5 skutecznych zabiegów w walce ze zmarszczkami, czyli botox i ferajna

0

Ciężko przeoczyć kult młodości, który już dawno temu opanował świat. Każdy pragnie wyglądać młodziej, bardziej promiennie i atrakcyjnie, a wciąż rozwijająca się medycyna estetyczna zdecydowanie temu sprzyja. Do wyboru mamy szereg mniej lub bardziej inwazyjnych zabiegów, które przywracają naszej skórze pożądany wygląd, a czasami działają też profilaktycznie, strzegąc nas przed powstawaniem nowych zmarszczek.

Czy warto zatem zdecydować się na wizytę w odpowiedniej klinice i zadbać o dłuższą młodość swojej twarzy? Zdecydowanie! A jakie zabiegi poradzą sobie najlepiej z oznakami starzenia się skóry? Oto lista najpopularniejszych.

Nici Happy Lift

Te „szczęśliwe” nici wiążą się z zupełnie bezinwazyjnym liftingiem, który nie naciąga skóry, jest bezpieczny, prosty i nie wymaga użycia skalpela. Nici te posiadają swoiste haczyki, które niemal natychmiastowo napinają naszą skórę i usuwają wszelkie niechciane zmarszczki. Wchłaniają się one w przeciągu kilkunastu miesięcy, a z efektu takiego liftingu cieszyć możemy się nawet do sześciu lat. Tego typu zabieg zaleca się osobom w przedziale wiekowym od 30 do 60 lat. Trwa on zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu minut w zależności od poprawianej części twarzy.

Botox

Jest to jedna z bardziej popularnych metod pozbywania się zmarszczek. Botox wiąże się z bardzo krótkim zabiegiem, polegającym na wstrzyknięciu preparatu w miejsca, które pragniemy wygładzić. Pierwsze efekty nie ukazują się wprawdzie od razu, a po kilku dniach, a pożądany wygląd osiągamy po kilku tygodniach od zabiegu. Utrzymuje się on do czterech miesięcy. Zabieg jest szybki i zupełnie bezinwazyjny, dlatego też tuż po jego wykonaniu wrócić można do normalnej aktywności.

Lifting

Kolejnym zabiegiem, jakiemu możemy się poddać jest tradycyjny lifting twarzy przy użyciu skalpela. Nacięcia robi się wówczas w miejscach naturalnych zagięć skóry, więc są one w zasadzie zupełnie niewidoczne. Używa się do tego znieczulenia miejscowego. Po zabiegu twarz może być opuchnięta oraz lekko sina, dlatego pod uwagę wziąć należy krótką rekonwalescencję.

lifting twarzy

Microlipofiling

Jest to zabieg, który wykonuje się przy użyciu tłuszczu odessanego uprzednio z innej części naszego ciała za pomocą liposukcji. Tłuszczem tym wypełnia się zmarszczki i koryguje kontur twarzy, sprawiając, że wygląda ona młodziej i bardziej atrakcyjnie. Zabieg odbywa się pod znieczuleniem miejscowym, a jego efekty utrzymują się nawet do roku. Nie powoduje on również reakcji alergicznych, które wystąpić mogą po wstrzyknięciu innych preparatów wypełniających.

Odmładzanie laserowe T3

Dobroczynne działanie lasera działa również na zmarszczki. Zabieg jest bezinwazyjny, nie wymaga od nas zatem rezygnowania z codziennych aktywności. Pozwala nam wygładzić strukturę skóry i pozbyć się zmarszczek z wybranych rejonów twarzy. Dla pożądanych efektów powtórzyć trzeba go do sześciu razy w kilkutygodniowych odstępach.

odmładzanie laserowe

Share.

Leave A Reply