Problem łysienia najczęściej dotyka panów. Wszystko ze względu na męski hormon, testosteron, którego duże stężenie może prowadzić do łysienia. Jednak to nie jedyna przyczyna utraty włosów, a wiele z czynników wywołujących ten problem dotyka również panie. Na szczęście istnieje skuteczny sposób, aby przywrócić fryzurze gęstość. Dowiedz się więcej o przeszczepie włosów!
- Na czym polega przeszczep włosów?
- Jak przebiega przeszczep włosów?
- Przeszczep włosów – efekty
- Przeszczep włosów – cena
- Czy przeszczep włosów może się nie przyjąć?
- Przeciwwskazania do zabiegu przeszczepu włosów
Na czym polega przeszczep włosów?
Przeszczep włosów jest procedurą polegającą na pobraniu całych mieszków włosowych, często wraz z niewielką ilością otaczającej je tkanki, a następnie wszczepieniu ich w wybrane miejsce. W ten sposób najczęściej likwiduje się zakola bądź łysinę np. na czubku głowy, choć istnieją również zabiegi m.in. przeszczepu brwi. Mieszki włosowe najczęściej pobierane są z okolic potylicy.
Jak przebiega przeszczep włosów?
Sam zabieg przeszczepu włosów, chociaż nie należy do inwazyjnych, jest jednak dość długotrwały. Najczęściej trwa od 1,5 do 3 godzin, chociaż w rzadszych przypadkach może być nawet dłuższy, nawet do 6 godzin. Wszystko zależy od miejsca zabiegowego, rozmiaru łysiny, a niekiedy również od wybranej metody. Procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, a po zabiegu pacjent właściwie od razu może wrócić do domu. Gojenie się niewielkich ranek powstałych podczas zabiegu może potrwać od 1 do 2 tygodni.
Przeszczep włosów – efekty
Dobrze wykonany przeszczep włosów sprawia, że jego efekty do złudzenia przypominają efekt działania natury. Rezultaty nie są jednak widoczne natychmiast, przeszczepiane włosy przed zabiegiem muszą zostać bowiem bardzo krótko obcięte. Dopiero po ok. 2 do 3 miesięcy, zależnie od tempa wzrostu, będzie można je zauważyć.
Dzięki przeszczepowi włosów możliwe jest poradzenie sobie z łysieniem o różnej etiologii, a także w rozmaitych miejscach na ciele. Wykonuje się go między innymi w przypadku łysienia typu męskiego, utracie włosów w wyniku choroby, stosowania określonych leków, a także na obszarach blizn, np. po oparzeniu czy mechanicznych uszkodzeniu skóry, np. w wyniku wypadku. Za pomocą przeszczepu włosów można zrekonstruować owłosienie między innymi na głowie, twarzy, w tym brwi i rzęsy, a także na klatce piersiowej.
Przeszczep włosów – cena
Koszt przeszczepu włosów uzależniony będzie od kilku czynników, w tym kliniki, wybranej metody, a także miejsca wszczepienia mieszków. Najczęściej ceny takiego zabiegu wahają się od ok. 1500 złotych za sesję do nawet 10 000 złotych w przypadku rozległych przeszczepów. Należy przy tym wziąć pod uwagę, że nie zawsze jeden zabieg wystarcza, aby osiągnąć optymalny efekt. W przypadku skóry głowy często zaleca się ok. 4 sesji.
Czy przeszczep włosów może się nie przyjąć?
Niestety, chociaż przeszczep włosów uznawany jest za najskuteczniejszą metodę rekonstrukcji owłosienia, szczególnie w trudniejszych przypadkach i przy bardzo widocznej łysinie, nie u każdego przyniesie on pożądany efekt. Do najczęstszych przyczyn należy uszkodzenie mieszków włosowych podczas transplantacji oraz brak doświadczenia personelu, co skutkować może np. niepotrzebnym wydłużeniem zabiegu. Dlatego tak ważne jest, aby starannie wybrać zarówno miejsce, jak i metodę. Jedną z najnowszych, a przy tym niezwykle skutecznych jest przeszczep włosów Smart Graft, oferowany przez Klinikę Miracki. W jego przebiegu mieszki włosowe pobierane są przez specjalne urządzenie, działające na zasadzie zamkniętego obiegu. Włos natychmiast przenoszony jest do pojemnika, w który panują idealne warunki do jego przechowywania. Dzięki temu ryzyko jego uszkodzenia jest niemal zerowe, a pacjent może cieszyć się przyjęciem nawet do 98% przeszczepionych włosów.
Niekiedy jednak problem z przyjęciem się przeszczepu włosów może być związany z przyczyną łysienia. Do przeciwwskazań należy między innymi łysienie plackowate, będące chorobą autoimmunologiczną.
Przeciwwskazania do zabiegu przeszczepu włosów
Przeciwwskazania do wykonania przeszczepu włosów mogą być powiązane z różnymi ewentualnymi skutkami ubocznymi. Pierwszym z nich jest wspomniane już ryzyko odrzutu przeszczepu, np. u pacjentów cierpiących na łysienie plackowate. Z podobnych względów nie wykonuje się przeszczepu włosów u kobiet z poważnymi zaburzeniami gospodarki hormonalnej. Drugim będzie prawdopodobny brak zadowalających efektów kosmetycznych, jak tendencja do powstawania bliznowców. Kolejny to ewentualne problemy w gojeniu się miejsca zabiegowego. Taka sytuacja może mieć miejsce w przypadku chorób skóry czy nieuregulowanej cukrzycy. Ta ostatnia może nawet prowadzić do niebezpiecznych powikłań. Możliwość ich wystąpienia to ostatnia przyczyna przeciwwskazań co do przeprowadzenia przeszczepu włosów. Do tej grupy należeć też mogą zaburzenia krzepliwości krwi czy alergia na środki anestezjologiczne.
Przeszczep włosów to szansa dla wielu osób na zyskanie atrakcyjniejszego wyglądu i pozbycie się kompleksów. Sądzisz, że to idealne rozwiązanie dla Ciebie? Umów się na wizytę w Klinice Miracki i spełnij swoje marzenia! Skontaktuj się z nami: klinikamiracki.pl/kontakt