Porady przed weselem dla młodej pary, dla gości weselnych

0

Skoro zajrzeliście do tego artykułu, to znaczy, że szykujecie się do jednego z najważniejszych dni waszego życia. Organizowanie wesela to niezwykle trudne zadanie. Wybór miejsca ceremonii, sali weselnej, ustalenie daty, wybranie ślubnych kreacji, ustalenie menu, znalezienie DJ to jedno z wielu rzeczy koniecznych do załatwienia. Wszystko to sprawia, że w głowie rodzi się wiele pytań i w wątpliwości, na które postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Porady dla Pary Młodej

Jak wybrać świadków na ślub?

To wbrew pozorom bardzo ważna decyzja. Muszą być to osoby, które nie tylko złożą swój podpis w dokumencie stwierdzającym zawarcie małżeństwa, co będą towarzyszyć i pomagać Parze Młodej w dniu ślubu. Poproszeni o to powinny być te osoby, które darzycie zaufaniem i sympatią, na których wiecie, że zawsze możecie polegać i przy których dobrze się czujecie. Może być to brat, siostra, przyjaciel, czy ktoś z dalszej rodziny. Nie czekajcie z prośbą o zostanie świadkiem do ostatniej chwili i nie róbcie tego przez telefon. Spotkajcie się i poproście o to w bezpośredniej rozmowie.

Jak wybrać salę weselną?

Gościom w pamięci zawsze zostaje weselne jedzenie i sala. Za poszukiwanie odpowiedniego miejsca zabierzcie się dużo wcześniej. Dostępność wolnych sal, zwłaszcza w dobie sezonu weselnego jest mocno ograniczona. Jeśli planujecie ślub właśnie w takim okresie, wówczas salę musicie zarezerwować nawet z rocznym wyprzedzeniem. Ustalcie wcześniej wstępną listę gości oraz kwotę, jaką możecie przeznaczyć na ten cel. Znając orientacyjne widełki, w jakich chcecie się zamknąć, możecie wybrać salę, sprawdzając oferty poszczególnych restauracji, czy domów weselnych dostępnych online. Możecie również poprosić o zrobienie wstępnej wyceny. To bardzo ułatwi wam podjęcie decyzji. Przeglądając oferty, nie zapominajcie o sprawdzeniu minimalnej i maksymalnej liczby gości weselnych, jakich planujecie zaprosić i upewnijcie się, że sala, którą macie upatrzoną jest wystarczająca, aby pomieścić taką liczbę. To zgroza dla wszystkich gości weselnych, kiedy muszą się „odbijać” od innych na za ciasnym parkiecie.

Jak wybrać oprawę muzyczną i fotografa?

To nieodłączny element każdego wesela. Goście przychodzą po to, żeby bawić się przy dobrej muzyce, a fotograf ma to wszystko uwiecznić swoim aparatem. O tym, czy ma grać zespół, czy DJ musicie zadecydować sami. Zastanówcie się jaka muzyka najbardziej wam odpowiada, czy wolicie, jak ktoś śpiewa na żywo, czy raczej w ciekawy sposób odgrywa znane kawałki w nietuzinkowej oprawie. Popytajcie znajomych lub kogoś z rodziny, kto już ma to wszystko za sobą, kogo mogą polecić lub sprawdźcie w internecie, kogo internaucie polecają w danym regionie. Podobnie jest z fotografem lub kamerzystą. Zastanówcie się, czy chcecie mieć tylko zdjęcia, czy jeszcze dodatkowo film dokumentujący zabawę gości. Obecnie, coraz więcej fotografów świadczy również usługi w zakresie filmowania imprez, więc jeśli zależy wam na obu tych opcjach, poszukajcie kogoś, kto może Wam to zaoferować e jednym pakiecie.

Zabawy podczas wesela

Porady dla gości weselnych

Kiedy odpowiedzieć na zaproszenie?

Jeżeli wiecie od razu, czy będziecie mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu, dajcie znać Parze Młodej jak najszybciej. Nie czekajcie z tym do ostatniej chwili, bo dla nich, to istotna informacja. Muszą przecież zapłacić za wasze miejsca przy stole. Muszą zamówić wcześniej winietki, zapłacić za jedzenie czy za podziękowania dla gości. Jeśli wydarzy się sytuacja losowa, która uniemożliwi wam uczestniczenie na weselu, para młoda na pewno nie będzie mieć do was pretensji. Jeśli jednak zadeklarujecie się, że będziecie, a nie zjawicie się bez uprzedzenia, możecie być więcej niż pewni, ze zostanie wam to zapamiętane.

Jak się ubrać na wesele?

Oczywiście przyzwoicie. Unikamy bieli, bo to jest kolor zarezerwowany dla panny młodej oraz krzykliwych kolorów. Ubierzcie się tak, by było wam wygodnie, w końcu musicie wytrzymać w danej kreacji do samego rana. Jeśli Para Młoda narzuca określony dress code to bezwzględnie trzeba się do niego dostosować. Weźcie pod uwagę rangę i wielkość wydarzenia. Inaczej bowiem należy się ubrać w przypadku skromnego przyjęcia, a inaczej na huczne wesele. Kolejną kwestią są względy religijne. Jeśli ślub odbywa się w kościele katolickim, trzeba pamiętać o zakrywaniu ramion i kolan. Przy obrządku prawosławnym głowa musi być zakryta chustą itp.

Jak zachowywać się na weselu?

Przede wszystkim nie wchodźcie w drogę fotografowi ani kamerzyście i nie przeszkadzajcie im w pracy. Jeśli zależy wam na zdjęciu czy ujęciu z Parą Młodą, po prostu podejdźcie i poproście, a nie pchajcie się na upartego. Nie wyskakujcie fotografowi zza ramienia i nie ściśnijcie się do obiektywu. Pokażcie Nowożeńcom, ze się dobrze bawicie, niech was widzą często na sali, jak tańczycie, jak się śmiejecie. To dla nich będzie bardzo wiele znaczyć. Uszanujcie ich prośby co do prezentów. Jeśli nie będą życzyć sobie kwiatów, nie kupujcie im na siłę. O cokolwiek nie poproszą, dostosujcie się, ten jeden, jedyny raz.

Share.

Leave A Reply