Jak szukać pralki, co warto porównywać w pralkach?

1

Poszukiwania nowej pralki najczęściej rozpoczynasz wtedy, kiedy Twój poprzedni model przestaje działać. Wiąże się to oczywiście z bardzo szybkim wyborem następnego egzemplarza. Takie ”prędkie” zakupy nie są jednak komfortowe, dlatego warto dowiedzieć się jak wybrać pralkę i na co zwrócić uwagę.

Jak znaleźć dobrą pralkę?

Jeśli zastanawiasz się jak tego dokonać i nie zwariować, to dobrze trafiłeś. Ogromny wybór pralek w sklepach stacjonarnych przyprawia o zawrót głowy, więc może warto zastanowić się nad ofertą internetową? To bardziej komfortowy sposób robienia zakupów, ale też duża oszczędność czasu (i nerwów). Obecnie wiele sklepów internetowych oferuje sprzęt AGD, przykładem może być zadowolenie.pl/agd/pralki, co przekłada się na większy wybór i możliwość spokojnego sprawdzenia wielu parametrów.

Jaką pojemność pralki wybrać?

Chyba nie ma jednej reguły, która mówiłaby o odpowiednim wyborze pralki. Warto jednak zwrócić uwagę na takie kwestie jak pojemność czyli podstawowe elementy uzależnione od wielkości rodziny i od ilości miejsca w mieszkaniu. Obecnie w sklepach dostępne są pralki o ładowności bębna od 3 do 10 kilogramów. Oczywiście jeśli jesteś osobą samotną lub masz bardzo małą rodzinę, wybierz pralkę o pojemności do 5 kilogramów. Kilkuosobowe rodziny powinny zaopatrzyć się w pralkę o ładowności do 7 kilogramów, a modele bardziej pojemne dobrze sprawdzą się w działalności gospodarczej.

Klasy energetyczne pralek – czyli o co w tym tak naprawdę chodzi?

Klasa energetyczna informuje o rocznym zużyciu energii, wyraża się ją za pomocą 7-stopniowej skali gdzie A+++ oznacza największą efektywność (czyli najmniejsze zużycie), a D najmniejszą efektywność. Oczywiście najwyższa klasa energetyczna pralki automatycznie podbija też jej cenę. Warto o tym pamiętać decydując się na dany model. Skala ta może oznaczać również efektywność prania i odwirowywania– w tym wypadku jest ona 9-stopniowa (A+++ jest najwyższą, G najniższą). Im wyższa efektywność, tym lepsza skuteczność pralki w usuwaniu brudu.

Pralki różnych marek

Po czym poznać efektywną pralkę?

Oczywiście nie tylko po jej klasie energetycznej, ale także po różnorodności programów prania. To dobre rozwiązanie, zwłaszcza gdy w Twojej rodzinie znajduje się alergik – wtedy możesz prać nawet w 20 stopniach. Bardzo przydatnymi funkcjami mogą się także okazać programatory czasowe, które pozwalają na rozpoczęcie, wstrzymanie lub zakończenie prania wtedy kiedy tego potrzebujesz.

Jakie parametry pralek warto porównywać?

Na pewno warto porównywać to, o czym już zostało napisane czyli klasę energetyczną pralek. Dobrze jest, jeśli już nie zdecydujesz się na A+++, wybrać przynajmniej pralkę klasy A. Zadanie zdecydowanie ułatwiają porównywarki internetowe, które prowadzą zestawienie klas pralek, ich funkcji, pojemności oraz ceny.

Wybierając pralkę warto przyjrzeć się jej parametrom takim jak pojemność bębna, klasa energetyczna, programy prania. Wiele osób decydując się na zakup pralki, zwraca także uwagę na jej kulturę pracy. Im droższy model tym bardziej komfortowa praca pralki, co może być ważne dla rodzin posiadających małe dzieci ale także wszystkich tych, którzy lubią by urządzenia nie zakłócały codziennych czynności.

Share.

Jeden komentarz

  1. Jestem w trakcie wymieniania sprzętów w kuchni i łazience, zawsze przeglądają sprawdzam klasy energetyczne, funkcje i wszystko, co jest istotne, wole kupić sprzęt naprawdę dobry i na lata.

Leave A Reply