Nie ulega żadnej wątpliwości stwierdzenie, że wszyscy powinniśmy dbać o zdrowie. Bez wyjątku. Kobiety dbają o zdrowie. Częściej jednak o zdrowie najbliższych, nie swoje. Wynika to z prostej przyczyny – my kobiety – z natury opiekunki, matki, przejmujemy opiekę nad dziećmi. Pomagamy mężowi wrócić do zdrowia. Same dla siebie nie mamy zbytnio czasu, a nawet jeśli mamy, to zwyczajnie brak nam sił. Często przedkładamy potrzeby innych nad swoje. Dlaczego jest to takie istotne, by dbać o zdrowie? Powodów jest przynajmniej kilka.
1. Od tego może zależeć Twoje życie!
2. Twój związek będzie lepszy
3. Życie w zdrowiu jest piękne!
4. Zdrowy człowiek jest szczęśliwy, niezależny i piękny!
5. Dbając o zdrowie dajesz przykład swoim dzieciom.
6. W zdrowym ciele, zdrowy duch!
7. Unikniesz bólów różnego pochodzenia
8. Bo jutro może być za późno!
9. Gdy nie masz siły i świat niemiły
10. Nie jesteśmy niezniszczalne!
1. Od tego może zależeć Twoje życie!
Kiedy ostatnio robiłaś badania profilaktyczne, okresowe? Nie pamiętasz? Nawet jeśli je zrobiłaś, to czy na co dzień dbasz o siebie wystarczająco? Tzn. starasz się zdrowo odżywiać? Wypoczywasz odpowiednio długo? Stres ciągły, czyli taki, który trwa dłuższy czas, odbija się na naszym zdrowiu. To właśnie on, zła dieta i siedzący tryb pracy mogą dać tzw. mieszankę wybuchową, której skutkiem może być np. rak!
2. Twój związek będzie lepszy
Drugim powodem, dla którego warto dbać o swoje zdrowie (psychiczne i fizyczne) jest lepszy jakościowo związek z Twoim partnerem. Twoje samopoczucie wpływa na Was oboje. Zastanów się nad tym.
3. Życie w zdrowiu jest piękne!
Dbaj o nie, nie tylko dla siebie, ale i dla swojej rodziny! Twoje dzieci i mąż będą się dłużej cieszyli tym, że po prostu jesteś. Będziesz miała bardzo duże szanse również na poznanie swoich wnuków.
4. Zdrowy człowiek jest szczęśliwy, niezależny i piękny!
Dbając o zdrowe nawyki żywieniowe, uchronisz się przed nadwagą, twoja cera, włosy, paznokcie, odwdzięczą się blaskiem i pięknym wyglądem! A Ty będziesz mogła jak najdłużej cieszyć się niezależnością, związaną z aktywnym trybem życia.
5. Dbając o zdrowie dajesz przykład swoim dzieciom.
Zdrowe nawyki żywieniowe, aktywny tryb życia, czy wizyty u stomatologa, będą czymś normalnym, a nie kolejnym – niesmacznym obiadem, czy strachem przed pójściem do lekarza.
6. W zdrowym ciele, zdrowy duch!
Jakość twoich pomysłów ( we wszystkich dziedzinach życia) będzie na pewno na wyższym poziomie. Zmęczenie nie będzie Ci tak mocno dokuczało, może nawet unikniesz niepotrzebnych konfliktów?
7. Unikniesz bólów różnego pochodzenia
Dbając o zdrowie, unikniesz bólów różnego pochodzenia, ponieważ nie doprowadzisz np. do stanów zapalnych.
8. Bo jutro może być za późno!
Warto dbać o zdrowie, ponieważ późniejsze próby jego reanimacji, mogą okazać się już bezskutecznymi. Pamiętaj, że jutro może być już za późno!
9.Gdy nie masz siły i świat niemiły
Gdy nie dbasz o siebie, tracisz witalność, siłę. Łatwo możesz popaść w depresję. Może to rzutować nie tylko na twój związek, ale i całą rodzinę.
10. Nie jesteśmy niezniszczalne!
Wydaje się nam, że jesteśmy, bo dajemy radę. Gdy dopadnie nas np. grypa, nie marudzimy, nie stękamy, nie leżymy w łóżku, tylko normalnie funkcjonujemy. Bo: nie mamy czasu, nie możemy wziąć kolejnego L4 (wcześniej już brałaś przecież na dziecko), musimy „coś zrobić”. To może się kiedyś skończyć. Nic nie trwa wiecznie. Twój organizm daje radę, ale w końcu może się zbuntować…
Dbaj o swoje zdrowie, bo warto!
3 komentarze
Ja nie musze miec powodow zeby dbac o siebie – chce wygladac pieknie, wiec pielegnuje cialo, robie makijaz. I nie trzeba byc miss pieknosci, zeby dobrze wygladac.
Ja mam problemy z zachowaniem profilaktyki. Moje wysiłki w dbaniu o kondycję i zdrowie to po prostu kilka ćwiczeń dziennie i wiele spacerów. Mam świadomość, że powinnam także zmienić dietę – jeść więcej warzyw i owoców, a także zacząć wreszcie uprawiać sporty.
No właśnie, nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego jakie zdrowie jest ważne. I przeważnie wartość zdrowia uświadamiamy sobie kiedy jesteśmy już chorzy, brak nam sił. Profilaktykę traktujemy jako dodatek do codziennych czynności, a nie nasz obowiązek.