Czy masażysta to dobry zawód?

1

Niektórzy z nas wciąż zastanawiają się, co będą robić w przyszłości. Jeśli nie podjęliśmy interesujących nas studiów bądź nie posiadamy żadnych zainteresowań, czujemy się zdezorientowani. Dla tych, którzy wciąż borykają się z tym problemem, przybliżamy zawód masażysty. Wyjaśniamy kto może nim zostać i ile wynosi jego średnie wynagrodzenie.

Jak zdobyć kwalifikacje do zawodu?

By zostać masażystą, nie trzeba skończyć fizjoterapii – choć osoby z takim wykształceniem bez problemu znajdą pracę w ekskluzywnych SPA. Obecnie prowadzone są liczne darmowe kursy dla bezrobotnych. Kwalifikacje zdobyć można także w profesjonalnej akademii masażu, szkole policealnej a także w studium medycznym. Ceny kursów uprawniających do wykonywania zawodu w kraju i zagranicą wahają się w granicach 1000 – 1500 zł.

Jakie są wymagania osobowe?

Praca masażysty wiąże się z kontaktem z ludźmi, dlatego w zawodzie tym wymagana jest wysoka kultura osobista, cierpliwość i nienaganna aparycja. By dobrze wykonywać swój fach, przyda się niemała dawka empatii. Ruchy dłoni należy wykonywać w sposób wysoce delikatny i precyzyjny. Nasze ręce powinny być zatem silne i umięśnione. Praca masażysty wiąże się z wielogodzinnym staniem, dlatego tego zawodu nie powinny wykonywać osoby mające żylaki i wady postawy.

Masaż z wykorzystaniem gorących kamieni

Jakie są obowiązki masażysty?

Na masaż przychodzą różni ludzie. Najczęściej są to osoby w starszym wieku, cierpiące na bóle mięśni i kręgosłupa, a także sportowcy i zamożne kobiety. Niektórzy przychodzą tylko po to by w zacisznej atmosferze, móc pogawędzić o swoich utrapieniach. Czasem warto ugryźć się w język i przypomnieć wieloletnią zasadę: „klient nasz pan”.

Ile wynoszą zarobki masażysty?

Średnie zarobki oscylują w granicach 1500 – 2400 zł. Należy podkreślić, iż wysokość płacy uzależniona jest od miejsca pracy. Pod tym względem najlepszym rozwiązaniem wydaje się być założenie własnego gabinetu – gdzie dochody uzależnione są od liczby klientów. Warto rozważyć wykonywanie masażu w domu klienta, gdyż wiele osób nie decyduje się na zabieg w gabinecie, ze względu na podeszły wiek, doznane kontuzje. Co ciekawe, zupełnie inaczej wygląda sytuacja w Niemczech, gdzie masażysta otrzymuje średnio 1000 euro na rękę.

Masażysta – zalety i wady

Jeżeli uważasz, że chciałbyś zostać masażystą, warto byś poznał plusy i minusy wykonywania tego zawodu. Na pewno odczujesz wiele satysfakcji w przypadku, gdy właśnie dzięki tobie pacjent szybciej powróci do zdrowia. Nieuniknione jest również codzienne wysłuchiwanie pochwał i podziękowań. Minusem może być natomiast kontakt z człowiekiem, który niewystarczająco dba o higienę. W przypadku, gdy jesteś pracownikiem, nie możesz odmówić wykonania zabiegu.

Share.

Jeden komentarz

  1. Zarobki są dośc niskie jak na mój gust. W końcu to niełatwa praca i trzeba mieć dużą wiedzę. Chyba trochę inaczej zacznę patrzeć na stawki za masaż i zacznę dawać napiwki…

Leave A Reply