Aplikacje na telefon, które wspomagają odchudzanie

1

Ostatnie lata pokazały, że Polacy coraz bardziej są przywiązani do telefonów i to w sensie dosłownym. Gdzie sprawdzić rozkład jazdy autobusu? W telefonie. Gdzie znaleźć przepis na danie w 15 minut? W telefonie. Gdzie sprawdzić ile osób polubiło nasz post na portalu społecznościowym? Tylko w telefonie. Jak zatem sprawić, żeby smartfon nam faktycznie pomagał, a nie odbierał przyjemność z życia? Jakie aplikacje warto w nim zainstalować, żeby zadbać o swoje zdrowie i właściwą dietę? Jak dobrze wykorzystać takie nowinki technologiczne?

Aplikacje dla zdrowia

W Sklepie Google Play jest mnóstwo aplikacji z kategorii Styl życia czy Zdrowie i fitness. Część z nich jest dopiero w budowie, inne mają niskie oceny użytkowników. Jak wśród nich wyłowić te najlepsze? Na co zwrócić uwagę, zanim zainstalujemy aplikację na naszym smartfonie?

Żyj szczęśliwie!

Aplikacja Happie jest na tyle rozbudowana, że zadowoli każdego najbardziej wybrednego użytkownika takich nowinek technologicznych. Po zarejestrowaniu się otrzymujemy dostęp do 14-dniowej bezpłatnej wersji aplikacji. Na wstępie musimy zaznaczyć ile ważymy, jaki jest nasz wzrost, jaką mamy figurę, czy jesteśmy wegetarianami itp. To pozwoli na dietę ściśle dopasowaną pod nasze preferencje i możliwości. Musimy także zdradzić aplikacji o której wstajemy w dni powszednie i w weekend, żeby wiedziała, na jakie godziny ustalić nam posiłki. W zamian dostajemy propozycje dań z określoną kalorycznością. Jeśli któryś posiłek nie przypadnie nam do gustu, bez problemu możemy go zamienić na inny, też wskazany przez aplikację Happie. Nie trzeba również martwić się o przepisy, ponieważ wszystko jest dostępne w tym osobistym pomocniku odchudzającym.

Kontroluj wagę!

Kolejnym dobrym pomocnikiem w walce ze zbędnymi kilogramami jest Libra. Pomaga ona stale monitorować naszą wagę, co jest ważne w przypadku odchudzania. W końcu każdy zgubiony gram przybliża nas do wymarzonej sylwetki. Libra może nam nawet przypominać o codziennym ważeniu się. Po jakimś czasie, na przykład po tygodniu, można już obejrzeć pierwsze statystyki i wykresy, zarówno dotyczące zmieniającej się wagi, jak i spalonych kalorii. Takie analizy zmotywują nas do kontynuowania właściwej diety. Do tego aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, nie odstrasza potencjalnego użytkownika i wskazuje co w naszej diecie zrobiliśmy źle i kiedy, a co pozytywnie wpłynęło na spadek wagi.

Ruszaj się!

Ruch to najlepszy sprzymierzeniec każdej diety. O tym, że pozytywnie wpływa na nasze zdrowie nie trzeba chyba nikogo przekonywać. O aplikacji Endomondo słyszał pewnie każdy. Docenili go sportowcy, gwiazdy Hollywood, a od niedawna Polacy. Czemu ludzie tak chętnie z niej korzystają? Endomondo to właściwie taki trener personalny, który pilnuje podczas ćwiczeń. Skorzystać z niej mogą biegacze, ale też miłośnicy jazdy na rowerze czy osoby trenujące szermierkę. Plusem aplikacji jest zapamiętywanie pokonanych tras dzięki modułowi GPS, a także udostępnianie ich w serwisach społecznościowych. Nie od dzisiaj wiadomo, że rywalizacja w grupie potrafi nieźle zmotywować. Porównywanie swoich wyników z innymi tylko przybliża nas do walki o dobrą kondycję i zdrowie.

Share.

Jeden komentarz

  1. Ja mam w sumie tylko Endomondo. Kiedyś ściągnęłam jakąś apkę do A6W, ale to była porażka, nie potrafię tak ćwiczyć i obserwować telefon jednocześnie. No i raz chciałam liczyć kalorie, ale nic z tego nie wyszło, nie chciało mi się wpisywać tego do telefonu. Znacie jakieś lepsze apki?

Leave A Reply