Powiększanie piersi, co musisz wiedzieć przed zabiegiem powiększania piersi?

0

Zastanawiasz się nad powiększeniem piersi? Nie wiesz na co zwrócić szczególną uwagę? Przeczytaj koniecznie poniższy artykuł i dowiedz się, co musisz wiedzieć przed tym ważnym zabiegiem.

Coraz więcej kobiet decyduje się na operację powiększenia biustu. Powodów jest wiele, jednak najczęściej przyczyną jest duża utrata wagi, karmienie piersią, asymetria biustu lub po prostu, chęć posiadania większych piersi. Bardzo często panie decydują się na powiększenie biustu, ponieważ chcą skorygować jego kształt i pozbyć się kompleksów raz na zawsze.

Gdzie powiększyć biust?

Przede wszystkim należy wybrać chirurga, który ma wieloletnie doświadczenie i dobre opinie. To podstawa, ponieważ wiele słyszy się o nieudanych operacjach plastycznych. Dobrze zapoznać się z ofertami klinik np. www.drolender.pl i udać się po poradę. Warto jednak już wcześniej przygotować się i zapoznać z kilkoma szczegółami. Co więc trzeba wiedzieć?

Wstępny wywiad przed zabiegiem powiększenia piersi

Na samym początku przeprowadzona zostaje rozmowa z pacjentką. Podczas takiego spotkania opisane zostaną wszelkie szczegóły zabiegu. Chirurg oraz pacjentka wymieniają się najważniejszymi informacjami. Następnie zlecone zostają podstawowe badania i USG piersi. Po ustaleniu szczegółów i otrzymaniu wyników, pozostaje decyzja o tym, czy pacjentka kwalifikuje się do zabiegu powiększenia piersi. Bardzo ważne, aby podczas rozmowy powiedzieć o wszystkich szczegółach dotyczących stanu zdrowia i przyjmowanych lekarstwach, ponieważ ma to duży wpływ na decyzję chirurga.

Jak wygląda operacja powiększenia biustu?

Zabieg powiększenia piersi wykonywany jest na znieczuleniu ogólnym. Aby przejść taki zabieg, trzeba być w pełni zdrowym. Nie można mieć również miesiączki. Należy pamiętać, że kobieta w ciąży oraz taka, która przyjmuje środki przeciwbólowe zawierające kwas acetylosalicylowy, nie może mieć zrobionego takiego zabiegu. Niewskazane jest również palenie papierosów. Jeżeli pacjentka spełnia wszystkie kryteria, zostaje ona dopuszczona do zabiegu. Implanty umieszczone zostają pod gruczołem, pod mięśniem piersiowym lub jednocześnie pod mięśniem i gruczołem. Od czego zależy lokalizacja implantu? Przede wszystkim od budowy klatki piersiowej, grubości tkanki tłuszczowej, stanu piersi (ich kondycji) oraz pozostałych warunków anatomicznych. Po znieczuleniu ogólnym, zostaje wykonane nacięcie pod piersią lub przy otoczce brodawki piersiowej, gdzie chirurg wprowadza implant w uformowanym odpowiednio miejscu.

Piersi przed i po operacji plastyczne

Jak wygląda czas po zakończonym zabiegu powiększenia piersi?

Po zakończonym zabiegu pacjentka pozostaje w klinice do momentu, kiedy zapadnie decyzja o jej zwolnieniu. W pierwszych godzinach pacjentka może odczuwać ból. W takiej sytuacji podane zostają leki na uśmierzenie bólu. Przez ok. 10 dni należy zostać w domu, a po ok. miesiącu można się w pełni cieszyć efektem przeprowadzonego zabiegu.

Share.

Leave A Reply