Meble młodzieżowe – na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

2

Wybór mebli dla nastolatka na pewno nie jest niczym łatwym. Jego gust i potrzeby ciągle się zmieniają, a emocje dają o sobie znać. Młodzieżowy pokój powinien być więc miejscem, w którym dziecko w tym okresie może czuć, że jest u siebie. Nie możemy jednak pozwolić na pełną dowolność. Jak znaleźć złoty środek? Przeczytaj, a dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli młodzieżowych.

1. Jakie biurko i fotel wybrać?

Meble młodzieżowe powinny przede wszystkim umożliwiać dopasowanie do indywidualnych potrzeb dziecka. W dzisiejszych czasach często obserwujemy wady postawy u nastolatków. Aby temu zapobiec powinniśmy wybrać biurko i fotel, które umożliwią komfortowe odrabianie zadań lub pracę przy komputerze. Na rynku istnieje wiele firm, które oferują meble typowo młodzieżowe. Oznacza to, że są one dopasowane do wzrostu dzieci w tym wieku. Ciekawe przykłady można znaleźć na tej stronie: atbmeble.pl/strefy-zycia/meble-mlodziezowe. Zamieszczone są tu nie tylko praktyczne, ale także bardzo nowoczesne meble, które będą bezpieczne dla dzieci w wieku dojrzewania.

Meble drewniane młodzieżowe

2. Wybierz pojemne szafki i półki

Choć większość rzeczy Twojego nastolatka może Ci się wydawać całkowicie niepotrzebna, to dla niego często są to przedmioty wyjątkowej wagi. Z tego powodu należy mu zapewnić odpowiednią ilość miejsca na nie. Pojemne szafki pomieszczą pamiątki z dzieciństwa, a półki idealnie sprawdzą się jako miejsce na książki i gadżety. Dzięki temu pokój Twojego dziecka nie będzie zagracony.

3. Czy kupić większe łóżko?

Nastolatkowie rosną w szybkim tempie. Przekonujemy się o tym, kiedy co dwa miesiące jesteśmy informowani o tym, że większość ubrań jest na nich zbyt mała. Dlatego łóżko powinniśmy kupić zdecydowanie większe, ponieważ jego częsta wymiana może zrujnować nasz budżet. W tym wypadku możemy z czystym sumieniem wybrać największy model, żeby mógł posłużyć dziecku jak najdłużej.

łóżko drewniane młodzieżowe

4. Postaw na jakość

Często można usłyszeć, że meble młodzieżowe są tylko przejściowe i nie ma sensu stawiać na produkty wysokiej jakości. To oczywiście błąd, ponieważ są one często znacznie bardziej eksploatowane niż meble osób dorosłych. Muszą więc być wytrzymałe. Ważna jest oczywiście jakość wykorzystanych materiałów, jak i dobre zawiasy, które w gorszych modelach mogą wypadać przy silniejszym zamknięciu drzwi. Dobrej jakości meble mogą również posłużyć kolejnym dzieciom lub komuś z rodziny. Inną możliwością będzie sprzedaż. Jeśli będą w dobrym stanie, to na pewno uzyskasz lepszą cenę.

5. Spytaj dziecko o zdanie

Last but not least. Musisz pamiętać, że urządzasz pokój dla nastolatka, który ma już swoje zdanie i chce mieć wpływ na przestrzeń, w której się znajduje. Dopuść go do głosu i spróbujcie wybrać najlepszy model w sposób partnerski. Dzięki temu wszystkie strony będą zadowolone.

Share.

2 komentarze

  1. Z tych podpowiedzi na pierwszym miejscu stawiajcie na jakość. Nic tak nie wkurza jak rozpadające się szuflady i opadające drzwiczki szafek. Fotel dobrany do mebli i ze zdrowym oparciem.

  2. Jakość swoją drogą, ale nich to dzieciaki wybierają sobie meble. Wy coś kupicie, a one Was znienawidzą, bo nikt się ich nie pytał o zdanie. Wolność Tomsku w swoim domku… A raczej w pokoju, ale mniejsza już o to

Leave A Reply