Wiele osób lokując swoje oszczędności na polisolokatach chciało mieć oprócz ubezpieczenia oprocentowanie wyższe niż za zwykłą lokatę. Niestety największe problemy pojawiały się wtedy, gdy z jakichś powodów zmuszone były wycofać swoje środki pieniężne. Podpowiadamy, jak zrezygnować z polisy i co warto wiedzieć na jej temat.
• Jak zrezygnować z polisy?
• Kto pomoże w rezygnacji z polisolokaty?
• Co warto wiedzieć o polisach?
Jak zrezygnować z polisy?
Osoby, które założyły polisy na życie wraz z lokatą były przekonane, że natrafiły na wyjątkową okazję. Wykupując jeden produkt miały dwie korzyści. Jednakże z czasem okazywało się, że zyski wcale nie są tak duże, jak się oczekiwało, albo zainwestowane pieniądze były niezbędne na jakiś inny cel. Niezależnie od tego, czy chciało się skorzystać z innych produktów inwestycyjnych i bardziej efektywnie lokować pieniądze, czy dochodziło do trudnych zdarzeń losowych i konieczna była wypłata środków, okazywało się, że zrezygnowanie z polisy nie jest wcale takie proste. Osoby te spotykały się z koniecznością opłacenia wysokich opłat likwidacyjnych, które sięgały nawet 100% wpłaconych środków. To pokazało, że rezygnacja z polisy wymaga wsparcia osób lub firm biegłych w temacie (np. kancelariainvictus.pl/rezygnacja-z-polisy). W przeciwnym wypadku można obijać się jedynie o mur i ginąć w gąszczu dokumentów.
Kto pomoże w rezygnacji z polisolokaty?
Jak już wspomniano, samodzielne poradzenie sobie z rezygnacją z polisolokaty i nie stracenie na tym dla wielu osób jest niemożliwe. Potrzebna jest wiedza o rynku, doświadczenie i nieugiętość. Właśnie dlatego najlepszym, co można zrobić jest zwrócenie się do kancelarii, które pomoże w walce o to, co się należy.
Winą za tego typu problemy obarcza się bowiem towarzystwa ubezpieczeniowe i banki, które – jak się okazuje – w wielu wypadkach wprowadzały w błąd swoich klientów. Nie informowali dokładnie o prawdziwym obliczu polisy z lokatą i tym, czy na tym w ogóle da się zyskać, a także – jak wielkie ponosi się ryzyko. Wiele przykładów pokazuje, że w umowach polisolokat pojawia się wiele zapisów, które można zakwalifikować jako niedozwolone klauzule umowne.
Właśnie dzięki rozeznaniu w tego typu procedurach, tak pomocne są osoby, które się na tym znają. Dzięki temu są w stanie pomóc rozwiązać klientowi umowę o polisę, bez ponoszenia jakichkolwiek opłat, nie mówiąc o tak wysokich, jakie życzyły sobie banki i agencje ubezpieczeniowe za rezygnację.
Co warto wiedzieć o polisach?
Wiele firm zarabia na sprzedaży polis inwestycyjnych, jednakże prawda jest taka, że zarabiają na nich wszyscy, tylko nie klient. Koszty i opłaty, o których nie mówi się w reklamach i podczas spotkań z agentem, są tak wysokie, że niejednokrotnie dorównują zyskom. Chcemy mieć ubezpieczenie na życie, ba – objąć nim całą rodzinę, a równocześnie jeszcze na tym zyskać.
Niestety nie zawsze jest to możliwe. No a jak zaczynamy się o tym przekonywać i chcemy się wycofać pojawiają się wspomniane opłaty. Mając na myśli chociażby opłaty likwidacyjne, o których jest ten tekst, a które potrafią dorównać wpłaconemu kapitałowi. Na szczęście da się z tego wyjść i poszukać innych – bardziej korzystnych sposobów na inwestowanie oszczędności. Najważniejsze to poszukać kogoś, kto pomoże w bezkosztowej rezygnacji z nieopłacalnej polisy.
Jeden komentarz
Firmy ubezpieczeniowe są strasznie cwane, trzeba umieć czytać wszystkie pisma, szczególnie te pisane drobnym druczkiem.