Jaki materiał na koszule nocne – satyna, wiskoza, bawełna?

1

Właściwy sen, to podstawa dla dobrego wypoczynku i samopoczucia. Mało kto zwraca większą uwagę na higienę snu, a to błąd, także w przypadku tego, w czym chodzimy spać. Jakie są najlepsze materiały na koszule nocne? Czym się od siebie różnią i jakie są ich właściwości?

Z jakich materiałów robi się koszule nocne?

Jak się okazuje, mało kto zwraca uwagę na to, z jakich materiałów robi się koszule nocne. Zastanawiamy się nad strojami codziennymi, sprawdzamy ich składy i to skąd pochodzą, ale w przypadku piżam i koszul nocnych jest to już rzadka praktyka, a to błąd. Odpowiedni materiał może zagwarantować nam wysoki komfort i wygodę, a tym samym zapewnić spokojny i udany sen, przy jednoczesnym pozytywnym wpływie na naszą skórę. Dobrze więc zwrócić na to uwagę, a na rynku mamy kilka typów, które mogą sprawdzić tu najlepiej. Popularnością cieszą się przede wszystkim koszule nocne wykonane z wiskozy, bawełny oraz satyny, a każda z nich ma nieco inną charakterystykę.

Koszule nocne z wiskozy

Wiskoza to cienki i delikatny materiał, który uzyskiwany jest z naturalnych surowców, głównie z celulozy. Mimo wszystko, choć pochodzi od roślin, materiał ten zaliczany jest do typów syntetycznych. Największą zaletą jest duża przepuszczalność powietrza, trwałość kolorów, duża higroskopijność, lekkość, a także wbrew pozorom znaczna wytrzymałość. Materiał ten też jest bardzo miękki w dotyku, a same koszule nocne z wiskozy, która jest przyjazna dla skóry, wybierzesz na sklep.vnd.pl/koszulki-nocne. Należy też pamiętać, że zarówno koszule nocne, jak i ogólnie ubrania z tego materiału łatwo się gniotą i są podatne na odkształcenia, nie należy ich też prać w zbyt wysokich temperaturach.

Koszulki nocne

Koszule nocne z bawełny

Bawełna to niewątpliwie najpopularniejszy naturalny materiał, z jakiego wykonuje się odzież, także nocną. Pochodzenie ma całkowicie naturalne, a co za tym idzie, jest bezpieczny dla skóry, nie podrażnia jej i zapewnia odpowiedni komfort, jeżeli chodzi o zachowanie poziomu wilgoci i właściwej temperatury. Koszule nocne z bawełny są także bardzo przyjemne w dotyku, nie można też zapomnieć o ich wytrzymałości i trwałości. Minusem tego materiału jest podatność na zagniecenia, dlatego często dodawane są także inne włókna. Najzdrowsze są jednak te wykonane w 100% z bawełny i mogą po nie sięgać nawet alergicy.

Koszule nocne z satyny

Satyna jest materiałem sztucznym, który charakteryzuje się lekkością i delikatnością, a także przyciągającym wzrok połyskiem. Największą ich zaletą jest odporność na zagniecenia oraz właściwości antyalergiczne. Minusem jest fakt, że nie chłoną wody i dość słabo przepuszczają powietrze. Z tego też względu, lepiej sprawdzają się jako lekkie koszulki, albo nieco grubsze piżamy na zimę.

Koszule nocne z jedwabiu

Ciekawym wyborem są także koszule nocne wykonane z jedwabiu, który także zaliczany jest do materiałów naturalnych. Wyróżnia się on miękkością i delikatnością w dotyku, jednocześnie charakteryzuje się dużą absorpcją wilgoci i przepuszczalności powietrza. Największym minusem może być jednak cena, ponieważ jedwab, jako materiał sam w sobie, jest stosunkowo drogi.

Share.

Jeden komentarz

Leave A Reply