Jak dobrać zapach perfum?

0

Co jest najważniejszym dodatkiem do ubrania? Idealnie dobrane buty? Dopasowana oryginalna biżuteria? Nie! Oczywiście te elementy również są bardzo istotne ale to nie one pozwolą ci wyróżnić się z tłumu. Co stanowi kwintesencję stylu i naszą wizytówkę? Zapach! Dobrze dobrane perfumy to coś bez czego nie może obejść się żadna kobieta. Chcesz wiedzieć jak wybrać te idealne? Przeczytaj nasz artykuł!

Jak dzielimy zapachy?

Zanim wyruszysz do drogerii w poszukiwaniu idealnych perfum dowiedz się o nich czegoś więcej! Gotowa? No to zaczynamy! Zapachy można podzielić na cztery podstawowe grupy: kwiatowe, szpyrowe, cytrusowe i orientalne. Pierwsze, czyli zapachy kwiatowe są najpopularniejsze. Charakteryzują się lekkością i delikatnością aromatu, w którym główną nutę gra zapach jakiegoś kwiatu lub bukietu kwiatowego. Często łączone są z zapachami orientalnymi i owocowymi.

Kolejną grupą są zapachy szpyrowe. Ciężkie i intensywne. Główną nutę stanowi tu mech dębu, który łączony jest zwykle z paczulą, różą bądź żywicą. Zapachy cytrusowe są uznawane za bardzo odświeżające. Wyczuwa się w nich intensywne nuty cytryny, paczuli i bergamotki. Ostatnią grupą jest grupa zapachów orientalnych. Wyróżniają się mocnym aromatem korzennym. Można wyczuć w nich żywicę,
a także intensywny cynamon i kardamon.

Jak wybrać zapach idealny?

To wbrew pozorom wcale nie jest takie proste zadanie. Myślisz, że jeśli spodobały ci się perfumy koleżanki z pracy to śmiało możesz sobie kupić sobie takie same? Przecież tak świetnie pachną. Może i świetnie pachną ale … na niej! A to niekoniecznie oznacza, że u ciebie również się sprawdzą. To jak pachną perfumy na skórze i jak intensywny jest to zapach zależy od wielu czynników.

Najważniejszym z nich jest sposób w jakim rozwijają się na naszej skórze nuty perfum. W każdych perfumach są trzy takie nuty: głowy, serca i bazowa. O ile nuta głowy pachnie zawsze tak samo, to serca i bazowa rozwijają się i na każdej skórze dają inny efekt. To jest właśnie przyczyną, dla której niektóre zapachy są dla nas nie do zniesienia.

Dlatego warto wybrać się do perfumerii i na własnej skórze przetestować poszczególne zapachy. Ale nie kupuj ich od razu! Spryskaj się twoimi wymarzonymi perfumami rano, najlepiej odwiedź sklep przed pójściem do pracy, i pozostaw je na skórze przez kilka godzin, aby miał czas na to, by się w pełni rozwinąć. Jeśli po upływie tego czasu zapach nadal będzie ci się podobał kup go. Jeśli nie, zrezygnuj z nich. Najwidoczniej nie były ci one pisane.

kobieta używająca perfum

Jak dobrać zapach do charakteru?

Wiemy, że wcześniej napisaliśmy, że perfumy powinno dobierać się nosem. Jeśli jakiś zapach cię drażni nie powinnaś go kupować. To fakt i nie będziemy kłócić się z tym stwierdzeniem. Ale przy wyborze idealnego zapachu warto zwrócić uwagę również na inny aspekt. Nie tylko pora dnia i okazja się tu liczą. Ważny jest również charakter.

A konkretnie nasz charakter. To jakie cechy osobowości posiadamy „narzuca” nam niejako odpowiedni zapach. Osoby eleganckie, ceniące klasykę powinny sięgać po intensywne orientalne zapachy, które charakteryzują się dużą ilością utrwalaczy. Romantyczki powinny wybrać lekkie, kwiatowe zapachy doskonale komponujące się z ich ukochanymi pastelami.

Osoby, które chcą zwrócić na siebie uwagę powinny wybierać aromaty aldehydowe. Ich głównym celem jest kuszenie, więc delikatne owocowo-kwiatowe zapachy odpadają. One nie sprawią, że się wyróżnisz. Taki efekt zapewniają jedynie intensywne nuty piżma, które długo utrzymują się na skórze. Dla osób prowadzących aktywny tryb życia polecane są zapachy świeże. Sportsmenki powinny sięgać po perfumy, w których główne nuty nadają owoce cytrusowe. Dostarczą one orzeźwienia, a to dla osób, którym nie straszny wysiłek fizyczny jest szczególnie ważne. A który zapach Ty wybierzesz?

Share.

Leave A Reply