Top 10 – najdroższa biżuteria na świecie

1

Biżuteria to niezwykła ozdoba kobiecego ciała. Panie uwielbiają nosić ją w postaci pierścionków, naszyjników, bransoletek i kolczyków, które pięknie podkreślają ich urodę, świadczą o guście, a nierzadko i zamożności osoby, która je nosi. Na błyskotki można wydać dziś cały majątek, znajdą się bowiem wśród nich okazy, które kosztować będą więcej niż najbardziej luksusowy samochód. I choć są one zazwyczaj poza zasięgiem przeciętnego człowieka, czasami przyjemnie jest nacieszyć nimi oko i dowiedzieć się, jakie prezenty sprawiają swym kobietom najbogatsi mężczyźni świata.

2. Diamentowe bikini

Nietypową, lecz równie kosztowną biżuterią w naszym zestawieniu jest z całą pewnością bikini stworzone przez Susan Rosen z diamentów Steinmetz. Do jego stworzenia wykorzystano aż 150 karatów najwyższej jakości kamieni, a cały zestaw wart jest około 30 milionów dolarów.

3. Chopard Blue Diamond Ring

Ten warty 16 milionów dolarów pierścionek wykonany został z 18-karatowego złota oraz dużego brylantu uformowanego w kształt trójkąta. Dodatkowym atutem tego biżuteryjnego dzieła jest setka drobnych diamentów, którymi nakrapiana jest sama obrączka. Pierścionek wręcz idealny na wysokobudżetowe zaręczyny!

Kobiety uwielbiają luksusową biżuterię

4. Rubin Birma

Kolejne miejsce w rankingu zdobywa naszyjnik z uformowanym w kształt serca ponad 40-karatowym rubinem. W połączeniu z 155-karatowymi diamentami wycenia się go aktualnie na 14 milionów dolarów.

5. Diamond Drop Earring

Kolczyki Diamond Drop Earring wykonane zostały przez znaną amerykańską firmę Harry Winston. Składają się one z dwóch diamentów o kształcie gruszki, zawierają 60-karatowe diamenty i warte są 8,5 miliona dolarów.

6. Diament Sotheby’ego

Ten 6-karatowy niebieski diament, będący częścią pięknego pierścionka wykonanego przez słynnego Sotheby’ego wart jest niecałe 8 milionów dolarów.

Bransoletki, pierścionki czy kolie - co wybierasz?

7. Diamenty i szmaragdy

Piękny, duży i niezwykle oryginalny naszyjnik składający się z wielu drobnych diamentów i 191-karatowych kolumbijskich szmaragdów zapiera dech w piersiach. Jego cenę szacuje się na około 3 miliony dolarów.

8. Tiffany

Prosty i idealny zarazem wisior słynnej marki jubilerskiej Tiffany składa się na 41-karatowy diament z delikatną, ledwo zauważalną oprawą. Wycenia się go na 2,5 miliona dolarów.

9. Leviev

Kolejne miejsce w czołówce najdroższej biżuterii świata zajmuje naszyjnik Leviev. Składa się on na białe oraz różowe diamenty wycięte w kształtach kuli lub gruszki, mające łącznie niecałe 100 karatów. Prace nad tym pięknym, kunsztownym naszyjnikiem trwały ponad rok, a dziś jest on warty niecałe 2 miliony dolarów.

10. Diamentowy pierścionek Graffa

Ten delikatny pierścionek powstał na bazie niezwykle ciekawego i nietypowego ciemnoniebieskiego diamentu. Obecnie zakupić można go za 2 miliony dolarów.

Share.

Jeden komentarz

  1. Ja chyba nie chciałabym mieć takiej drogiej biżuterii. Bałabym się wyjść w niej na ulicę. A po co taka biżuteria, której się nie nosi?

Leave A Reply