Wyposażenie salonu fryzjerskiego – czego potrzebuje fryzjer w salonie?

1

Kiedy postanawiamy, że chcemy założyć salon fryzjerski trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Na co przyszły klient zwróci najpierw uwagę? Przede wszystkim na wygląd. Dopiero później jest sprzęt fryzjerski i kosmetyki. Pozostaje również kwestia zatrudnienia odpowiednich osób, ale to już na samym końcu. Jak więc wyposażyć salon fryzjerski, żeby wszyscy byli zadowoleni?

Pierwsze wrażenie najważniejsze

W biznesie działa taka sama zasada jak w życiu towarzyskim. Pierwsze wrażenie w znacznej mierze sprzyja powodzeniu czy też porażce. Warto więc zadbać, żeby było ono jak najlepsze. Wchodząc do salonu klient zwraca uwagę na to, jak on wygląda. Ważne, żeby zadbać o to, by wszystko było najwyższej jakości. Takie wyposażenie salonu fryzjerskiego znajdziemy na pro-sprzet.pl/category/wyposazenie-salonu-fryzjerskiego, gdzie wszystko jest posegregowane według naszych potrzeb.

Podstawowe wyposażenie

Jest lista sprzętów, które obowiązkowo muszą znaleźć się w każdym salonie. Są to oczywiście fotele fryzjerskie, na jakości których nie ma co oszczędzać, ponieważ będą często używane, myjnie fryzjerskie, konsolety fryzjerskie, hokery, kanapy dla oczekujących klientów, recepcje i witryny, pomocniki i wózki na urządzenia i kosmetyki, podnóżki fryzjerskie. Przydadzą się również wieszaki, na których klienci będą mogli zostawić swoje ubrania.

Profesjonalny sprzęt

Jeżeli aspirujemy do tego, żeby mieć profesjonalny salon fryzjerski, musimy wybrać sprzęt, który wytrzyma całodzienne eksploatowanie. Poza tak oczywistymi sprzętami jak solidne suszarki, prostownice, lokówki, falownice czy maszynki do strzyżenia, musimy wyposażyć salon w suszarki hełmowe, sauny i nawilżacze i infrazony-klimazony.

Narzędzia fryzjerskie

Nie należy zapominać o podstawie, czyli o narzędziach, którymi wyczarujemy takie fryzury, jakie zażyczy sobie klient. Najważniejsze są nożyczki, warto mieć fryzjerskie i degażówki do cieniowania włosów. Poza tym, obowiązkowo w wyposażeniu powinny znaleźć się szczotki do modelowania, grzebienie antystatyczne i profesjonalne brzytwy fryzjerskie.

Akcesoria fryzjerskie

Są również mniejsze sprzęty, o których nie można zapomnieć, jeśli chcemy prowadzić porządny salon. Warto kupić wałki do trwałej, komplet papilotów, wałki na rzepy, spryskiwacz, klipsy, karkówkę z naturalnego włosia, przybory do farbowania, czepek do robienia pasemek i oczywiście peleryny fryzjerskie, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, ale też fartuch.

Jakie kosmetyki?

Wybierając kosmetyki do włosów musimy zwrócić uwagę na jakość tych produktów. Lepiej kupować je w hurtowych ilościach, bo używane kilka razy dziennie mogą skończyć się w każdej chwili. Obowiązkowo w każdym salonie muszą się znaleźć szampony i odżywki do każdego rodzaju włosów, maski, żele, lakiery, gumy, ale to jest dosyć oczywiste w prowadzeniu salonu fryzjerskiego.

Share.

Jeden komentarz

  1. Taki nowoczesny sprzęt robi wrażenie, ale moim zdaniem w salonie musi być przede wszystkim czysto. Ja nie patrzę czy suszarka jest XYZ 2000 czy 3000, byleby nożyczki lśniły, a nie wyglądały jakby obcinały brudasów…

Leave A Reply