Kupujemy domek drewniany dla dzieci

1

Wszyscy zgodzą się ze stwierdzeniem, że dzieciństwo powinno być czasem beztroski. Staramy się więc zrobić wszystko, by nasze dzieci spędzały swój wolny czas na spontanicznej, radosnej i niczym nieskrępowanej zabawie. Kupujemy im zabawki, zapisujemy je na zajęcia dodatkowe, wychodzimy z nimi na plac zabaw, gdzie mogą poznać kompanów do zabawy. Nie zawsze jednak jest to możliwe i miejscem na figle staje się dom i ogród. To właśnie tam dzieciaki spędzają najwięcej czasu, zwłaszcza gdy dopisuje pogoda. Jak więc urządzić ogród, by stał się idealnym miejscem do zabawy?

Domek dla dzieci

Któż z nas jako dziecko nie marzył o domku na drzewie? Każdy! Jedni próbowali robić go na własną rękę, kradnąc deski i gwoździe z okolicznych garażów, inni poprzestawali na „bazach” utworzonych w zaroślach lub wykonanych z koców zarzuconych na ławy, jeszcze inni rozstawiali w ogrodzie namioty. Wszystko po to, by stworzyć sobie miejsce niedostępne dla dorosłych.

Azyl, w którym można ukryć się przed innymi, by bawić się, poznawać świat, zawierać pierwsze przyjaźnie i marzyć. Dzisiaj bez problemu można kupić wyposażenie do ogrodu, stworzone z myślą o najmłodszych, na przykład trampolinę, plac zabaw, zamykaną piaskownicę, czy choćby taki gotowy domek drewniany dla dziecka (przykłady: drewnolandia.pl/oferta/domki-dla-dzieci/7). To, na co się zdecydujemy, zależy tylko i wyłącznie od potrzeb naszych podopiecznych i miejsca, jakim dysponujemy.

Czerwony drewniany domek dla dzieci z tarasem

Z myślą o dzieciach

Wielu z nas urządzając ogród skupia się na stworzeniu miejsca relaksu dla dorosłych. Kupujemy meble ogrodowe i grilla. Zapominamy, że jest to przede wszystkim miejsce dla dzieci. Przecież zależy nam na tym, by spędzały czas na świeżym powietrzu. Właśnie dlatego oprócz drewnianych mebli, warto zamówić także pasujący do nich plac zabaw i domek dla dzieci.

Jeśli tuż obok stanie trampolina, a latem jeszcze basen, najmłodsi zyskają fantastyczną przestrzeń do zabawy. Własny domek stanie się niejako drugim pokojem. Zjeżdżalnia, huśtawka i piaskownica – miejscem na spożytkowanie nadmiaru energii. A wszystko pod czujnym okiem rodziców odpoczywających w ogrodzie lub krzątających się w domu.

Drewniany plac zabaw z domkami, zjeżdżalniami i piaskownicą

Kupno domku dla dzieci

Szukając domku drewnianego dla dzieci pamiętajmy, by zapytać je o to, o jakim marzą. Niech to będzie także ich wybór. Nie zapominajmy także o tym, by wybrać producenta, który zna się na tym, co robi. Dzięki temu zyskamy budowlę bezpieczną dla dzieci: stabilną, pozbawioną ostrych krawędzi, drzazg i innych niebezpiecznych elementów. Warto poszukać domku, który ma zamykane drzwiczki i okienka – dzięki temu dzieci zyskają prywatność, ale też w razie niepogody woda nie dostanie się do wnętrza.

Równie ważny jest rodzaj i jakość materiałów użytych do pokrycia dachu i zaimpregnowania drewna. To one mają bezpośredni wpływ na trwałość domku. Dobrze jest wybrać firmę, która umożliwia samodzielne stworzenie projektu takiej budowli, albo dobrania do nich innych elementów – tarasu, zjeżdżalni, drabinki, antresoli. Dzięki temu bardzie sfunkcjonalizujemy przestrzeń.

Share.

Jeden komentarz

  1. Taki domek można też zbudować, ale z tym jest mnóstwo roboty. Jestem ciekawa co by wyszło taniej – kupno gotowego czy materiały i narzędzia do ręcznie robionego. Jak myślicie?

Leave A Reply