Jak zrobić loki samodzielnie w domu?

1

Nareszcie panie z naturalnymi lokami doczekały się swojego czasu! Proste włosy odchodzą w tym sezonie w niepamięć. Wszelkie odżywki prostujące włosy, żele, prostownice można rzucić w kąt. Nadchodzi moda na niesforne włosy. Im większy nieład na głowie, tym lepiej! Problem mają teraz panie, które proste włosy mają z natury. I co teraz? Jak zrobić takie loki, żeby przetrwały więcej niż godzinę?

Prostownicą też można zrobić loki

Prostownica kręci włosy. Brzmi niewiarygodnie, ale naprawdę da się takim sprzętem zrobić loki. Jest to sposób przetestowany przez autorkę tego wpisu. Dodam, że taka fryzura przetrwała nawet całą noc. Pytanie tylko jak? Skoro prostuje to jak może zrobić loki? Sposób jest bardzo prosty. Wystarczy rozgrzać prostownicę i świeżo umyte, wysuszone włosy podzielić na średniej wielkości pasma.

Każde z nich należy zawinąć wokół prostownicy i przeciągnąć ją od nasady do końca kosmyka. Warto pomyśleć wcześniej o sprayu chroniącym przed wysoką temperaturą. Tak zrobione loki dobrze jest spryskać lakierem, żeby utrwalić uzyskany efekt.

Niecodzienne sposoby na loki

Ponieważ lokówka jest zbyt oczywista, proponuję metody ekstremalne. Loki na ołówek. Tak, tak. Na ołówek lub inny długopis. Wydaje się to niewiarygodne, ale tym sposobem możemy zrobić naprawdę fantastyczne loki. Jak? Najpierw we włosy trzeba wetrzeć piankę.

Następnie nawijamy pasma włosów na ołówki i przypinamy żabkami lub spinkami. I tak siedzimy około 45 minut, czekając aż nasze włosy odnajdą z ołówkami wspólny język. Po upływie tego czasu, rozwijamy włosy, odkładamy ołówki, rozdzielamy loki palcami, aby uzyskać lepszy efekt objętości, utrwalamy lakierem i loki gotowe. Proste?

Piękne loki uzyskasz bez lokówki!

Skarpetki do włosów

To brzmi jeszcze lepiej niż ołówki. Do tej metody potrzebujemy oczywiście wspomnianych skarpetek (upierałabym się jednak przy czystych) i nożyczek. Pamiętajmy, że już ich więcej nie założymy, bo… musimy postąpić bardzo brutalnie i odciąć im… palce. Taką wybrakowaną skarpetkę musimy teraz „zrolować”, żeby utworzyć grubą gumkę. Związujemy włosy w kucyk, baaardzo wysoki i spryskujemy go wodą. Nawijamy włosy na skręconą skarpetkę i ściągamy to gumką. Tak kładziemy się spać, a rano rozwijamy włosy, przeczesujemy je palcami, używamy lakieru i gotowe!

Kręcenie loków na wsuwki

To z pewnością bardziej normalny sposób niż poprzedni. I bardziej znany. Na wsuwki włosy kręciły już nasze babcie, więc przynajmniej o tym słyszałyśmy. Przede wszystkim musimy je delikatnie zwilżyć, tutaj doskonale nadaje się pianka. Włosy dzielimy na trzy części, dwie boczne i tylną. Pasma włosów nawijamy na palec wskazujący i przypinamy je wsuwką. Następnie czekamy aż włosy wyschną same lub suszymy je suszarką. Potem rozwijamy loki i jak w poprzednich metodach, rozdrabniamy je palcami i utrwalamy lakierem.

Kręcenie loków na opaskę

To chyba najprostszy z wymienionych sposobów. Potrzebujemy jedynie opaski na włosy. Zakładamy ją tak, by była na wysokości czoła. Przeplatamy wokół niej pasma włosów i kładziemy się spać. Rano efekt naprawdę nas zaskoczy, bo uzyskane loki wyglądają jak po wyjściu od fryzjera. Jeszcze tylko trochę lakieru i voilà ! Jesteśmy gotowe na podbój miasta!

Share.

Jeden komentarz

  1. wlosomaniaczka on

    Mi nigdy nie wychodzi robienie loków prostownicą. Nie chce też jej za długo trzymać na włosach, żeby się nie popaliły. Ja u jednej blogerki podpatrzyłam pomysł na robienie loki na… wilgotnych chusteczkach! I to się super sprawdziło!

Leave A Reply