Jak napisać pozdrowienia z wakacji?

4

Wakacje to czas wyjazdów, wypoczynku, zwiedzania ciekawych miejsc, poznawania nowych ludzi i przede wszystkim dobrej zabawy, która na długo pozostaje w naszej pamięci. Wysyłanie kartek, listów czy krótkich informacji z wakacji do rodziny i znajomych, to dosyć powszechne zjawisko, a także ciekawa pamiątka, problem polega jednak na tym jak to zrobić, żeby było to ciekawe? Jak powinno się pisać pozdrowienia z wakacji?

Jak wypisuje się kartkę pocztową?

Warto zacząć od kilku podstawowych informacji, które są warte zapamiętania dla każdego, kto chciałby kiedyś taką kartkę wysłać. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, by zapisana na kartce treść była krótka i zwięzła – pocztówki zazwyczaj nie mają na tyle miejsca, by móc się szeroko rozpisywać. Z tego też powodu zdecydowanie lepszym sposobem będzie posługiwanie się krótkimi hasłami, a nie szczegółowymi opisami. Powinien być to krótki lekki tekst i warto pamiętać o tym, że jego treść jest w pełni jawna – każdy, kto będzie miał styczność z pocztówką w trakcie podróży do miejsca docelowego będzie mógł ją przeczytać.

Pozdrowienia przez sms

Ta metoda pojawiła się wraz z rozpowszechnieniem się telefonów komórkowych. Jest to o tyle lepszy sposób na wysłanie pozdrowień, że można to zrobić w każdym momencie, nawet leżąc na plaży czy będąc na szycie góry z dala od poczty. Dodatkowo dodając do pozdrowień zdjęcie można w ten sposób na bieżąco i w każdej sytuacji mieć kontakt z osobami, które są daleko od nas, a chcemy, by wiedzieli, co z nami się dzieje. Zdjęcie z podpisem to też świetny sposób na pozdrowienie. Dodatkowo wysyłając wiadomość tekstową, można też stworzyć ciekawą rymowankę. Zasady są podobne jak w przypadku tradycyjnej pocztówki.

Pocztówka z wakacji

Wykorzystaj gotowe pomysły z sieci

Jeżeli chcemy komuś posłać kartkę z wakacji, a znajdujemy w wyjątkowo interesującym miejscu, które według nas zasługuje także na równie wyjątkową kartkę, a nie mamy pomysłu ani zbytnio talentu, wówczas można skorzystać z gotowców. W sieci nietrudno znaleźć wiele przykładów gotowych tekstów na różne okazje, w tym także tych do kartek pocztowych odnoszących się do różnych części świata. Można więc znaleźć warianty nadmorskie, górskie czy bardziej egzotyczne, jeżeli nasz wyjazd jest poza granicami kraju. W internecie można teraz znaleźć wszystko!

Najważniejsza jest szczerość

Wykorzystywanie gotowych tekstów to spore ułatwienie, ale czy naprawdę jest to takie konieczne? Będąc na wakacjach i pamiętając o tym, by kogoś pozdrowić wcale nie trzeba zbytnio się wysilać wymyślając pozdrowienie idealne. Ważna jest przede wszystkim pamięć i fakt, że pomimo tego, iż jest się daleko i świetnie się bawi, to nie zapomina się o swoich bliskich i chce się, by przynajmniej w ten sposób, choć trochę byli współuczestnikami naszej wakacyjnej przygody. Wystarczą tu nawet zwykłe, proste słowa, bez zbędnego wymyślania na siłę wierszy czy rymowanek, a otrzymując taką pocztówkę czy wiadomość sms, drug osoba z pewnością się ucieszy, że o niej się pamięta.

Share.

4 komentarze

  1. Miło jest dostawać pozdrowienia.Sposobów jest co najmniej kilka. Starsi ludzie doceniają tradycyjne pocztówki, ale koledze ze szkoły wystarczy SMS.

  2. Ja akurat bardzo lubię pocztówki, jeśli pochodzą z dalekiego kraju, jak na przykład Japonia czy Stany. Dostaje się wtedy jeszcze dodatkowo fajny znaczek:)

  3. Ja tym, którzy mieszkają blisko przywożę magnesy z wakacji. Za to rodzinie, do której mam daleko wysyłam pocztówki. SMS to za mało, a np. moja babcia nie może otrzymywać wiadomości MMS. Właśnie dlatego wolę, żeby dostała kartkę, przeczytała ją i mogła zobaczyć, jak pięknie jest w miejscu, w którym się „wczasowałam”.

  4. Ja nie pamiętam kiedy ostatnio wysłałam pocztówkę. Teraz to się kupuje magnesy i wręcza po powrocie. W sumie jak sobie pomyśleć, to jest to trochę słabe, że już nikt nie dostaje pocztówek… Takie czasy

Leave A Reply