Gdzie na narty w Polsce dla początkujących? Dobre miejsca do nauki jazdy na nartach

0

Nawet najlepszy narciarz musiał kiedyś zacząć swoją przygodę z tym sportem. Nikt przecież nie staje się mistrzem od razu. Wiadomo, że początkujący nie zaczynają od najtrudniejszych tras, lecz wybierają łagodniejsze stoki. Gdzie takie znajdziemy? Które ośrodki dysponują łatwiejszymi trasami i kadrą profesjonalnych instruktorów?

Beskid Sport Arena

To miejsce znajduje się w Szczyrku w Dolinie Biłej. Znajdziemy tu 4 trasy narciarskie o łącznej długości 3,2 km – dwie niebieskie, czerwona i czarna slalomowa o nachyleniach dochodzących do 45%. Wszystkie wyposażone są w ledową instalację oświetleniową. Nauka jazdy na nartach w ośrodku Beskid Sport Arena (beskidsportarena.pl) odbywa się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Stosowane jest indywidualne podejście – kursanci dzieleni są na grupy według wieku i umiejętności, by jak najskuteczniej uczyć ich jazdy na nartach.

Zaletą tego ośrodka jest też to, że jest on czynny przez cały rok. Stoki ulokowane są w takim miejscu, że długo utrzymuje się na nich naturalny śnieg, a kiedy już zniknie, do dzieła przystępuje system produkcji śniegu SUPERSNOW.

Biały Krzyż

Ten ośrodek również znajduje się w Szczyrku, a dokładniej na Przełęczy Salmopolskiej. Położenie po północnej stronie góry sprawia, że śnieg utrzymuje się tu długo. Jest to wymarzone miejsce dla początkujących, w tym również rodzin z dziećmi, ponieważ stok jest spokojny, a zjazd łatwy. Na miejscu działają dwa wyciągi – orczykowy „Biały Krzyż” o długości 300 m i talerzykowy 200-metrowy „Bartuś”. Nauką tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z narciarstwem, zajmują się instruktorzy. Narciarze mogą też korzystać z wypożyczalni sprzętu.

stok narciarski

Nowa Osada

Ośrodek Nowa Osada w Wiśle ma do zaoferowania 6 tras, z których aż 3 o łatwym stopniu trudności – Krasnal, Maluch i Beskid – są przeznaczone do nauki jazdy. Nauczanie obejmuje zarówno szkolenie od podstaw, jak i doskonalenie techniki jazdy. Odbywać może się indywidualnie i grupowo. Typ zajęć jest dostosowywany do wymagań i umiejętności kursanta. Instruktorzy ośrodka specjalizują się w szkoleniu dzieci.

Klepki

Kolejny wiślański ośrodek wyposażony jest w dwa wyciągi 600-metrowe i jeden 200-metrowy. To dobre miejsce dla rodziców z dziećmi – mają tu oni do dyspozycji łagodniejsze trasy, a także oślą łączkę dla najmłodszych. Na terenie ośrodka działa nie tylko szkoła narciarska, ale także narciarskie przedszkole, tak więc nawet najmłodsi mają okazję, by pod okiem instruktorów stawiać na nartach swoje pierwsze kroki.

Kotelnica Białczańska

To największa stacja narciarska na Podhalu, znajdująca się w Białce Tatrzańskiej, dobre miejsce dla tych, którzy uczą się jeździć na nartach. Znajdziemy tu w sumie 14 kilometrów tras. Co ważne, mają one bardzo zróżnicowany poziom trudności. Podczas gdy ci bardziej zaawansowani narciarze mogą skorzystać z tras posiadających homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS, my, początkujący, wybierzemy trasy o łagodnym nachyleniu. Na terenie ośrodka oczywiście działa szkoła narciarska, której instruktorzy wdrożą nas w tajniki tego sportu.

Share.

Leave A Reply