Serum czy krem do twarzy? Kiedy wybrać serum, a kiedy wystarczy krem do twarzy?

0

Wybór kosmetyków pielęgnacyjnych do twarzy jest właściwie nieograniczony. Wśród tych podstawowych preparatów, jakie używane są codziennie przez kobiety są oczywiście kremy do twarzy. Nie brakuje jednak osób, które chętnie sięgają po serum lub nawet koncentrat. Jak więc dopasować kosmetyki do pielęgnacji twarzy i co lepiej wybrać?

Krem – kosmetyk do codziennej pielęgnacji

Krem to właściwie podstawowy kosmetyk, który używany jest codziennie. Ma gęstą konsystencję, dobrze ochrania skórę, pielęgnuje ją, może zawierać filtry SPF itp. Wiele jest rodzajów kremów, które można dopasować zarówno do wieku, jak i do typu skóry. Kosmetyki te mogą być przeznaczone do cery tłustej, suchej, mieszanej, dojrzałej, dla osób 20+, 50+. Podział kremów obejmuje także ich działanie, pod tym względem wymienia się kosmetyki nawilżające, przeciwzmarszczkowe, matujące, rozświetlające itp.

Serum – skoncentrowane działanie

Serum to preparat, w którym znajdują się składniki odżywcze o wysokim stężeniu. Mogą to być wyciągi roślinne, oleje, ekstrakty z ziół lub inne drogocenne substancje, np. komórki macierzyste. Serum działa znacznie intensywniej niż krem. Nie musi być stosowany codziennie, najczęściej koncentruje się na konkretnym problemie skórnym. Dostępne są więc sera regenerujące, przeciwzmarszczkowe itp. Można je stosować do każdego rodzaju skóry. Stanowią doskonałe uzupełnienie podstawowej pielęgnacji. Serum może być używane pod krem. Do głównych zadań takich preparatów należy nawilżenie skóry, wygładzenie zmarszczek, regeneracja, rozjaśnienie przebarwień, wyrównanie kolorytu i dodanie blasku.

Nie brakuje także produktów, które łączą w sobie cechy kilku kosmetyków. Serum jest zwykle bogatsze w składniki aktywne (www.revitacell.pl/produkt/regenerujace-kremoserum-na-dzien-twarz/), ma lekką konsystencję, dobrze się wchłania, regeneruje skórę. Krem natomiast może być stosowany na co dzień i jest podstawą pielęgnacji. Stąd powstanie produktów pod nazwą kremoserum, które doskonale łączą w sobie cechy obu tych kosmetyków.

Krem czy serum – co wybrać?

Trudno właściwie rozgraniczać co lepiej stosować – krem czy serum. Kosmetyki te nie powinny być stosowane zamiennie. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie zarówno jednego, jak i drugiego preparatu. Kremy to kosmetyki do codziennej pielęgnacji. Warto wybrać więc takie preparaty, które będą dopasowane do rodzaju skóry, wieku, ale i potrzeb. Należy dopasować więc kremy na dzień, na noc, na lato, na zimę. A do tego dobrać odpowiednie serum. To z kolei należy dobrać do tego, co chcemy osiągnąć danym kosmetykiem. Może to być regeneracja skóry, zminimalizowanie przebarwień, wyrównanie kolorytu skóry, odżywienie itp. Warto więc stosować oba te kosmetyki, należy jedynie umiejętnie je wybrać, pomocne z pewnością będą preparaty z wartościowym składem, najlepiej z naturalnymi substancjami, które wykazują skuteczne działanie na skórę.

Share.

Leave A Reply