Gdzie znaleźć największe magazyny, parki logistyczne w Warszawie

1

Atrakcyjny rynek i duże możliwości przyciągają do Warszawy kolejnych inwestorów. Wielu z nich decyduje się na branże logistyczne i produkcyjne, co sprawia, że w kręgu ich zainteresowań są miejsca idealne do rozwinięcia biznesu w szybkim czasie. Przy wyborze magazynów kierują się nie tylko odpowiednim położeniem i ceną, ale przede wszystkim wielkością. Warszawa jest potentatem w wynajmowaniu powierzchni magazynowych.

W Stolicy znajdziemy magazyny zarówno w centrum miasta jak i na obrzeżach. Wszystko zależy od wielkości, wysokości czynszu oraz naszych indywidualnych wymagań, które stawiamy, by opłacało się zainwestować. Mniejsze magazyny, a często nawet biura wynajmowane są w centrum. Zaś te o rozmiarach nawet 100 tysięcy metrów kwadratowych znajdują się około 20 – 50 kilometrów od Warszawy.

Europolis Park Błonie

Park magazynowy Europolis Park Błonie znajduje się niecałe 30 kilometrów na zachód od centrum Warszawy. Hale położone są nieopodal drogi krajowej numer 92 i tylko 9 kilometrów od głównej autostrady A2, co pozwala na bezproblemowy transport zarówno na północ Polski – w kierunku Gdańska czy Gdyni jak i w południowe rejony – do coraz szybciej rozwijających się Katowic.

Te magazyny w Warszawie (przykład: www.topmagazyny.pl/nasze-magazyny) są jednym z większych kompleksów, które oferują powierzchnię dla firm zajmujących się logistyką czy dystrybucją. Oferta wynajmu magazynów skierowana jest do klientów, którzy szukają średnich i dużych powierzchni. Na terenie parku znajduje się 12 magazynów, których łączna powierzchnia wynosi 400 tysięcy metrów kwadratowych.

Wysokość tych nowoczesnych hal wynosi około dziesięciu metrów. Posiadają też różne głębokości – od 45 do 96 metrów. Wielkim plusem jest utwardzana podłoga, co sprawia, że najemcy powierzchni mogą wykorzystywać ją do różnych celów. Jej nośność to nawet 6 ton na metr kwadratowy.

City Point

City Point to park magazynowy znajdujący się na Targówku, 6 kilometrów od Stolicy. Należy do największych miejsc, które swoją ofertę kierują do małych i średnich przedsiębiorców w okolicy Warszawy. Na terenie parku znajdują się dwa budynki biurowe oraz osiemnaście niezależnych magazynów z powierzchnią biurową.

Panattoni Park Pruszków

Jednym z sześciu parków, którego właścicielem jest firma Panattoni znajduje się w Pruszkowie, niespełna 800 metrów od drogi krajowej Nr 2 prowadzącej z Warszawy do Poznania. Umiejscowienie w pobliżu dróg to wielka zaleta parku, co daje ogromny komfort pod względem komunikacyjnym i transportowym. Pierwszy z budynków powstał w 2007, a dwa lata później oddano trzecią – ostatnią halę projektu. Wśród klientów, którzy korzystają z usług parku są marki znane na całym świecie.

Dzięki odpowiedniej lokalizacji magazynów prowadzących do głównych dróg wylotowych z Warszawy, pozwalają najemcy w szybki sposób mogą przetransportować towary do innych miejsc kraju. transport produktów. Park posiadają dwa stale strzeżone wjazdy na teren. Do hali można dojechać zarówno od ulicy Zabranieckiej, jak i ul. Utrata.

Share.

Jeden komentarz

  1. Koło Citi Point to ja często przejeżdżam. Nie miałam pojęcia, że to największy park logistyczny w Warszawie :O. A taki magazyn może też wynajmować prywatna osoba, czy tylko firmy?

Leave A Reply