Restauracja na mapach Google. Udany pomysł na promocję

1

Wirtualna wycieczka, zdjęcia panoramiczne albo po prostu zdjęcia Google. Choć nazw jest wiele to wszystkie sprowadza się do usługi jaką jest Google Business View, dzięki której każdy lokal w mieście ma szansę na wielką promocję niewielkim kosztem. I nie ma to znaczenia w jakiej działamy branży, bo z tej formy reklamy korzystają zarówno właściciele restauracji jak i hotel, a nawet biur. Poznaj zalety usługi GBV i dowiedz się komu ją zlecić.

Jakie są zalety GBV?

Dzięki Google Business View możemy zaprosić klienta do zapoznania się z naszą ofertą i wystrojem firmy za pomocą kilku kliknięć myszką. Osoba zainteresowana bez wychodzenia z domu oraz subiektywnych opinii znajomych może sama zdecydować czy odwiedzi naszą restaurację, salon fryzjerski albo czy przyjdzie na nasz basen.

Poza tym usługa ta wzbogaca obecność firmy w wynikach wyszukiwania Google oraz na mapach Google i Google+. Dzięki wysokiej jakości zdjęć klienci będą mogli zobaczyć je na komputerze oraz urządzeniach mobilnych.

Warto pamiętać usługa Google Business View oferuje zdjęcia dla firmy, za które płacimy tylko raz, a korzystamy non stop. Nie ma żadnych abonamentów czy wznowień umowy. To narzędzie, z którego coraz częściej korzystają małe, lokalne przedsiębiorstwa.

Wyszukiwarka internetowa Google

Restauracja w centrum miasta

Są lokale, które ludzie kojarzą głównie dlatego, że codziennie przechodzą obok nich do pracy, szkoły albo na spotkanie. I choć nigdy nie byli w środku wiedzą, gdzie takie obiekt się znajduje. Zdarza się też, że w pobliżu lokalu otrzymają ulotkę z menu, jakie serwuje i godzinami otwarcia. Jednak w dalszym ciągu nie wiedzą nic o wnętrzu i panującym wystroju.

Dzięki połączeniu tradycyjnej reklamy z Google Business View potencjalny klient wracający z ulotką do domu, włączy komputer i będzie mógł spokojnie wziąć udział w „wirtualnym spacerze” przez sale i pomieszczenia restauracji. A to może przekonać do go wizyty w lokalu, kiedy po raz kolejny będzie obok niego przechodzić.

Komu zlecić i za ile?

W internecie można znaleźć sporo ofert mówiących o wykonaniu usługi Google Business View. Niektóre kuszą niską ceną, inne szybkim terminem realizacji. My podpowiadamy jednak wybór certyfikowanego fotografa. Mowa tutaj o osobie, która przeszła szkolenie z GBV i ma nadany certyfikat. Jest to bezpieczniejsze i przynosi lepsze efekty.

Stawki fotografów różnią się od siebie i uzależnione są od miejsca, które trzeba sfotografować oraz ilości pomieszczeń. Zamawiając zlecenie zapytajmy o certyfikat jeśli nie jest on widoczny na stronie danego fotografa.

Kto jeszcze z tego korzysta?

Oprócz wspomnianych restauracji, hoteli i biur z usługi GBV skorzystali między innymi właściciele sklepu BHP, a nawet wrocławski klub szachowy. Bowiem ta usługa to nie tylko pozyskiwanie klienta, ale także budowanie relacji i pozytywnych więzi.

Share.

Jeden komentarz

  1. Ja często łapię się na tym, że idę do restauracji, którą znalazłam na mapach google. Zawsze m się wydaję, że skoro się tam znalazła, to pewnie jest często odwiedzana przez innych. Nie miałam pojęcia, że tak to jest robione.

Leave A Reply