Pasze i nawozy – wiodący producenci w Polsce – TOP 5

0

Na początku lat 90-ych polskiemu przemysłowi nawozowemu wróżono rychłą porażkę z powodu silnej konkurencji ze strony krajów dawnego ZSRR, korzystających z tańszego gazu ziemnego. Okazało się jednak szybko, że polscy producenci nawozów nie tylko radzą sobie dobrze, ale nawet wygrywają z konkurencją. Podobnie radzą sobie producenci pasz – w tej dziedzinie Polska jest obecnie liderem w Unii Europejskiej.

Ekoplon

Cenione pasze i nawozy produkuje www.ekoplon.pl, firma obecna na rynku już od 1988 roku. Za swoją misję to rodzinne przedsiębiorstwo uważa kreowanie wzrostu i rozwoju rolnictwa. W tym celu zakłady produkcyjne w Grabkach Dużych i w Baborowie wytwarzają środki żywienia zwierząt i nawozy roślinne bezpieczne dla środowiska naturalnego.

Produkty, sprzedawane zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznych, są na bieżąco kontrolowane pod względem jakości i stabilności. Surowce, z których powstają, są bezpieczne i spełniają standardy obowiązujące w Unii Europejskiej – nie naruszają środowiska naturalnego. Są zgodne z systemem HACCP i Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem Środków Żywienia Zwierząt.

Wśród produktów Ekoplonu znajdziemy na przykład nawozy dolistne Maximus, wzbogacone o kompleks MPC2 drugiej generacji, formułę stymulującą rośliny do intensywnego wzrostu, podnoszącą ich odporność na niskie temperatury, susze i zasolenie, równocześnie pobudzającą też do naturalnej regeneracji. Natomiast płynne nawozy dolistne EKOLIST zawierają CHELACID, kompleks chelatujący, zapewniający szybkie i bezpieczne wchłanianie mikroelementów. Polecić można też BORforte z wysoką zawartością boru.

Arkop

Arkop działa od 1992 roku, produkując wysokiej jakości nawozy i dodatki paszowe. Dzięki stałej współpracy z placówkami naukowymi i uczelniami, są to produkty oparte o najnowsze rozwiązania biotechnologii.

Wśród oferowanych przez Arkop dodatków paszowych znajdują się chelaty glicynowe i aminokwasowe, siarczany paszowe, tlenek cynku i premiksy paszowe oparte na chelatach, aminokwasach i kredzie paszowej CaCO3. W ofercie nawozów znajdują się nawozy borowe, wapniowe i inne. Arkop produkuje też nawozy do specjalistycznych zastosowań, na przykład sadownicze, warzywnicze i ogrodnicze.

Agrii

Polem działalności tego przedsiębiorstwa jest szeroko rozumiane rolnictwo. Niektóre z gałęzi tej działalności to handel zbożem na elastycznych warunkach współpracy oraz produkcja środków ochrony roślin. Ale nas oczywiście najbardziej interesują pasze i nawozy.

Wśród pasz znajdziemy śrutę sojową, rzepakową i słonecznikową, olej rzepakowy i sojowy, makuch rzepakowy i słonecznikowy, otręby pszenne oraz wysłodki buraczane. Sztandarowe nawozy mineralne oferowane przez firmę to ABS, Dalmag oraz Super N 46, ale znajdziemy tu również nawozy dolistne.

Intermag

Intermag to firma skupiona na produkcji wyrobów używanych w rolnictwie oraz hodowli zwierząt. Dla hodowców drobiu, bydła, trzody chlewnej, a nawet gołębi i królików w ofercie znajdą się tu dodatki paszowe, pozwalające dowitaminizować zwierzęta, oraz uchronić je przed rozmaitymi schorzeniami.

Wipasz

Wipasz S.A., firma oparta w pełni na polskim kapitale, jest największym w kraju producentem pasz. 5 należących do spółki wytwórni produkuje milion ton paszy dla bydła, trzody i drobiu rocznie. Mieszanki paszowe, koncentraty i dodatki mineralne produkowane są z surowców wysokiej jakości – zbóż pozyskiwanych głównie od polskich rolników.

Share.

Leave A Reply