Jak być szczęśliwą?

2

Co jest Ci potrzebne do szczęścia? Pieniądze, sukces w życiu osobistym, a może jedno i drugie? A może szczęścia nie należy pojmować w kategoriach posiadania, i aby osiągnąć spokój ducha należy skupić się na innych wartościach? Jak żyć, aby czuć się spełnionym? Przeczytaj nasz artykuł!

Chcesz być szczęśliwa? Nie obwiniaj siebie i innych!

To pierwsza i podstawowa zasada jaką musi kierować się każdy kto chce zaznać w życiu choć odrobinę szczęścia. Gdy wszystko idzie źle, a cały świat wali nam się na głowę masz tendencję do szukania winnych zaistniałej sytuacji? I to jest podstawowy błąd, który popełnia każdy z nas.

Zamiast złościć się na innych za swoje niepowodzenia lub wpadać w czarną rozpacz, bo nie wyszedł ci związek, albo znowu nie dostałaś podwyżki w pracy, skup się na znalezieniu przyczyny takiej sytuacji. A kiedy już ją znajdziesz postaraj się wyciągnąć z niej wnioski, aby drugi raz nie popełnić już tego samego błędu. Ciężka praca nad sobą samą, sprawi, że poczujesz się szczęśliwsza.

Klucz do szczęścia? Rezygnacja z własnych przekonań!

Brzmi kontrowersyjnie? Bo tak właśnie miało to brzmieć! Ale wypowiadając to zdanie wcale nie mieliśmy na myśli zmiany religii, czy przekonań politycznych. Chodziło nam bardziej o pewne otwarcie się na świat i wyjście poza własną strefę komfortu.

O dostrzeżenie, że realny świat to ciągłe stykanie się ze sobą przeciwieństw i skrajności. I jeśli podejdziesz do niego trochę bardziej liberalnie i porzucisz twój skostniały, choć na pewno bezpieczny, obraz świata będziesz mogła zrozumieć czego tak naprawdę chcesz od życia. Chyba warto spróbować, prawda?

piękna uśmiechnięta dziewczyna

Koniec narzekania, czyli jak być szczęśliwą?

Non stop narzekasz? A to, że Cię boli głowa, a to, że szef jest irytujący, a to, że masz męża- idiotę co to niczego nie potrafi załatwić? Tak robi każdy z nas ale z takim podejściem daleko nie zajdziesz. Urodzeni pesymiści nie mają lekko w życiu. Nie dość, że zatruwają swoje życie, to jeszcze ciągłym utyskiwaniem nie dają żyć innym. A to na pewno nie wpływa dobrze na budowanie relacji z drugim człowiekiem.

Zamiast widzieć wszystko ciągle w szarych barwach powinnaś skupić się na pozytywach. „Always look at the bright side of life” głosi motto zaczerpnięte z Monthy Pythona, i choć tam zostało ono użyte w dość abstrakcyjnych okolicznościach, w realnym życiu również świetnie się ono sprawdzi. Skorzystaj z niego, a na pewno nie pożałujesz!

Utrata kontroli źródłem wiecznego szczęścia?

Lubisz jak wszystko jest dopięte na ostatni guzik? Musisz ciągle wszystko nadzorować, w pracy, w domu, w relacjach z bliskimi? Nie jesteś w stanie pozwolić sobie na choć odrobinę luzu? Chyba właśnie znaleźliśmy źródło twojej zgryzoty. Nawet jeśli trzymasz rękę na pulsie bo chcesz, aby wszystko w życiu, twoim i twoich bliskich, szło gładko i bezproblemowo, oni mogą mieć zgoła odmienne spojrzenie na tą kwestię. Kontrola zawsze idzie w parze z narzucaniem komuś swojej woli. A to nigdy nie kończy się dobrze.

Prędzej, czy później takie podejście zrodzi konflikt, który doprowadzi do tego, że najbliższa osoba przestanie ci ufać. A bez zaufania nie ma mowy o szczerej relacji. Dlatego nie pouczaj, nie krytykuj, jasno wyrażaj swoje zdanie, nawet to niepochlebne, ale nie narzucaj nachalnie swoich rozwiązań. Pozwól bliskim samemu wybrać rozwiązanie, nawet jeśli według Ciebie jest ono niewłaściwe. W końcu najlepiej uczymy się błądząc. Daj na to szansę innym.

uśmiechnięta kobieta

Chcesz być szczęśliwa? Pozbądź się blokad!

Zawsze chciałaś skoczyć ze spadochronem, ale uważasz, że inni cię wyśmieją? Nie robisz tego co tak naprawdę byś chciała, bo uważasz, że w twoim wieku już pewnych rzeczy nie wypada robić? Powiemy krótko: gadasz bzdury! To, że czegoś nie dokonałaś nie wynika z wpływu innych, czy wieku, ale ze strachu. Twojego strachu przed porażką! A ten często paraliżuje tak, że nie jesteś w stanie podjąć żadnej decyzji.

Wiesz co jest największym błędem w życiu? Nie popełnianie błędów! Dlatego śmiało! Rób to na co masz ochotę! Niech to wzbudzi śmiech w innych, bo co Cię tak właściwie Ci inni obchodzą? To Ty masz być szczęśliwa, więc zrób wszystko, aby tak się stało. Powodzenia!

Share.

2 komentarze

  1. Żeby być szczęśliwym to trzeba mieć zdecydowanie lżejsze podejście do życia, bo inaczej wszystko, co nas będzie spotykać będzie miało na nas negatywny wpływ. Ciężko jest się pod tym względem zmienić.

  2. Niby to takie proste, a jednak zawsze człowiek będzie się czymś martwił i dołował. Nie po to, żeby celowo poczuć się źle,ale to zależy od otoczenia i tego, jakie atrakcje przyjdą z zewnątrz.

Leave A Reply