Jak dobrać prawidłowy rozmiar pierścionka?

3

Mogłoby się wydawać, że kupno nowego pierścionka, to prosta sprawa. Jednak najczęściej kobiety kupują je w modnych, sieciowych sklepach znanych i lubianych marek. Problem tkwi w tym, że pierścionki jakie możemy tam kupić mają zazwyczaj tzw. rozmiar uniwersalny. Często nie wiemy więc jaki rozmiar pierścionka nosimy. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej kiedy chcemy kupić komuś pierścionek w prezencie lub kiedy to nasz partner decyduje się, że pragnie z nami spędzić resztę swojego życia i chce nam kupić pierścionek zaręczynowy.

Jak określić rozmiar pierścionka?

Jesień i wiosna to najbardziej odpowiednie pory roku do tego, aby dokonać prawidłowego określenia rozmiaru pierścionka. W dni o umiarkowanej temperaturze powietrza nasze palce mają swój rzeczywisty rozmiar, natomiast zimą będą się kurczyć, a latem puchnąć. Wartym zapamiętania faktem jest, że to którą ręką piszemy determinuje rozmiar naszych palców. I tak u praworęcznych to palce prawej dłoni są grubsze, a u leworęcznych analogicznie będą to palce lewej dłoni. Dobrze dobrany rozmiar pierścionka to taki, który wchodzi na palec z łatwością ale przy jego zdejmowaniu wyczuwa się lekki opór.

biżuteria pierścionek

Zaufaj specjaliście

Istnieje kilka skutecznych metod na dobranie odpowiedniego rozmiaru pierścionka. Najłatwiejszą z nich jest po prostu złożenie wizyty jubilerowi, a dla zweryfikowania wyników najlepiej dwóm. Każdy szanujący się jubiler powinien za darmo wykonać pomiar rozmiaru naszego palca. Możemy być pewni, że rozmiar dobrany przez specjalistę jest dla nas najlepszy, bowiem nie istnieje sposób bardziej niezawodny niż ten.

Sytuacja komplikuje się w momencie, kiedy to pierścionek ma być prezentem. Pójście do jubilera z osoba, którą chcemy obdarować nie wchodzi wtedy w rachubę. Jednak i na to są sposoby. Po pierwsze najprostszym i najrozsądniejszym posunięciem w tej sytuacji wydaje się być zaczerpnięcie informacji u przyjaciółki, mamy czy innych bliskich osób z otoczenia osoby, której kupujemy pierścionek. Te z pewnością znają rozmiar pierścionka, a jeśli nie, to niewątpliwie znajdą szybki sposób na uzyskanie takich informacji.

Innym dobrym sposobem jest też zabranie ukradkiem pierścionka noszonego przez daną kobietę na co dzień. Jeśli ta część planu się powiedzie, należy bezzwłocznie pobiec do najbliższego jubilera i poprosić go o zmierzenie rozmiaru pierścionka.

Jak dobrać pierścionek domowymi sposobami?

Jeśli nie poszczęściło nam się tak bardzo, zawsze w ciągu dnia znajdzie się chwila kiedy pierścionek odłożony ze względu na kąpiel leży samotnie na stole. Wtedy nie możemy tracić czasu. Najprostszym sposobem na domowe określenie jego rozmiaru jest zmierzenie wewnętrznej średnicy szyny pierścionka, a potem dopasowanie go do tabel rozmiarów dostępnych w internecie. Możemy też wydrukować sobie szablon rozmiarów, a później kolejno do każdego wzoru przykładać pierścionek do momentu, aż szablon i pierścionek nie pokryją się idealnie.

obrączki ślubne

Dokładnie tak samo jak pierścionek powinniśmy wybierać obrączki ślubne. Jednakże kiedy w grę wchodzą obrączki o szerokości większej niż 5 mm warto zapytać o tzw. obrączki soczewkowe, które dzięki swojej lekkiej i pomysłowej konstrukcji w przyszłości nie będą powodowały odparzeń, a także ubieranie i zdejmowanie ich będzie o wiele bardziej komfortowe. Pamiętajmy jednak, że rozmiar palca zmienia się przez całe życie, a także w ciągu roku. Dlatego powinniśmy wybierać pierścionki odrobinę za duże – wtedy unikniemy wszelkich problemów.

Share.

3 komentarze

  1. Ja zawsze mam problem z rozmiarem pierścionka. Dlatego nigdy nie kupuję ich przez Internet. Wolę iść do jubilera i przymierzyć różne pierścionki. Tak jest bezpieczniej.

  2. @Mirela -> a czy nie byłoby prościej sprawdzić w Aparacie czy w Kruku jaki masz rozmiar pierścionka na danym palcu i sobie zapisać rozmiary? Nie musiałabyś zgadywać jaki rozmiar pierścionka wybrać 😉

  3. Też zawsze miałam problem z dobraniem rozmiaru pierścionka, albo był za mały i nie dało się go „przecisnąć” przez kostkę, albo się kręcił na palcu. Chyba zmierzę średnicę tego, który jest akurat i porównam z internetowymi tabelami.

Leave A Reply