Nitownica pneumatyczna – rodzaje nitownic i ich przeznaczenie

0

Podczas wielu prac budowlanych potrzebne są przyrządy, które usprawnią i przyspieszą proces roboczy. Niezbędnym urządzeniem przy łączeniu blach, płyt kartonowo-gipsowych czy tworzeniu połączeń poszczególnych części maszyn, jest nitownica. Jakie wyróżniamy rodzaje nitownic pneumatycznych i do czego służą?

Do czego służy nitownica?

Nitowanie polega na scalaniu metalowych elementów w stalowych konstrukcjach budynków. W codziennej praktyce to proces łączenia tworzyw sztucznych, fragmentów skór, kartonów i papieru, blach i taśmowników czy wsporników i dźwigarów. Nitownica jest narzędziem, które umożliwia mechaniczne połączenie określonych elementów, pozwala spajać materiały różnego rodzaju w sposób nierozerwalny.

Na rynku wyróżniamy nitownice ręczne, pneumatyczne i akumulatorowe. Przydatna, w procesie optymalizacji i usprawniania prac na budowie, jest nitownica pneumatyczna, która znajduje szerokie zastosowanie przy skomplikowanych montażach oraz na liniach produkcyjnych. Nitownica pneumatyczna ze sklepu incop.pl, dzięki ciśnieniu zaciąganych nitów, nie wymaga użycia siły fizycznej, co znacznie przyspiesza pracę. Jest szczególnie przydatnym narzędziem w miejscach, gdzie jest ograniczone pole dostępu i manewru.

Jakie wyróżniamy rodzaje nitownic pneumatycznych?

Profesjonalne nitownice pneumatyczne zapewniają komfort i wygodę pracy, ponieważ podczas ich obsługi nie ma konieczności trzymania nita. Szeroka oferta w branży budowlanej pozwala na wybór nitownicy, którą swobodnie możemy dostosować do konkretnego zadania.

Głównym przeznaczeniem nitownic pneumatycznych jest praca ciągła, która ma miejsce na liniach produkcyjnych. Wśród nitownic pneumatycznych wyróżniamy nitownice przeznaczone do nitów oraz nitownice do nitonakrętek, są gwarancją szybkiego i bezproblemowego nitowania.

Na czym polega działanie nitownicy pneumatycznej do nitów?

Nity zrywalne zbudowane są z tulei i pręta lub gwoździa, a ich klasyfikacja jest uzależniona od rodzaju prac, do których są przeznaczone. Profesjonalna nitownica pneumatyczna do nitów zrywalnych umożliwia łączenie materiałów przy jednostronnym dostępie, jest np. przydatna do mocowania blachy do nośnej konstrukcji.

Prace wykonuje się przy użyciu nitów, czyli metalowych, wykonanych ze stali, miedzi lub aluminium elementów w formie walca. Nitownica do nitów ma szerokie zastosowanie, a koszt wykonywania tego typu połączeń nie jest wysoki.

Kiedy kupić nitownicę pneumatyczną do nitonakrętek?

Nitownica pneumatyczna do nitonakrętek umożliwia zaciskanie nitonakrętek bez użycia siły, co usprawnia proces produkcji. Zapewnia precyzję wykonywanej pracy, ponieważ odpowiedni nacisk powoduje, że spoina cechuje się wysoką trwałością.

Nitownica do nitonakrętek idealnie sprawdza się podczas budowy domu lub gruntownych prac remontowych. To przydatne urządzenie dla majsterkowiczów, pozwala na mocowanie nitonakrętek nawet w bardzo cienkich ścianach. Nitownica pneumatyczna do nitonakrętek spełnia swoje zadanie przy intensywnym użytkowaniu, nawet w wymagających warunkach.

Share.

Leave A Reply