Na spokojnie i bez stresu. Jak wyznać dziewczynie miłość?

2

Stało się – w końcu się zakochałeś! Oprócz euforii, towarzyszącej zaistniałemu stanowi, z pewnością nachodzi Cię także wiele wątpliwości, związanych z reakcją Twojej ukochanej. Pewnie martwisz się, jak na to zareaguje i czy odwzajemnia Twoje uczucia. Nie dowiesz się jednak, jeśli nie wyznasz jej swojej miłości. Jak się do tego zabrać? W jaki sposób powiedzieć dziewczynie, że stała się dla Ciebie najważniejszą osobą w życiu? Podpowiadamy, jak wyznać dziewczynie miłość.

Wybierz odpowiednie słowa

Dłuższe spotykanie się z dziewczyną, która Ci się podoba i bliższe poznanie jej w końcu doprowadzi do tego, że poczujesz do niej coś więcej i stanie się dla Ciebie najważniejszą osobą w życiu. Pewnie będziesz chciał podzielić się z nią swoimi uczuciami, jednakże nie od razu będziesz miał w sobie dość odwagi, by wyznać jej miłość. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, gdyż kochając, oczekujemy, że nasza druga połowa odwzajemnia uczucie, jakim ją obdarzamy, obawiamy się odrzucenia i braku akceptacji.

Waga słów, jakie chcemy skierować w stronę bliskiej nam dziewczyny, wymaga odpowiedniego momentu i należytego przygotowania z naszej strony, a także sprzyjających temu okoliczności. Zanim więc zdobędziesz się na wyznanie, zapoznaj się z naszymi wskazówkami i staraj się do nich zastosować, by osiągnąć jak najlepszy rezultat.

Wyznajesz miłość? Nie spiesz się!

Nie myl zauroczenia i pożądanie z miłością i nie składaj poważnych deklaracji zaraz na początku związku. „Motylki w brzuchu” i nieustanne rozmyślania o swojej ukochanej są oznaką zauroczenia, gdyż na silne, prawdziwe uczucie jeszcze za wcześnie. Na miłość składa się wiele czynników, potrzebne jest obustronne zaufanie, akceptacja i pewność w stosunku co do swoich uczuć. Jeśli już na początku znajomości powiesz dziewczynie, że ją kochasz, możesz ją tylko wystraszyć, bądź przysporzyć jej cierpienia.

Coś, co początkowo wydaje Ci się płomiennym uczuciem, może być jedynie zauroczeniem i śpiesząc się z deklaracjami, narobisz tylko dziewczynie niepotrzebnych nadziei. Upewnij się więc, że to, co czujesz jest prawdziwą miłością, obserwuj zachowanie dziewczyny i gdy stwierdzisz, że również nie jesteś jej obojętny, możesz przystąpić do działania.

Jak wyznać miłość dziewczynie? Romantycznie np. na plaży

Przygotuj się do wyznania miłości

Nie wyskakuj ze swoim wyznaniem, jak przysłowiowy „Filip z konopi”. Daj dziewczynie czas, by oswoiła się z zaistniałą sytuacją. Za pośrednictwem zwykłych codziennych gestów, pokaż jej, że jest dla Ciebie ważna i że traktujesz ją zupełnie serio. Musisz mieć pewność, że wybranka dobrze czuje się w Twoim towarzystwie i że również darzy Cię większym uczuciem. Kiedy już zdobędziesz jej zaufanie i przekonasz ją, że jesteś naprawdę fajnym chłopakiem, możesz zacząć rozmawiać z nią na poważne tematy, dotyczące Was obojga i wyznać, co tak naprawdę czujesz.

Powiedź jej, co do niej czujesz

Miłość najlepiej jest wyznać prosto w oczy, podczas szczerej rozmowy. Sms-y, facebook, czy inne komunikatory, to nie najlepsze miejsca do składania tego typu wyznań. Jeśli jednak jesteś zbyt wstydliwy i boisz się jej reakcji, postaw na romantyczność – napisz do niej list, w którym wyznasz, co czuje, dołącz bilecik z wyznaniem do bukietu kwiatów, bądź napisz szminką „Kocham Cię” na lustrze w jej łazience. Wobec takiego wyznania z pewnością żadna kobieta nie przejdzie obojętnie.

Share.

2 komentarze

  1. To niełatwe i bardzo stresujące….kolejny taki moment to oświadczyny. Macie jakieś rady na to by oświadczyć się i usłyszeć: TAK?

    • Tak, musisz jej powiedzieć, że nie ważne co zaraz powiesz, ona musi odpowiedzieć twierdząco. Najlepiej poproś, by obiecała Ci to na paluszek (to ważne!), potem wystarczy się tylko jej oświadczyć i pamiętać o tym, żeby nie dostać przy tym np. czkawki, bo wtedy może nie zrozumieć twojego pytania albo pomyśleć sobie, że znowu wypiłeś przed spotkaniem z nią dwa litry coli i wspomni o Twoim problemie z kofeiną (bardzo nieatrakcyjne). Serdecznie polecam ten sposób, Waldek z Knurowa.

Leave A Reply