Czy w domu sprawdzi się komoda dla dzieci?

0

Odpowiednie wyposażenie pokoju dziecięcego jest niemałym problemem dla świeżo upieczonych rodziców. Wśród niezbędnych mebli w tym pomieszczeniu z pewnością powinna się znaleźć komoda dla dzieci. Dlaczego? I na co zwrócić uwagę przy jej wyborze? O tym opowiemy w poniższym artykule.

Komoda dla dzieci ― po co?

Urządzając pokój dziecięcy, zastanawiamy się co powinno się w nim znaleźć, aby było praktyczne i nie zajmowało dużo przestrzeni. Jednym z obowiązkowych mebli w pokoju dziecięcym jest komoda. Bez względu na to czy nasze dziecko to dopiero niemowlę, czy przedszkolak, taki mebel z pewnością się przyda. Komoda może służyć zarówno jako miejsce do przechowywania zabawek lub ubranek dziecięcych, jak i pieluszek czy artykułów higienicznych dla naszego maleństwa. Ponadto istnieją komody kąpielowe z przewijakiem, które są wielofunkcyjnym meblem, dzięki któremu wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy znajdziemy w jednym miejscu.

Jaką komodę dziecięcą wybrać?

Istnieje kilka modeli komody. Może ona służyć jedynie do przechowywania ubrań czy pieluch lub być wyposażona w przewijak, a nawet wanienkę do kąpieli dziecka. Taka komoda dla dzieci z przewijakiem to wygoda dla mamy (atbmeble.pl), ponieważ przewijając dziecko, ma ona pod ręką wszelkie najpotrzebniejsze rzeczy. Ponadto ten mebel bardzo ułatwia zadanie, ponieważ dziecko nie kręci się tam i nie ma prawa spaść.

komoda-dla-dziecka-z-przewijakiem

Komoda z przewijakiem może nam służyć przez wiele lat. Nawet jeśli dziecko podrośnie, to w większości modeli można zdjąć przewijak. Dzięki temu zostanie nam zwykła komoda, która będzie dodatkowym meblem na przechowywanie akcesoriów dziecięcych czy zabawek. Ciekawym rozwiązaniem jest także komoda z przewijakiem i wanienką, która jest jeszcze większym ułatwieniem dla zagonionych mam.

Rozmiar komody dla dziecka

Odpowiedni rozmiar komody dziecięcej jest kwestią sporną, ponieważ w dużej mierze zależy od tego jaką przestrzenią dysponujemy. Wiadomo, że do małego pokoiku nie kupimy komody, która zajmie połowę pomieszczenia. Jeśli chodzi o komody z przewijakiem dla niemowląt, to szerokość blatu (mierzona od ściany do jego końca) powinna wynosić około 70 centymetrów, a wysokość 80. Warto także wybrać modele z zaokrąglonymi narożnikami, które będą bezpieczniejsze dla naszych dzieci.

komoda-w-pokoju-dziecięcym

Kolejnym pytaniem jakie powinniśmy sobie zadać, wybierając komodę dla dziecka jest to, czy wolimy mebel wyposażony w szuflady czy w półki? W sklepach najczęściej znajdziemy komody wyposażone w 3, 4 lub 5 szuflad. Te pierwsze są najpopularniejsze, ponieważ posiadają głębokie szuflady, pozwalające na schowanie większej ilości ubranek czy akcesoriów. Z kolei płytkie szuflady przydadzą się do chowania drobniejszych rzeczy, takich jak skarpetki. Można także wybrać komodę wyposażoną w półki, gdzie ich ilość również będzie się różnić w zależności od modelu. Wybór należy do nas. Najważniejsze, aby komoda była pojemna i zmieściła wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy.

Share.

Leave A Reply