Czym jest analiza kolorystyczna?

0

Wiosna, lato, jesień, zima – to cztery podstawowe profile kolorystyczne. Zobacz, jaki jest twój typ urody. Przedstawiamy podstawowe informacje na temat analizy kolorystycznej i zdradzamy, jakie barwy powinny wybierać osoby o danym typie urody.

Analiza kolorystyczna – co to?

Każda z nas chciałaby zawsze wyglądać pięknie i atrakcyjnie. Aby to osiągnąć, trzeba wiedzieć jak łączyć kolory ubrań (czytaj na e-szafa.pl), dodatków czy kosmetyków. Niezbędne okaże się również przeprowadzenie analizy kolorystycznej, która podpowie ci, w jakich odcieniach będziesz wyglądać najkorzystniej. Dzięki niej dowiesz się, jakie barwy podkreślą twoją naturalną urodę, dodadzą jej blasku i sprawią, że poczujesz się piękniejsza i bardziej pewna siebie.

Analizę kolorystyczną możesz przeprowadzić sama w domu lub skorzystać z pomocy specjalisty – kolorysty, wizażysty. A jak to zrobić? Można wybrać odpowiednie barwy, przykładając różnokolorowe materiały do niepomalowanej twarzy lub wybrać kolory, kierując się typem urody.
Paleta barw

Typy urody

Aby przeprowadzić analizę kolorystyczną, trzeba znać podstawowe typy urody, stworzone na podstawie czterech pór roku: wiosny, lata, jesieni i zimy. Oprócz tych podstawowych profili kolorystycznych stosuje się również typy mieszane, np. wiosna z jesienią. A czym charakteryzuje się każdy z nich?

  • Wiosna to typ urody ciepły. Takie osoby zazwyczaj mają jasną, czasem nawet bladą cerę, która jednak szybko się rumieni i opala na brązowy kolor. Mogą mieć również piegi w złotym kolorze. Typ urody wiosna to najczęściej włosy w kolorze jasnego beżu (od słomy, po rudawe odcienie) i niebieskie, zielone lub jasnobrązowe oczy. A jakie kolory pasują takim osobom? Kolory dla wiosny to zieleń, ciepła żółć, jasne brązy i granaty, delikatne odcienie różu i czerwieni oraz fioletu. Osobom o takim typie urody poleca się również noszenie szaroniebieskich i jasnoniebieskich rzeczy.
  • Lato to kolejny typ urody, tym razem chłodny. Skóra takich osób jest albo blada, mleczna albo oliwkowa o jasnym, chłodnym odcieniu. Mogą występować na niej szarobrunatne piegi. Osoby o typie urody lato mają zielone, niebieskie, piwne lub szare oczy oraz popielate lub jasnobrązowe włosy. Takim osobom polecane są kolory takie jak: chłodny błękit, delikatny fiolet i zieleń, szarości, głęboka czerń i śliwka.
  • Jesień to ciepły typ urody, charakteryzuje go cera o złocisto-beżowym lub brzoskwiniowym odcieniu ze skłonnością do powstawania rudawych piegów. Oczy zazwyczaj mają tu kolor ciemnobrązowy, a włosy mają ciepłą barwę – od blondu po marchewkowy i intensywny brąz. Osoby o typie jesieni, zwykle bardzo ciężko się opalają. A jakie barwy pasują jesieni? Na pewno wszelkie brązy i rudości, złoto oraz odcienie zielonego. Osoby o tym typie urody powinny bezwzględnie unikać różu!
  • Zima to ostatni, chłodny typ urody, posiada kilka odmian i jest niezwykle trudny do analizy. Jednak zazwyczaj są to osoby o wręcz porcelanowej cerze lub o chłodnym odcieniu oliwki. Charakterystyczna dla tego typu jest również ciemna oprawa zielonych, błękitnych lub brązowych oczu. Z kolei najczęściej spotykane kolory włosów dla osób w typie zimy to wszelkie ciemne i czarne barwy. A jakie odcienie powinny wybierać takie osoby? Czerń, biel i granat, a także czerwień.
Share.

Leave A Reply