Jak zrobić ankietę na facebooku? To prostsze niż myślisz!

1

Ankieta to jedna z technik używanych w naukach społecznych, której celem jest zebranie dużej liczby informacji o zjawiskach mających miejsce w społeczeństwie, przy wykorzystaniu małych sił i środków. Zawiera pytania otwarte, półotwarte i zamknięte. Jest niezwykle przydatna podczas pisania wszelkiego rodzaju prac, pozwala w niezwykle prosty sposób zebrać nam wszelkie potrzebne informacje.

Z ankietami spotykamy się niemal wszędzie, powstają wciąż nowe strony internetowe, umożliwiające jej przeprowadzenie. Czy na portalach społecznościowych można zrobić ankietę? W jaki sposób zabrać się do jej przygotowania? Podpowiadamy, jak zrobić ankietę na facebooku.

Kiedy powstał Facebook?

Facebook to serwis społecznościowy, stworzony czwartego lutego dwa tysiące czwartego roku przez Marka Zuckerberga. Zgodnie z jego założeniem zarejestrowani użytkownicy mogą tworzyć grupy i sieci, dzielić się wiadomościami i zdjęciami oraz korzystać z różnych informacji. Jednakże portal ten nie tylko pozwala na dzielenie się za znajomymi ważnymi wydarzeniami ze swojego życia oraz umożliwia proste komunikowanie się z ludźmi z różnych zakątków świata.

Za jego pośrednictwem możemy również zajmować się marketingiem internetowym, publikować różnego rodzaju ankiety i sondaże.

Wykonanie ankiety na facebooku jest bardzo proste

Dodaj wydarzenie na Facebooku

Wystarczyło tylko się zalogować, wejść na swój Fanpage, na tablicy kliknąć zakładkę wydarzenia, z rozwijanej listy wybrać „pytanie”, wpisać jego treść i opublikować. Jednakże w miarę upływu czasu facebook zablokował możliwość dodawania ankiet z prywatnych kont. Trzeba więc wiedzieć, jak poradzić sobie z tym problemem. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne i wystarczy tylko kilka kroków:

1. Po zalogowaniu się na swojego Fanpage’a dodajemy wydarzenie

2. Ustalamy datę, tworzymy tytuł i opis

3. Zadajemy pytanie i w ten sposób tworzymy sondę

Ot i cała filozofia. Pozostaje nam czekać na odpowiedzi, by następnie je opracować i otrzymać to, czego potrzebujemy.

Share.

Jeden komentarz

  1. Kiedyś się natrudziłam, żeby zrobić taką ankietę, a to faktycznie jest bardzo proste. I w sumie na tyle intuicyjne, że samemu można na to wpaść. Dla laika takie rady będą jednak przydatne.

Leave A Reply