Jakie zalety ma wynajem długoterminowy auta?

2

Posiadanie samochodu sprzyja wygodzie i komfortowemu oraz sprawnemu przemieszczaniu się z miejsca na miejsce. Dzięki autom jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo czasu, a często i nerwów oraz przemierzać niezliczone kilometry w bezpiecznym pojeździe i w optymalnej temperaturze. Nie każdy z nas decyduje się jednak na zakup własnego samochodu. Choć jedni oszczędzają, aby go zdobyć, a inni biorą na niego kredyty, które spłacać będą przez lata, istnieje także możliwość wynajmu długoterminowego, który niejednokrotnie może być dla nas dużo bardziej opłacalny.

Czym właściwie jest długoterminowy wynajem auta

Profesjonalny wynajem długoterminowy auta (przykład: www.najemauta.pl/) wiąże się z minimalnym 24 miesięcznym okresem najmu. Średni czas, jaki związany jest z takim wynajmem to około dwóch do pięciu lat, w zależności od tego, z jaką firmą podpisujemy umowę i jakie warunki wspólnie ustaliliśmy.

Na czas trwania umowy klient może korzystać z wybranego przez siebie modelu samochodu, którego klasę określa się już na samym początku ustalania szczegółów wypożyczenia. W czasie jego użytkowania nie mamy zazwyczaj możliwości wymiany go na inny. Wyjątek stanowią okoliczności, w których osoba wynajmująca otrzymuje auto zastępcze na czas naprawy tego, który jest wypożyczany.

Idealne dopasowanie

Jedną z głównych zalet wynajmu długoterminowego jest fakt, że klient dobrać może dla siebie odpowiadający jego potrzebom, wymaganiom oraz możliwościom finansowym samochód i zdecydować się tym samym na jak najtańszą lub nieco bardziej kosztowną, ale i luksusową opcję.

Bardziej opłacalny niż leasing czy kredyt samochodowy

W przypadku, kiedy auto wynająć chce firma, możliwość ta stanowi zazwyczaj dużo bardziej opłacalną alternatywę dla leasingu. Koszty są znacznie niższe, a samo wynajęcie wiąże się z dużo mniejszą ilością formalności. Zaliczyć można je także do kosztu uzyskania przychodu, co dla ma dla wielu przedsiębiorców ogromne znacznie przy okresowych rozliczeniach. Dodatkowo takie wypożyczenie samochodu nie obniża nam zdolności kredytowej.

Wynajem samochodu + zarządzanie flotą

Usługa wynajmu samochodu w wielu przypadkach może iść również w parze z zarządzaniem flotą, co jest świetną opcją zarówno w przypadku klientów indywidualnych jak i firm. Serwis flotowy gwarantuje nam wówczas wszystkie ubezpieczenia, serwis techniczny, ewentualny samochód zastępczy, nawigację GPS oraz system kontroli zużycia paliwa, wymianę i przechowywanie opon, a także kompleksową likwidację szkód.

Zakończenie wynajmu

Po wygaśnięciu umowy, samochód pozostaje własnością wypożyczalni, dlatego też nie musimy martwić się tym, co z nim zrobimy, w jaki sposób i komu go odsprzedamy. Jeżeli jednak zainteresowani jesteśmy jego zatrzymaniem, możemy wykupić dany samochód na własność. Mamy też możliwość podpisania nowej umowy najmu i wzięcia kolejnego, lepszej jakości auta.

Share.

2 komentarze

  1. W sumie nowość na rynku, ale chętnie obejrzałbym porównanie kosztów na przykład z kredytem. Najem funkcjonuje w innych państwach to i u nas się przyjmie.

  2. Moim zdaniem wynajem długoterminowy ma o wiele więcej zalet niż leasing, a miesięczne raty zaczynają się już od 300zł z groszami. Dla mnie dużym plusem są stałe raty, brak obowiązku wpłaty własnej, swobodne kształtowanie limitu przebiegu, a także nieprzejmowanie się serwisowaniem i ubezpieczeniem, bo to jest na głowie firmy wynajmującej nam samochód.

Leave A Reply