Jak pozyskać nowych klientów oraz poznać partnerów i biznes we Wrocławiu?

0

Jednym z największych wyzwań w biznesie jest promocja swojej działalności, pozyskiwanie klientów i partnerów. Jak to zrobić? W tym artykule postaramy się pomóc przedsiębiorcom z Wrocławia w rozwiązaniu tego problemu.

Czym jest networking?

W dzisiejszym świecie biznesu klientów i partnerów pozyskuje się w dużej mierze dzięki networkingowi. Co to takiego? Chodzi tu o budowanie sieci trwałych kontaktów biznesowych, nawiązanie relacji z szerokimi kręgami przedstawicieli wielu branż. Podstawą jest współpraca biznesmenów – wzajemne dzielenie się wiedzą i rekomendowanie swoich usług. A jak realizować założenia networkingu we Wrocławiu? Na przykład na śniadaniach.

Na czym polegają śniadania biznesowe?

Nie każdy biznesmen, zwłaszcza jeżeli dopiero rozkręca swoją działalność, wie, gdzie może wypromować swój biznes. Gdzie znaleźć i pozyskać klientów? Jak się okazuje, biznes we Wrocławiu spotyka się np. na śniadaniach ze szwedzkim stołem, urządzanych w hotelach i restauracjach. Spotkania takie odbywają się bardzo wczesną porą, na przykład o szóstej rano. Cóż, jeśli naprawdę zależy nam na rozwoju naszego biznesu, trzeba się czasem poświęcić.

Cechą charakterystyczną takich biznesowych spotkań jest oczywiście ich cykliczność. Takie okazje, w przeciwieństwie do zwyczajnych śniadań, bynajmniej nie zdarzają się codziennie. To, jak często będziemy mieli szansę wykorzystać taką możliwość, zależy już od organizatorów śniadań. Niektóre odbywają się więc co tydzień lub dwa, a inne już tylko raz w miesiącu.

Kto może wziąć udział w śniadaniu biznesowym?

Oczywiście żeby móc wziąć udział w śniadaniu biznesowym, trzeba spełniać pewne warunki. W takim spotkaniu każda branża może mieć tylko jednego przedstawiciela, lepiej więc zawczasu upewnić się, że gałąź biznesu, w której działasz, nie ma jeszcze swojego reprezentanta. Takie rozwiązanie stosowane przez organizatorów ma całkiem sensowne podstawy – dzięki temu na spotkaniu biznesowym można uniknąć niezdrowej rywalizacji.

Niektóre z grup spotykających się na biznesowych śniadaniach stosują też kryterium doświadczenia – nie zostaniesz dopuszczony, jeśli nie prowadzić swojego biznesu przynajmniej od roku. Chodzi o to, by udział w spotkaniach brali tylko doświadczeni przedsiębiorcy, którzy naprawdę mają coś do zaoferowania. Do rzadkości nie należy też konieczność przedstawienia zaświadczeń, że nie zalegasz z podatkami i składkami na ubezpieczenie.

Jakie kluby biznesowe działają we Wrocławiu

Śniadania biznesowe oraz innego typu spotkania i działalność o charakterze networkingowym organizowane są przez kluby biznesowe. Do takich klubów we Wrocławiu należy między innymi
Spotkaj Biznes. Spotkania odbywają się co dwa tygodnie. Żeby wziąć w nich udział, trzeba wcześniej umówić się z organizatorem lub zostać poleconym przez któregoś z członków klubu. Warto dodać, że od momentu przyjęcia w jego szeregi, uczestnictwo w spotkaniach jest obowiązkowe.

Godne uwagi są też Partnerskie Kluby Biznesu, działające w całej Polsce, w tym również we Wrocławiu. W organizowanych przez te kluby biznesowych śniadaniach udział bierze nieraz nawet przedstawicielstwo stu dwudziestu firm.

Niektóre kluby biznesowe są szczególnie wyspecjalizowane pod kątem określonej grupy. Na przykład Dolnośląski Kobiecy Klub Biznesu, jak nazwa wskazuje, zrzesza biznesmenki. Do tego klubu dołączyć mogą zresztą nie tylko kobiety, które już prowadzą własną działalność, lecz i takie, które dopiero to rozważają.

Share.

Leave A Reply