Jak znaleźć miłość? Czy istnieje klucz do sukcesu?

3

To najczęściej zadawane pytanie przez singli lub osoby będące nieszczęśliwe w obecnym związku. Być może nikogo nie rozczarujemy stwierdzeniem, że miłość nie rośnie na drzewach tylko trzeba się porządnie naszukać. Jednak dla tych, którzy nadal jej szukają podpowiadamy co może Wam ułatwić jej znalezienie.

1. Nie kieruj się uprzedzeniami

Mając w pamięci doświadczenia z poprzednich związków, uczymy się jakich błędów nie popełniać w przyszłości. Ale to co może nas w tym zakresie zgubić, to uprzedzenia i brak zaufania. Jeśli do wszystkich będziemy podchodzić na zasadzie „wszyscy faceci to świnie” czy „wszystkim kobietom zależy tylko na ciuchach i kosmetykach” to nigdy z nikim nie nawiążemy bliższych relacji.

uprzedzenia

Dlatego nie możemy opierać się na ogólnikowych schematach i wrzucać wszystkich do jednego worka. Doświadczenia z poprzednich związków maja nas nauczyć jakich ludzi unikać oraz jakich błędów my sam nie powinniśmy popełniać.

2. Nie zamykaj się na świat

Nowego partnera nie znajdziemy siedząc w domu. Trzeba wyjść do ludzi. Co za problem zadzwonić do kilku znajomych i wyjść na miasto, do kina, kawiarni czy gdzieś na zabawie. W każdym miejscu możemy natknąć się na kogoś interesującego. Wybierając się na wycieczkę, urlop do pensjonatu też możemy na swojej drodze spotkać kogoś, z kim moglibyśmy nawiązać bliższe relacje. Również w takich miejscach jak basen, siłownia, podróż pociągiem itp. wszędzie można spotkać kogoś ciekawego.

3. Pokaż, że masz pasję

zainteresowania

Jeśli masz jakąś pasję, pokaż ją ludziom. Nie ograniczaj się do swoich czterech ścian tylko poszerz granice swoim zainteresowań. Załóż sobie konto na forum internetowym gdzie możesz poznać kogoś kto podziela Twoją pasję. Bierz udział w różnorodnych konkursach, plebiscytach, bierz udział w akcjach organizowanych w imię Twojej pasji. Przy takich okazjach spotkasz ludzi, którzy będą myśleć podobnie do Ciebie dzięki czemu zyskasz nowego przyjaciela, a potem może i coś więcej.

4. Zacznij się dowartościowywać

dowartosciowanie

Przestań koncentrować się na swoich wadach i skup się na zaletach. Nikt nie lubi smutasów tylko ludzi pewnych siebie i stąpających mocno po ziemi. Jeśli do tej pory nie spotkaliście osoby która by Was dowartościowała, uświadomiła w waszych dobrych stronach to najwyższa pora abyście sami to zrobili.

5. Odstaw na bok romantyczne zabobony

Nie dajcie się zwieść myśleniu, że poznacie ta jedyną osobę poprze szybsze bicie serca. Takie nastawienie absolutnie nie pomaga, a wręcz utrudnia znalezienie partnera. Dlatego największy problem ze zalezieniem drugiej połówki mają romantycy. Życie to nie bajka i statystycznie pokazuje, najszczęśliwsze związki to te, w których nasz partner niekoniecznie jest romantyczny ale jest naszym przyjacielem, z którym możemy otwarcie o wszystkim porozmawiać i znaleźć w nim wsparcie. Stawiaj zatem na relacje, w których pojawia się sympatia bo nawet z takiej znajomości może wykluć się coś wspaniałego.

6. Nie szata zdobi człowieka

Nie kieruj się tylko ładnym wyglądem. Uroda przemija a charakter pozostaje. Zwróć uwagę na to, co dana osoba może Ci zaoferować, czy się rozumiecie, macie podobne poglądy, plany na przyszłość. To ma być Twój partner, a nie ozdoba.

7. Nie planuj sobie związku

Jak już na Twoim horyzoncie pojawi się ktoś dla Ciebie interesujący, to daj się sytuacji rozwinąć. Nie próbuj zaplanować swojej przyszłości z drugi człowiekiem bo to nie możliwe. Poza tym, mogłoby się spotkać ogromne rozczarowanie. Dla zobrazowania, przypomnij sobie zaskoczenie królewny Fiony ze Shreka kiedy na ratunek przyszedł jej paskudny ogr, zamiast pięknego księcia na rumaku.

8. Małymi krokami do celu

Świętą zasadą jest stwierdzenie, że na wszystko przyjdzie czas. Kiedy zaczniesz już się z kimś spotykać na gruncie innym niż koleżeński, nie spiesz się z niczym. Zanim podejmiesz jakiekolwiek decyzje związane z tą osobą postaraj się ją lepiej poznać, żeby później nie trzeba było danej decyzji żałować i pluć dobie w brodę że przecież można było poczekać.

Share.

3 komentarze

  1. Być może nie warto szukać na siłę. Istnieje przekonanie, że musimy z kimś być. Jeśli dobrze nam samemu, to może warto pozostać w takim stanie.

  2. Ja uważam, że w życiu trzeba kierować się własnymi potrzebami. Jeśli w danym związku czujemy, że się dusimy, że nie czujemy spełnianie i nie możemy spełniać się na pewnych płaszczyznach, to rzeczywiście lepiej być samemu niż męczyć się na siłę.

  3. Jakoś tak nie bardzo widzę to, by był tu jakiś klucz, który zadziała i to w każdym przypadku. Każdy związek to jednak co innego

Leave A Reply