Jak oczyścić organizm z toksyn?

1

Toksyny, zalegające w naszym ciele mogą sprawić, że będziemy się czuć i wyglądać źle. Wpłynąć mogą na znaczne osłabienie organizmu i związane z tym zmęczenie, problemy ze snem, brak energii, ziemistą cerę i matowe, pozbawione blasku włosy. Jak zatem doprowadzić do oczyszczenia organizmu z niechcianych gości? Sposobów jest kilka, a każdy może wybrać ten, który najbardziej mu odpowiada.

Hydrokolonoterapia

Jednym z bardzo popularnych ostatnio zabiegów, które stosują nie tylko zwykli, dbający o zdrowie ludzie, ale i gwiazdy, torujące drogę naśladującym je osobom jest hydrokolonoterapia. Polega ona na skutecznym oczyszczaniu jelit z zalegających w nich złogów, nie należy jej jednak mylić z lewatywą. Hydrokolonoterapia to niezwykle bezpieczny zabieg, wykonywany w profesjonalnych gabinetach medycznych przy pomocy znających się na rzeczy wykwalifikowanych pielęgniarek oraz urządzenia, które nieinwazyjnie sączy wodę do okrężnicy, dokładnie ją wypłukując i mając tym samym ogromny wpływa na oczyszczanie organizmu z toksyn (więcej na: skuteczneoczyszczanie.pl/oczyszczanie-organizmu-z-toksyn-jest-potrzebne).

Głodówka jest bardzo dobrym sposobem na oczyszczenie organizmu

Woda z cytryną na czczo

Jeżeli oczyszczanie wolimy zacząć na własną rękę w zaciszu swego mieszkania, warto postawić na pitą codziennie rano na czczo ciepłą wodę z dodatkiem cytryny lub limonki, która pomoże usunąć z naszego organizmu wszelkie szkodliwe substancje. Te kwaśne owoce mają zasadowy odczyn, wspomagający odkwaszanie organizmu, zakwaszonego dużymi ilościami spożywanego mięsa, słodyczy i produktów zbożowych. Cytryna wpływa ponadto zbawiennie na pracę wątroby oraz układu trawiennego. Jej dodatek może również znajdować się w butelce codziennie wypijanej wody. Wpłynie to z pewnością bardzo dobre na funkcjonowanie całego naszego organizmu.

Głodówka

Bardzo popularną metodą oczyszczania organizmu z toksyn jest także głodówka, która działa szybko i skutecznie. Pamiętajmy jednak, że nie jest ona wskazana dla każdego, ponieważ stanowi duży wysiłek dla naszego ciała. Nie powinno przeprowadzać się jej zatem wśród dzieci, osób starszych oraz przewlekle chorych, a przed jej rozpoczęciem należy skonsultować się z lekarzem. Jak zatem jednak metoda ta działa na nasz organizm? Głodówka pomaga oczyścić jelita z zalegających w nich resztek pokarmów. Kiedy przez dłuższy czas nie spożywamy posiłków, nasze ciało wykorzystuje znajdujące się w nim zapasy, a gdy te się skończą, zaczyna spalać tkankę tłuszczową, w której występuje najwięcej szkodliwych substancji.

jak zrobić chłodnik z buraków

Dieta oczyszczająca

Ciekawą opcją oczyszczania organizmu z toksyn jest także dieta oczyszczająca, która nie wyczerpuje nas tak jak głodówka, a może stać się przyczynkiem do wprowadzenia do swojego życia znaczących zmian żywieniowych. Na początku takiej diety spożywa się jedynie gotowane warzywa, pije się wodę i ewentualne herbatki ziołowe. Po około tygodniu wprowadza się do niej również fermentowane napoje mleczne oraz produkty zbożowe z pełnego przemiału.

To, jaki zatem sposób oczyszczania ciała wybierzemy dla siebie, zależy jedynie od naszych własnych preferencji. Warto jednak pamiętać o tym, żeby zadbać o nasze zdrowie także poprzez pozbywanie się z organizmu szkodzących nam toksyn.

Share.

Jeden komentarz

  1. Głodówka to chyba jeden z najgorszych pomysłów. Można w krótkim czasie wyniszczyć organizm, a nie go oczyścić. To już lepsza jest dieta jabłkowa, ale trzeba też ją robić pod kontrolą lekarza!!!!!!

Leave A Reply