Jak stworzyć idealną męską stylizację?

1

Idealna stylizacja to dobrze dobrany ubiór stanowiący istną kwintesencję smaku i gustu, niezależnie od okoliczności i aktualnie panującej mody, bo żaden mężczyzna nie lubi być jej niewolnikiem, wręcz przeciwnie chce być niezależny.

Przejrzyj swoją szafę i zrób zakupy online

Pierwszym krokiem do wyemancypowania swojego „ja” będzie przegląd swojej szafy. W trakcie weryfikacji może się okazać że posiadasz w swojej szafie ubrania z zeszłych epok, jednak z wielu przyczyn pozbycie się ich staje się trudne lub wręcz niemożliwe. Okazuje się jednak, że sytuacja nie jest tak beznadziejna, ponieważ niektóre z tych rzeczy mogą stanowić świetne dopełnienie całości. Nie ma mowy w tym miejscu oczywiście o przedwojennych, ubraniach czy zniszczonych dodatkach, ale o tych rzeczach, które są uniwersalne i pasują do większości stylizacji ze względu na swoją ponadczasowość.

Wycieczki istnymi szlakami galerii to gratka dla niejednego mężczyzny, jednak uzyskany efekt nie zawsze jest taki, jaki być powinien. Dlaczego? Co więc założyć na siebie, aby stylizacja była spójna i gustowna? Inspiracje można czerpać z modnych stylizacji na Domodi,  jednak należy zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów.

Elegancka koszula i zegarek

Dobierz odpowiedni rozmiar

Istnieją mężczyźni preferujący szybkie zakupy przez Internet. Ten sposób, jak się okazuje, jest o wiele bardziej czasochłonny niż mogłoby się to wydawać, przede wszystkim za sprawą nieumiejętności zdejmowania miar z własnej sylwetki (bowiem nie każdy rozmiar S jest taki sam w każdym przypadku). Powoduje to niebezpieczeństwo, że odzież kupiona przez Internet może w żadnym przypadku nie pasować, ponieważ każdy mężczyzna jest inny i ma inną postawę.

Jeden ma szerokie barki, drugi szeroką klatkę piersiową, a jeszcze inny ma wąską lub szeroką talię. Ważne jest więc, aby ubiór był dobrze dopasowany. Obcisły t-shirt, czy źle dobrane jeansy to stylizacyjna katastrofa, ponieważ mężczyzna w zbyt dużym garniturze lub niedopasowanej koszuli wydaje się niechlujny, a zbyt obcisłe jeansy mogą prowadzić nawet do komplikacji zdrowotnych.

Sportowa kurta w połączeniu z białą koszulą

Zwróć uwagę na kolor i fason

Stylizacje największych domów mody są tak abstrakcyjne, że podjęcie decyzji na temat tego, co pasuje, a co nie, jest nie lada wyzwaniem szczególnie dla mężczyzn. Zapewne każdy mężczyzna posiada w swojej szafie takie elementy garderoby jak dżinsy, koszula, marynarka, t-shirt czy sportową bluzę. Nawet z takich ubrań możesz wykreować świetną stylizację. Wybierz koszulę w neutralnym kolorze i dobierz do niej eleganckie buty. Do dżinsów pasują t-shirty w każdym kolorze, więc z pewnością wykreujesz ciekawy zestaw. Zainwestuj w dodatki np. zegrak, skórzany pasek czy szalik. Najprostsze zestawienia to zawsze strzał w dziesiątkę.

Share.

Jeden komentarz

  1. Mój facet często chodzi w jeansach i zwykłym tshircie. To w połączeniu ze skórzaną kurtką wygląda rewelacyjnie. Gorzej jednak jest zimą, wtedy trochę trudniej stworzyć męską stylizację.

Leave A Reply