Popularne blogi i serwisy o Bitcoin w polskim internecie

0

Bitcoin to rodzaj waluty cyfrowej działającej poza kontrolą organu centralnego. Nie tylko nie traci na popularności, co coraz bardziej zaczyna przechodzić do ludzkiej świadomości. Jest nienamacalny, ale można go wydawać i wymieniać jak inne waluty. W poniższym artykule przybliżamy fenomen bitcoin oraz podpowiadamy, gdzie można szukać informacji i aktualności na jego temat.

Czym jest Bitcoin?

Jest to wirtualna waluta, będąca całkowicie niezależna od jakiejkolwiek centralnej instytucji emisyjnej, banków, a nawet rządów. Można się nią posługiwać wszędzie, gdyż wystarczy mieć dostęp do internetu lub telefonu komórkowego. Aby czerpać z niej jak najwięcej korzyści, trzeba śledzić bieżące informacje na jej temat, a tego typu wiadomości, aktualności o bitcoin przeczytasz także na internetowych kantorach bitcoin (kantorbitcoin.pl/kategoria/news). Istnieje tylko wirtualnie, nie jest drukowany, wydawany w formie banknotów czy monet. Produkowany jest za pomocą ludzi współtworzących sieć oraz oprogramowania rozwiązującego wszelkie problemy matematyczne. Z racji tego, że bitcoin nie jest uważany za walutę samą w sobie ani za elektroniczny pieniądz, tworzone jednostki w ramach algorytmu wbudowanego w system są całkowicie legalne.

Z bitcoin może korzystać właściwie każdy. Stanowi otwarty kod źródłowy, do którego wszyscy mogą mieć dostęp. Cały system działa jako zorganizowana całość, a użytkownicy mogą przeprowadzać bezpośrednią interakcję. Aby móc kupować dobra materialne elektronicznie, należy zainstalować portfel bitcoin. Wówczas generowany jest jego adres, działający na podobnych zasadach co email. Różnica polega na tym, że można go użyć tylko raz. Po ujawnieniu go innym użytkownikom można dokonywać transakcji. Sprzedawców przyjmujących bitcoin najłatwiej znaleźć na wirtualnych rynkach oraz stronach zrzeszających przedsiębiorstwa, oraz zwolenników bitcoin.

Jakie blogi i serwisy o Bitcoin?

Początkujący użytkownicy bitcoin, zanim na dobre wkręcą się w wirtualny rynek, powinni dowiedzieć się jak najwięcej o istocie działania tej waluty. Na ogólnodostępnych blogach i poradnikach poznają recenzje, rankingi giełd oraz pełne informacje o bitcoin i kryptowalutach. Jak w każdych innych dziedzinach najpierw trzeba poznać podstawy, aby ocenić swoje możliwości, by móc później mierzyć siły na zamiary.

Największą popularnością wśród użytkowników cieszą się następujące polskie serwisy:

  • kantorbitcoin.pl,
  • satoshi.pl,
  • portfelbitcoin.pl,
  • bitcoin.net,
  • odkryjbitcoin.pl.

Na takich serwisach znaleźć można różnego rodzaju publikacje i artykuły wprowadzające użytkowników w świat wirtualnych transakcji, poparte bieżącymi informacjami i danymi ze świata kryptowalut. Dzięki temu dowiedzą się jak inwestować elektroniczne środki korzystnie i na tym nie stracić. Znajdą w nich odpowiedź na pojawiające się pytania i wątpliwości, których najwięcej mają początkujący użytkownicy.

Share.

Leave A Reply