Rodzaje niezależnego ogrzewania w samochodach

1

Za oknami można czuć chłód, jednak już niedługo codziennością stanie się mróz. Wiedzą o tym szczególnie kierowcy, którzy po wejściu do samochodu często przez całą podróż siedzą w kurtce i rękawiczkach. Ponadto borykają się oni z zaparowanymi szybami i silnikiem, który nie chce zapalić. Jak sobie z tym radzić? Odpowiedzią jest niezależne ogrzewanie, które pozwali nam wsiadać od razu do nagrzanego samochodu.

Tego rodzaju ogrzewanie możemy zamontować w niemal każdym samochodzie. Jest to bezpieczne rozwiązanie, które jednak nie jest standardem nawet w nowych pojazdach. To dziś, zważywszy na fakt, że w naszym kraju dni zimnych mamy znacznie więcej niż ciepłych. Na szczęście to rozwiązanie, który przychodzi do nas ze Skandynawii, staje się coraz bardziej popularne w naszych rodzimych warsztatach samochodowych.

Ja sam długo się nie mogłem przekonać do tego, żeby zainstalować drugie ogrzewanie samochodowe, jednak swojej decyzji nie żałuję. Czuję się znacznie bezpieczniej, kiedy mój samochodów rusza od razu w największe mrozy, a szyby nie parują. Warto wybierać sprawdzone, firmowe warsztaty niezależnego ogrzewania jak Materla w Katowicach (materla.com.pl/serwis/ogrzewanie-samochodowe/), ponieważ posiadają one odpowiedni sprzęt i wiedzę, która pozwala na profesjonalne zamontowanie całego osprzętu.

Rodzaje ogrzewania w samochodzie

Ogrzewanie, które możemy wybrać do swojego samochodu może być spalinowe. Dzielimy je dalej na powietrzne lub wodne. Producenci dają nam możliwość wyboru ogrzewania samego silnika, silnika z kabiną, a także samej kabiny. Na rynku właściwie liczą się tylko dwie firmy: Webasto i Eberspächer.

Ogrzewanie wodne

To rozwiązanie można zastosować w samochodach dostawczych i osobowych, w których silniki są chłodzone cieczą. Zaletą tego sprzętu jest to, że ogrzewa jednocześnie silnik i wnętrze samochodu.

Specjalna dmuchawa po uruchomieniu sterownika rozpoczyna nagrzewania kabiny pojazdu. Bardzo interesujące jest to, że jej pracę możemy zaprogramować za pomocą komputera pokładowego, a nawet swojego smartfona. Ten typ ogrzewania zasilany jest za pomocą benzyny lub oleju napędowego. Jeśli chcemy mieć możliwość sterowania telefonem, to musimy liczyć się z dodatkowym kosztem.

Ogrzewanie powietrzne

Ten typ ogrzewania jest znacznie częściej montowany w większych samochodach dostawczych, autobusach i samochodach ciężarowych. Możemy się z nim również spotkać na jachtach. Jego zadaniem jest podgrzewanie kabiny. Dzięki niemu nie będziemy musieli się martwić o skrobanie szyb lub ich parowanie. Warto pomyśleć o którymś z wymienionych rodzajów ogrzewania zanim nastąpią pierwsze mrozy. Dzięki wymienionym rozwiązaniom będziemy w stanie zwiększyć znacznie zwiększyć komfort swojej jazdy.

Share.

Jeden komentarz

Leave A Reply