Co zwiedzić w Rumunii? Ciekawe miejsca, które koniecznie warto zobaczyć!

0

Rumunia – niezwykle fascynujący kraj, dla wielu osób może się on kojarzyć przede wszystkim z wampirami, ze wzgląd na hrabiego Drakulę. Jednak państwo to ma w zanadrzu bardzo wiele ciekawych atrakcji i miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Urlop czy wakacje w Rumunii to świetny pomysł. To fascynujące miejsca, legendy z dreszczykiem emocji, jak również wspaniali ludzie i dobry sposób na odpoczynek. Ten piękny kraj zasługuje na uwagę i poznanie. Co więc warto zwiedzić w Rumunii?

Maramuresz i Bukowina

Te dwa miejsca są doskonałym przystankiem dla każdego, kto tylko chce nacieszyć oczy odrobiną natury. Znajdują się tu liczne wioski, osady i małe miasteczka o specyficznej drewnianej zabudowie, będącej niemalże sztuką. Można by pomyśleć, że czas się tu zatrzymał. Swoista kraina spokoju i łagodności. Warto także odwiedzić Wesoły Cmentarz, będący największą atrakcją turystyczną tej okolicy. Nie mamy tam do czynienia z typowym dla nas ponurym cmentarzem. Są to przeważnie niebieskie nagrobki z wierszykami, a każdy ze zmarłych ma swoją własną historię.

Scărişoara

Jest to jedna z największych jaskiń lodowych, znajdująca się na terenie gór Zachodniorumuńskich i należą one do części Karpat. Jaskinia położona jest na wysokości 1165 m n.p.m. i ma 750 metrów długości. Jest to lodowa jaskinia, ponieważ w trakcie lata utrzymuje się tam temperatura maksymalnie 1 stopnia, a zimą spada ona do -7. Jaskinia jest udostępniona dla turystów, a jedna z nich nazywana jest „Kościołem”. Każdy zwiedzający może podziwiać ogromną liczbę zwisających ze sklepienia stalaktytów i wyrastających z podłoża stalagmitów.

Transylwania

To kraina, która jednoznacznie kojarzy się z jednym – wampirami. Tam ponoć urodził się jeden z najokrutniejszych władców jakim był Wład Palownik, który później był utożsamiany z hrabią Drakulą, okrutnym i budzącym postrach wampirem. Słynnego Drakulę można tu spotkać na każdym kroku i jest on największą atrakcją turystyczną tego regionu. Można zwiedzić mieszczący się tam zamek, zbudowany przez Palownika i warto również odwiedzić niewielką wyspę na jeziorze Snagov, gdzie ponoć słynny Drakula został pochowany.

Transylwania

Błotne wulkany

Wulkany to nie tylko góry ziejące ogniem. W Europie błotne wulkany to niezwykła rzadkość, ale w Rumunii można je zobaczyć na własne oczy. Jest to niezwykłe zjawisko przyrodnicze i polega na wyrzucaniu w powietrze pyłów, wody, piasku i mułu, za co odpowiadają silne erupcje gazów pod powierzchnią ziemi. Wulkany te można znaleźć w okolicy Berca i Scortoasa, a konkretnie dolinie rzeki znajdującej się nieopodal.

Zamek Peles

Jest to budowla pochodząca z końca XIX wieku i wzniesiona została na zlecenie króla Karola I. Znajduje się on ponad 130 km od Bukaresztu, ale zdecydowanie warto go obejrzeć. Ten malowniczy zamek był wielokrotnie przebudowywany i do chwili śmierci króla pełnił rolę letniej rezydencji, a dziś w jego wnętrzu znajduje się muzeum otwarte dla zwiedzających.

Konstance

Jest to miejscowość nadmorska, portowe miasto, które jest w znacznym stopniu nastawione na turystykę i niezwykle bogate pod względem rozrywek. Można tam znaleźć zarówno liczne zabytki, jak również rumuńską riwierę, która choć jest mniej popularna od bułgarskiej to jednak nie może narzekać na brak zainteresowania. Znajdują się tam liczne kurorty turystyczne oraz kilkukilometrowe plaże, jak również słynne kąpielisko Mamaja.

Share.

Leave A Reply