wystarczy do tego trochę papieru, nożyczek oraz kleju czy zszywacza. Mogą to być standardowe girlandy z chorągiewkami, a także papierowe łańcuchy, które tworzy się przez połączenie ze sobą pasków kolorowego papieru. Serpentyny i wstążki to także dobry pomysł na dekorację, tak samo jak zawieszony na ścianie banner informujący o urodzinach i samym solenizancie.

Baloniki urodzinowe

Jak jeszcze udekorować mieszkanie na przyjęcie urodzinowe?

Pomysłów na to może być naprawdę wiele. Nie na przykład zapominać o balonach, zarówno takich napełnionych helem i przywiązanych do mebli, jak i zwykłych baloników porozmieszczanych z różnych częściach mieszkania. Można też pomyśleć o zwierzątkach z balonów, które mogą posłużyć nie tylko do samej dekoracji, ale i zabawy dla dzieci. Warto także pamiętać o czapeczkach urodzinowych, które mogą być dostosowane do motywu przewodniego albo kolorystycznego. Są one do kupienia w wielu sklepach, ale można je zrobić samodzielnie. Możliwości jest dużo i tylko nasza wyobraźnia nas ogranicza.

Pomysły na dekorację – wszystko jest możliwe

Tak naprawdę nie mamy tu wielkich ograniczeń. Dzieci lubią, gdy jest ładnie i kolorowo, dlatego warto postarać się przepych – duża ilość baloników, serpentyn i girland, do tego dodać ładnie przystrojony stół z naczyniami (najlepiej papierowymi) oraz słodkimi przekąskami (można je np. dostosować do koloru czy motywu przewodniego) i tyle wystarczy. Dzieci z pewnością będą uradowane, a sam solenizant zadowolony z tak przygotowanego przyjęcia. Oczywiście oprócz dekoracji warto również pamiętać o zabawach dla dzieci, ale to już inny temat.

Share.

Jeden komentarz

  1. Jako ojciec szukałem tych pomysłów, bo nic nie przychodziło do głowy. To wszystko wydaje się być bardzo fajne i myślę, że to wykorzystam na pewno:)

Leave A Reply